13 Kasım 2019 Çarşamba - 04:53:02

SON DAKİKA

YEREL TOHUMLARLA ÜRETİKLERİNİ "SANAL PAZARDA" SATIYOR

Ekonomi

8 Şubat 2019 Cuma, 14:49:55 | 2161 Okunma
MANİSA'NIN Demirci ilçesinde bir girişimci, yerel tohumla ürettiği organik ürünleri kurduğu "sanal pazarla" Türkiye'nin dört bir yanındaki müşterilerine gönderiyor


MANİSA'NIN Demirci ilçesinde yaşayan 34 yaşındaki girişimci Mustafa Kula, yerel tohumlarla ürettiği ürünleri, kurduğu "sanal pazar" ile müşterilerine gönderiyor.

Demirci ilçesinde 15 yıldır taze meyve ve sebze satan Mustafa Kula, 2 yıl önce çevresinden gelen talep üzerine organik sebze ve meyve üretmeye başladı. Kendi arazisinde yerel tohumlarla organik domates, biber, patlıcan, kestane, fasulye, badem ve hünnap gibi ürünleri yetiştiren Kula, internet sitesinden aldığı siparişleri, Türkiye'de birçok ili ve ilçesindeki müşterilerine satmaya başladı.
Kula, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15 yıllık mesleğine yeni bir soluk getirmeyi ve işini organik ürünler yetiştirip bunları internetten pazarlayarak geliştirmek istediğini söyledi.
Kula, Demirci'nin pek çok yönden "organik bir ilçe" olduğunu dile getirerek, "Demirci'nin havası temiz ve toprağı henüz kirlenmemiş bir ilçe. Bende bu topraklarda yetişen organik ürünleri pazarlamayı ve sanal pazar kurmayı düşündüm. Bende ata tohumlarımızı, yani yerel tohumlarımızı toplayarak işe başladım." dedi.
Satışlarda önemli başarı sağladığını kaydeden Kula, "Bu ürünleri görenler, yaptığımız üretimin yerel tohumla olduğunu öğrenince sipariş vermeye başladı. Özellikle son bir yılda müşteri istanbul jigolo sayım hızla arttı." diye konuştu.
Kula, organik yaş meyve sebze üretiminin yanı sıra bazı ürünlerin kurutulmuşunu, sirkesini ve reçelini de yaptığını belirterek, şöyle devam etti:
"Haftada yaklaşık 60 müşterime gönderim yapıyorum. Başta Ankara olmak üzere Kars'a, Hakkari'ye kadar ürün gönderiyorum. Müşterilerimden yerel tohumla ürettiğim ürünlerden hiç bir şikayet almadım. Hedefim yerel tohumun daha çok kullanılmasını sağlamak ve üretimi büyütmek."

Ekonomi

8 Şubat 2019 Cuma, 14:49:55 | 2161 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks