17 Şubat 2019 Pazar - 04:43:00

SON DAKİKA

5 YILDIR HASTANEYİ AÇAMADINIZ!

Gündem

21 Ocak 2018 Pazar, 20:49:47 | 751 Okunma
Öğretmenevi Kavşağı'yla ilgili olarak Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e eleştirilerde bulunan AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç'a yanıt gecikmedi…

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç’a cevap verdi. Tonguç’un, Öğretmenevi Kavşağı ile ilgili eleştirilerine yanıt veren Öztürk, sert ifadeler kullandı.
TONGUÇ’A ZOR SORULAR
Tonguç’un, 2013 Kasım’ında bir açıklama yaptığını ve Manisa Şehir Hastanesi’nin 18 ay içerisinde bitirileceğini söylediğini hatırlatan Öztürk, “Soruyoruz Ahmet Tonguç’a; yaklaşık son beş yıldır bir türlü açamadığınız hastanenin son durumunu nedir? Bunca yıldır ötelediğiniz bu ve benzer icraatların bitirilememiş olmasında, kabahat sizlerin beceriksizliğiniz değil de nedir? Siyasi rant için tutamayacağınız sözler vermeye gönlünüz nasıl razı olmaktadır? Sizler ardınızda koskoca bir hükümet desteği olduğu halde, yatırımlarınızda sayısız sorunlar çıkartırken, kendi yağıyla kavrulan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi’nin mevcut bütçesiyle var gücüyle mücadele etmektedir ve maddi destek için kimselerin kapısını çalmamıştır.” dedi.
“BELEDİYEMİZİN AZİM VE ŞEVKİNİ KIRAMAYACAKSINIZ”
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün, mevcut imkanlarla Manisa’ya en iyi hizmeti sunma konusunda elinden geleni gayreti sarf ettiğini kaydeden Öztürk, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, Aziz Türk Milletimize hizmet ve faaliyetler için mücadele etmeyi şeref sayıp, daha yaşanılabilir bir Manisa için tüm imkanlarını adeta seferber etmiştir. Manisa’mızı mevcuttaki imkanlarla, en güzel hale getirmek için insanüstü bir çaba sergilemiştir. Şehir içerisinde yaşanılabilecek trafik sıkışıklığının en aza indirgenmesini sağlayacak Öğretmenevi Kavşağı ve çeşitli sinyalizasyon çalışmalarının tam anlamıyla bitirilmesi için kısa bir süre kaldığını kamuoyu ile paylaşan Cengiz Ergün’ün bu açıklamalarını görmezden gelen Tonguç’un art niyetli ve sürece zarar verecek nitelikteki açıklamaları çalışmaların yüzde yüze yakın bir bölümünün bitirildiği gerçeğini değiştirmeyecek ve Büyükşehir Belediyemizin yüksek çalışma azim ve şevkini asla kıramayacaktır. Çünkü saygıdeğer Manisalı hemşerilerimiz her zaman çalışkan başkanlarının yanındadır. Çekilen çilelerin biteceği ve şehir içi trafiğinin son derece rahata ereceği günler ise çok yakındır. Yüksek meblağlı reklamlar ile kendini pazarladığı şeklinde uygunsuz bir yakıştırma yapan Tonguç bilmelidir ki; Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün aslında reklama dahi ihtiyacı bulunmamaktadır. Çünkü milletimizin gönlünde yer tutmuş, güvenilir, saygın, dürüst ve şerefli bir siyasetçimizdir.” şeklinde konuştu.
‘ANKARA’DAKİ MUTABAKATI MANİSA’DA BOZMAYIN’ MESAJI
Son dönemde AK Partililerin sürekli Cengiz Ergün’e yönelik eleştiri yönelte gayretinde olduğunu dile getiren Öztürk, son olarak şunları söyledi: “Özellikle son günlerde AKP milletvekilleri ve AKP Teşkilat Başkanları, MHP’ye doğrudan veya dolaylı bir sataşma politikası gütmekte hatta AK Parti ve MHP arasındaki Milli Mutabakat sürecine zarar verecek açıklamalar yapacak kadar hadlerini aşmaktadırlar. Fakat, Biz Milliyetçi Hareket Partisi mensupları için, devletimizin bekasına istinaden önem arz ettiğini bildiğimiz bu önemli ittifaka olan inancımız ve güvenimiz tamdır. Çünkü her zaman Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin sözü sözümüz, yolu yolumuzdur.
Huzurlu ve mutlu güzel şehrimiz Manisa’yı karıştırmak ve Manisalıları ayaklandırmak amacıyla etrafa haksız yere sataşarak, siyasi ahlaka yakışmayacak açıklamalara imzalar atan hatta ikiyüzlü sorumsuzluk örneği olarak, yangına körükle giden siyasi çıkarcılar rüzgarın yönünü iyi tahmin etmedikleri taktirde, o ateşin ilk önce kendilerini yakacağını akıllarının bir köşesine not etmelidirler.
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün başarıları gölgelenemeyecek ve yıpratılamayacak kadar güçlüyken gelecek kaygısıyla ona saldırarak, uğraşanların ise siyasi istikballeri meçhuldür. Meyve veren ağaç taşlanır diyor, tutarsız açıklamaları siyasi kıskançlık krizleriyle yorumluyoruz.”
ŞENER ÖZTEN DE SABUNCUBELİ’Nİ ÖRNEK VERDİ
Konuyla ilgili yazılı açıklama yayınlayan MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten de şunları söyledi: “AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Sayın Ahmet Tonguç, geçtiğimiz hafta içinde Büyükşehir Belediyemiz tarafından yürütülen Öğretmenevi Kavşağı çalışmaları ile ilgili bir basın açıklaması yayınlamıştır. Manisa Büyükşehir Belediyesi mevcut tüm imkanlarını seferber ederek aziz milletimize hizmet etmektedir. Sayın Cengiz Ergün, devam etmekte olan Öğretmenevi Kavşağı çalışmaları ile yakından ilgilenmektedir. Manisalı hemşerilerim AK Parti iktidarı tarafından birçok 'tören' yapılmasına rağmen bir türlü hizmete giremeyen Sabuncubeli Tüneli başta olmak üzere; hastane inşaatlarının akıbetlerini yakından takip etmektedir. Ülke ve millet olarak hassas günlerden geçiyoruz. Kısır tartışmalardan uzak durarak millete hizmet yolunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yüce Allah şanlı ordumuzu daima muzaffer eylesin.” Haber Merkezi

Gündem

21 Ocak 2018 Pazar, 20:49:47 | 751 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

SELMAN ALKIŞ İSTİFA ETTİ!
GÜNDEM
AK Parti'de teşkilatlardan sorumlu il başkan yardımcısı olarak görev yapan Selman Alkış, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada partisinden ve görevlerinden istifa ettiğini duyurdu
15.2.2019

189

CUMHUR İTTİFAKI'NIN BAŞKANLARI BULUŞTU
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Cengiz Ergün, Yunusemre Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Yunusemre Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Çerçi'yi makamında ağırladı
15.2.2019

125

KULA'YI AYAĞA KALDIRACAK İSTİHDAMA DESTEK
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, bin 750 kişilik istihdamla Kula'yı ayağa kaldıracak tekstil fabrikasını ve üretim sahasında incelemelerde bulundu.
15.2.2019

123

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks