17 Ocak 2018 Çarşamba - 21:09:23

SON DAKİKA

AKÇAY YİNE CHP'YE YÜKLENDİ

Gündem

12 Ocak 2018 Cuma, 19:58:14 | 83 Okunma
Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay TBMM'de düzenlediği basın toplantısında ittifak tartışmalarına ilişkin CHP'yi sert sözlerle eleştirdi

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay TBMM’de düzenlediği basın toplantısında ittifak tartışmalarına ilişkin CHP’yi sert sözlerle eleştirdi. 2019 seçimleri yolunda CHP’nin merdiven altı ittifak arayışına girdiğini belirten MHP’li Akçay “Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine karşı bir cephe siyaseti yürütmekte, bunu yaparken de siyaseti merdiven altına indirmeye gayret etmektedir. Yeni sistem siyasette müzakere, uzlaşma ve ittifak kültürünü yerleştirecekken, CHP bir taraftan ittifak görüşmelerine karşı çıkıyor diğer taraftan da cephe siyasetinin gereği olarak HDP, İP, TKP, EMEP, FETÖ, PKK ve diğer yedekleriyle “ŞER Cephesi” kurmaya çalışıyor.” dedi.
CHP’nin ittifak arayışını “Şer ittifakı” olarak nitelediklerini belirten Akçay “CHP bu “Şer Blokunu” domine etmek için bugünlerde Sayın Genel Başkanımıza ve partimize yönelik saygısız, ahlaksız ve mesnetsiz iddialarla siyasi nezaket sınırlarını aşmaktadır.” dedi.
“CHP KENDİ SEÇMENİNİ İRADESİNİ TERÖR ÖRGÜTLERİNE TESLİM ETMİŞ”
MHP’li Akçay açıklamasına şöyle devam etti: “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin açıklamalarıyla şimdiden şaşkına dönüp çıldıranların 3 Kasım 2019’da dudakları uçuklayacak. CHP’nin şaşkınlığı bundandır. CHP 3 Kasım 2019’da ıskartaya düşmenin paniği içindedir. CHP’nin başına MHP gibi büyük bir taş düştü, feryatları, hırçınlıkları bundan dolayı. CHP sözcüleri MHP’nin devlet ve millet bekasını düşünerek gerçekleştirdiği her hamlesi sonrasında çıldırmakta, ipe sapa gelmez ithamlarda bulunmaktadırlar. CHP’nin durumu, millet adına siyaset üretememesinin getirdiği bir çılgınlık halidir. CHP sürekli kaos, korku ve umutsuzluk pompalayan, milletimizle temas kuramadığı için hezeyanlar üreten korku treni halini almıştır. CHP ne topluma ne de kendi seçmenine vereceği hiçbir şey kalmadığı için umutsuz siyasetçiler kumpanyasına dönüşmüştür. CHP’nin anlayışı, yapamıyorsak bozalım anlayışıdır. CHP sözcüleri Türkiye düşmanlarıyla girdiği kirli ilişkileri ve ittifakları örtbas etmek amacıyla MHP’ye saldırarak dikkatleri kendi üzerlerinden uzaklaştırma derdindedir. CHP sözcüleri ne kadar laf ebeliği yapsalar da güneşin balçıkla sıvanmayacağı gibi partilerinin FETÖ ve PKK’nın kayığına bindiği gerçeğini saklayamayacaklardır. CHP sözcüleri bu konuda o kadar maharetli ki, artık PKK elebaşları beyanat vermiyorlar, CHP sözcüleri onların yerini almış durumda. CHP bu konuda o kadar maharetli ki, FETÖ’nün gazetecileri yerine onlar konuşmaktadır. CHP, kendi seçmeninin iradesini FETÖ, PKK ve Türkiye düşmanlarının iradesine teslim etmiş bir parti olarak siyaset enkazı olma yolundadır. CHP’yi terör örgütlerinin, SOROS artıklarının taşeronluğuna soyunmuş bir parti haline getirenler 2019’da seçmenlerin karşısına çıkamayacaklarını bildikleri için boş atıp tutuyorlar. CHP’nin girdiği yol Cumhuriyetin kurucusu partinin yolu değil, Cumhuriyeti yıkmak için kol kola girmiş Türkiye düşmanlarının yoludur.”
“CHP SİYASET BEZİRGÂNLIĞI YAPIYOR”
Açıklamasında CHP’nin siyaset bezirganlığı yaptığına dikkat çeken Akçay “Sayın Genel Başkanımızın ittifak açıklaması için eleştiride bulunuyorlar; bir de diyorlar ki, tarih unutmaz. Tamam da kardeşim, siz 7 Haziran sonrasında koalisyon kurmak için 32 gün toplanıp toplanıp dağılan ve adına istikşafi denilen görüşmelerde ne yaptınız? O günlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun "AKP ile koalisyon kurulmazsa üzülürüm" ve ''AKP ile önyargısız bir şekilde görüşeceğiz; 17-25 Aralık konusunda rövanşist olmayacağız'' sözlerini unuttunuz mu? Koalisyon için Adalet ve Kalkınma Partisi kapısında yatıp kalkan CHP, Milliyetçi Hareket Partisi’ni yüzde 60’lık bloka mahkûm etmeye kalkıştı, PKK ve İmralı canisiyle ortaklığa sürüklemek için çırpındı. Biliyorsunuz, Sayın Genel Başkanımıza Başbakanlık dahi teklif ettiler. Oyunları bozulunca da adeta kudurdular. O gün bugündür, CHP’deki MHP düşmanlığı tüm kudurukluğuyla devam etmektedir.” dedi. Haber Merkezi

Gündem

12 Ocak 2018 Cuma, 19:58:14 | 83 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

SABUNCUBELİ TÜNELİ TEMMUZA KALDI
GÜNDEM
Manisa'da 2018 yılı ilk koordinasyon toplantısı, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında gerçekleştirildi… Toplantının öne çıkan konusu Sabuncubeli Tüneli oldu
17.1.2018

35

MESO BAŞKANI AKYÜZ MAZBATASINI ALDI
GÜNDEM
Geçen hafta yapılan 5. Olağan Genel Kurulu'nda yeniden Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanlığına seçilen Bahattin Akyüz, yeni yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeleriyle birlikte mazbatasını aldı.
17.1.2018

33

"CHP SÜRECİN DİNAMİKLERİNİ KAVRAMALI"
GÜNDEM
Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay mecliste düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
17.1.2018

27

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks