24 Haziran 2018 Pazar - 05:59:22

SON DAKİKA

AKÇAY YİNE CHP'YE YÜKLENDİ

Gündem

14 Mart 2018 Çarşamba, 20:12:04 | 320 Okunma
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay mecliste düzenlediği basın toplantısında CHP'yi sert sözlerle eleştirdi.

Akçay “CHP grubunun milletvekilleri sokak militanı gibi davranmışlardır. CHP yönetimi, grup başkanvekilleri, milletvekilleri saldırgan bir tutum içerisinde siyaseten ve hukuken alamadıkları inisiyatifi kavga gürültüyle, hakaretle örtbas etme gayretindedir. CHP sadece bizlerle değil, kendi kendisiyle de kavgalıdır. Kurultaylarında yaşananlar ortadadır. CHP tükenmişliğin, çaresizliğin, acizliğin girdabında kıvranmaktadır.” dedi.
MHP’li Erkan Akçay düzenlediği basın toplantısında TBMM’de yaşanan gerilimin sorumlusu olarak CHP’yi gösterdi. CHP’nin bilinçli bir şekilde düşmanlık, tahrik ve saldırganlık stratejisi uyguladığını ifade eden Akçay “Cumhur İttifakına karşı duyduğu hazımsızlığı bugün şirretlik ve çirkefliğe kadar vardırmıştır. Kanun teklifinin Genel Kuruldaki görüşmeleri CHP’nin hırçınlığı ve şirretliği içinde geçmiştir. Kanun teklifinin yasalaşmasını engellemek için yaptıkları algı operasyonları, konuşmalarındaki yalan, hakaret ve tahrikler meclis tutanaklarında sabittir. CHP, ittifak teklifinin görüşmelerinde bilinçli bir şekilde gerilim yaratmıştır. CHP grubunun milletvekilleri sokak militanı gibi davranmışlardır. CHP yönetimi, grup başkanvekilleri, milletvekilleri saldırgan bir tutum içerisinde siyaseten ve hukuken alamadıkları inisiyatifi kavga gürültüyle, hakaretle örtbas etme gayretindedir. CHP sadece bizlerle değil, kendi kendisiyle de kavgalıdır. Kurultaylarında yaşananlar ortadadır. CHP tükenmişliğin, çaresizliğin, acizliğin girdabında kıvranmaktadır. CHP, TBMM’de bir siyasi parti olmaktan çıkmış, kavga, hakaret ve küfür kumpanyasına dönüşmüştür.” dedi.
“GERGİNLİĞİN SORUMLUSU CHP”
Akçay açıklamasına şöyle devam etti: “Kürsüye çıkan her CHP sözcüsü partimize yönelik hakaret ve seviyesiz sataşmalarda bulunmuş, sürekli tahrik etmiştir. Kabalık, saygısızlık, seviyesizlik ve edepsizlik CHP’yi sarmıştır. CHP, “seçim güvenliği komisyonu” dedikleri maskeli oyalama randevusunu reddetmemizin, oyunlarını alt üst etmemizin hazımsızlığını yaşamaya devam etmektedir. CHP Türkiye düşmanlarına, işbirlikçilere esir düşmüştür. Özellikle Sayın Genel Başkanımızın kanun görüşmelerinde mecliste bulunup baştan sona takip etmesi CHP’yi çok rahatsız etmiştir. CHP sözcüleri, Genel Başkanımızın grubumuzdaki disiplini, vakur ve sakin duruşunu istismar ederek liderimize ve MHP grubuna karşı saldırgan ve tahrik edici bir tutuma girmiştir. Genel Kurulda yaşanan gerginliklerin tek sorumlusu CHP’dir. ‘Yapamıyorsak bozalım’ anlayışıyla hareket eden CHP bozamayınca şirretliğe başlamıştır. CHP’nin siyaseten bitmişliğinin geldiği nokta budur. CHP grup yöneticilerini ve sözcülerini kınıyorum ve uyarıyorum. Bu çiğ siyasetleri millet nezdinde mahkûm olmuştur. CHP’yi saygılı ve seviyeli davranmaya davet edemiyorum, çünkü artık iflah olmaz bir aşamaya gelmişlerdir. 2019 seçimlerinde milletimizden yiyecekleri tokadın sinyalleri bugünden kendini göstermektedir. Aslında CHP 3 Kasım 2019 seçimlerine şimdiden havlu atmıştır.” Haber Merkezi

Gündem

14 Mart 2018 Çarşamba, 20:12:04 | 320 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
SIYASET
Yarın yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi nedeniyle Manisa'da alınan tedbirler Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında yapılan Seçim Güvenliği Toplantısında gözden geçirildi.
22.6.2018

52

SANDIĞA GİDİYORUZ
SIYASET
Türkiye ilklerin seçimine hazır… Yeni sistem ve yeni ittifaklar bu seçimde ilk kez uygulanacak…
22.6.2018

53

BAŞKAN ERGÜN FİNALİ MERKEZ'DE YAPTI
SIYASET
İlçe ziyaretlerini sonlandıran Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MHP'li adaylar, haftanın son mesai gününde Merkez'de seçim çalışması gerçekleştirdi
22.6.2018

58

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks