21 Ekim 2018 Pazar - 20:24:22

SON DAKİKA

BARTU'YA KONFEDERASYON DESTEĞİ

Gündem

13 Şubat 2018 Salı, 18:56:20 | 263 Okunma
Manisa'da 18 Şubat'ta kongreye gidecek olan Manisa Berberler ve Kuaförler Odası'nda seçim öncesinde mevcut başkan Ali Bartu basınla buluştu

Manisa Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası, 18 Şubat günü genel kurulunu gerçekleştirecek. Genel kurulda 10 yıldır başkanlık yapan Ali Bartu ile Adem Şahin yarışacak. Manisa Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Ali Bartu, genel kurul öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi. Soma Berberler ve Kuaförler Odası’nın genel kuruluna katılmak üzere Manisa’ya gelen Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş ve Alaşehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı ve Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Çalışkan da toplantıya katıldı.
Genel başkanın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Manisa Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Ali Bartu, berber ve kuaförlerin sıkıntılarının çok olduğunu dile getirdi. Bartu, 18 Şubat’ta yapılacak olan genel kurulda başkanlığa yeniden aday olduğunu kamuoyuna açıklayarak, bütün üyeleri genel kurula davet etti. Bartu, Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçiğe de tam destek verdiklerini vurguladı.
Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş, Manisa’nın 6 odasıyla her zaman federasyona katkı sağladığını söyledi.
Manisa iliyle beraber Türkiye’nin değişik illerinde çocuk gelinlere karşı başlatılan kampanyaya destek verdiklerini kaydeden Karakaş, “Federasyon genel merkezli olarak bu kampanyayı başlattık. Yalova’da milletvekillerimizle, Türkiye Terziler Konfeksiyoncular Federasyonu, Berberler ve Kuaförler Federasyonu, Yalova, Manisa, Van odalarımız ve bize bağlı 112 odaya genelge yaparak bu küçük yaşta çocuk gelinlere hayır kampanyasını destekliyoruz. Bu proje doğru bir projedir. Hepimizin çocukları vardır. Genç yaşta evliliğe hayır, aklı selim yaşta evliliği destekliyoruz. Bu projeyi sonuna kadar devam ettireceğiz. Damat tıraşları ve gelin başları yapmayacağız” diye konuştu. Kurulan Ahi Sandığı ile ilgili olarak da bilgi veren Karakaş, şunları söyledi:
“82 birlik, 13 ihtisas federasyonu olarak Türkiye’deki 1 milyon 800 bin esnaf ve sanatkar adına 3 bin 45 oda adına başlatmış olduğumuz kampanya neticesinde Ahi Sandığı diye bir sandığı kurduk. Başbakanımızın ve Gümrük Ticaret Bakanımızın, Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürümüzün konuya sahiplenmesiyle biz bunu kanun tasarı haline getirdik. TBMM genel kurulla görüşüldü. Ve meclise taşındı. Torba kanunuyla veya 2019 yılı içerisinde başkanlık seçimleri öncesi bunun kanunlaşarak Türkiye’deki 1 milyon 800 bin esnaf ve sanatkara Ahi Sandığı’nın varlığı güç katacaktır. Ahi Sandığının açılımı şudur. 24 ay Bağ-Kur primini devlete Ahi Sandığı primiyle ödediği takdirde dükkanını kapattığı an belli sebeplerden dolayı devlet ona 12 ay işsizlik parası nasıl SGK’lı işsizlik parası alıyorsa esnaf ve sanatkara da Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanının talimatı ve Cumhurbaşkanımızın onayıyla biz bu kanunun yasalaşmasını bekliyoruz. Tasarısı görüşüldü. Meclis gündemine taşındı. Kanun ilan edildiği gün 1 milyon 800 bin esnaf ve sanatkarımıza Gümrük Bakanımız ve genel müdürümüz tarafından duyurulacak.”

Gündem

13 Şubat 2018 Salı, 18:56:20 | 263 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

ÇEKİLİN YOLDAN BÜYÜKŞEHİR GELİYOR 0-4
SPOR
TFF 2.Lig Kırmızı Grup'ta zirve mücadelesi veren Manisa Büyükşehir Belediyespor deplasman kabusuna Konya'da son verdi.
21.10.2018

15

DEV ADAMLAR DOLUDİZGİN 78-71
SPOR
Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımı Türkiye Basketbol Liginin 2.haftasında Petkimspor'u Aliağa'da 78-71 yendi.
21.10.2018

14

MERT ŞİŞMANLAR DÜNYA 3.SÜ OLDU
SPOR
Şampiyon sporcu Mert Şişmanlar başarıya doymuyor.
21.10.2018

14

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks