17 Şubat 2019 Pazar - 05:14:08

SON DAKİKA

BAŞKAN ERGÜN'DEN PAZARYERİ ÖNERİSİ

Gündem

13 Mart 2018 Salı, 22:16:04 | 702 Okunma
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün yeni kurulacak geçici pazaryerinin, Barbaros Mahallesi'nde kurulabileceğini işaret etti

Büyükşehir Meclisi’nde ‘Eski Garaj Yeni Proje’nin neden başlamadığı ile ilgili konu da gündeme geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Genel Sekreter Yardımcımız ve Fen İşleri Daire Başkanımız Yılmaz Bey kamuoyuna bilgilendirme amaçlı açıklama yaptı. Şu anda tek sorun pazaryerinin kalkması. Onun dışında bir sorun yok.” dedi.
UKOME UYGUN GÖRMEDEN ŞEHZADELER YER VEREMEZ
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik de “Pazaryeriyle ilgili Pazar esnafı bana geldiğinde imar planında pazaryeriyle ilgili bir yer olmadığı için bizim tespit edeceğimiz yerlere UKOME’nin uygun görüş vermesi gerekir. Geçici bir yer belirlenecek. Siz büyükşehir belediyesi ile görüşün, onların uygun göreceği yer neresi olur ise bizim tarafımızdan kabuldür. Cengiz Bey bu şehri bilir diye konuştuk. Önce bir yer ilan edildi, ardından oda ziyaretinde yeni bir yer ilan ettiniz. Mutabık kaldıysanız sorun yok. Sizin genel sekreter yardımcılarıyla bizim başkan yardımcıları görüştü. Cevap gelirse işlemleri başlatılır. UKOME çok daha hızlı bir şekilde toplanırsa sorun çözülür. Biz engel olmayız.” dedi.
BARBAROS MAHALLESİNE KURULABİLİR
Bunun üzerine söz alan Başkan Ergün, “Mevcut belirlenen yerler yaşanan trafik keşmekeşliğine sebebiyet verecek yerler. Öğretmenevi’nden istasyona giden yollar kapacaktı. En doğrusu trafiği kilitlemeyecek bir yer. Artı yeni Peker Mahallesi ve Kumludere Caddesi beyan edilmiş. Oradaki havuzlar kırılsın deniyor. İlk etapta kabul edilmedi. Şimdi tekrar kabul ettiler. Peker Mahallesi’nin ara sokaklarında araçların kaldırılması lazım. Pazaryerini kullanacak olan kardeşlerimizin araçları nedeniyle oraların ne hale geleceğini vatandaşlarımızın hayal etmesi lazım. Öğretmenevi kavşağı trafiği rahatlattı. Oraların tekrar kapanmaması lazım. Doğru olanı yapmak lazım. Orada çok büyük bir yatırım var. Bu nedenle projenin bir an önce başlaması gerekiyor.
Yeni asfaltlama noktasında olduğumuz, Devlet Bahçeli kavşağından 50 metre ilerideki alana pazaryeri kurulabilir. Hafsa Sultan Mahallesi’nin, Fatih Mahallesi’nin, Barbaros Mahallesi’nin sakinleri yıllardan beri yukarıya nasıl geliyorsa, yukarıdaki mahallelerimizin sakinleri de oraya yürüyebilir. Muhteşem bir bulvar açılıyor. Orada en uygun bir şekilde, yanda da araçları koyabileceği şekilde bir pazaryeri düşünülebilir.”
GENÇOĞLU’NUN YAPTIĞI O AÇIKLAMA
Öte yandan Meclis’te Başkan Ergün’ün bahsettiği bilgilendirmede, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, şu ifadeleri kullanmıştı: “Manisa Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası ve Çevre Düzenlemesi yapım işi 22 Eylül 2017 tarihinde ihale edilmiş, 27.10.2017 tarihinde yükleniciyle sözleşme imzalanmış olup 02.11.2017 tarihinde yer teslimi yapılarak yüklenici firmaya iş başlanması istenmiştir. Ancak yüklenici firma söz konusu inşaat alanının bölümünde çalışmaların başlayacağını bu nedenle ivedilikle Perşembe pazarının taşınması ve inşaat alanı içerisinde kalan Pazar yerinin de teslim edilmesi gerektiğini bir dilekçe ile başvurup, yer teslim tarihinin Perşembe pazarının taşınmasına müteakip başlamasını istemiştir. Bu nedenle Pazar yeri belirleme sorumluluğu Şehzadeler Belediyesine ait olduğu için Şehzadeler Belediyesine yazı ile bildirilmiş olup; Şehzadeler Belediyesi 06.02.2018 tarih ve 174 sayılı yazı ile Öğretmen Evi kavşağının devamı olan Mehmetçik Caddesini Pazar yeri olarak teklif etmiştir. Söz konusu Pazar yeri isteği UKOME Genel kurulunda görüşülmüş olup; Pazar yeri olarak teklif edilen yer trafik akışı ve güvenliği açısından uygun olmadığından dolayı reddedilmiştir. 14.02.2018 tarih ve 12664 sayılı yazı ile tekrar Şehzadeler Belediyesine yazı yazılarak UKOME kararı bildirilmiştir ve yeni bir yer tespit edilmesi istenmiştir. Şehzadeler Belediyesi yeni bir Pazar yeri önerisinde bulunmuş olup, bu yer bu hafta UKOME Genel kurulunda görüşülecektir. İnşaat alanının tümünde çalışmaların başlayacağı için Pazar yerinin ivedilikle tespit edilmesi ve taşınmasının beklenmesi nedeniyle inşaat çalışmaları başlayamamaktadır. Pazar yeri tespiti ve taşınması ile beraber inşaat çalışmalarına hızlı bir şekilde başlanacak”

Gündem

13 Mart 2018 Salı, 22:16:04 | 702 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

SELMAN ALKIŞ İSTİFA ETTİ!
GÜNDEM
AK Parti'de teşkilatlardan sorumlu il başkan yardımcısı olarak görev yapan Selman Alkış, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada partisinden ve görevlerinden istifa ettiğini duyurdu
15.2.2019

190

CUMHUR İTTİFAKI'NIN BAŞKANLARI BULUŞTU
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Cengiz Ergün, Yunusemre Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Yunusemre Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Çerçi'yi makamında ağırladı
15.2.2019

127

KULA'YI AYAĞA KALDIRACAK İSTİHDAMA DESTEK
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, bin 750 kişilik istihdamla Kula'yı ayağa kaldıracak tekstil fabrikasını ve üretim sahasında incelemelerde bulundu.
15.2.2019

124

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks