21 Mayıs 2019 Salı - 14:13:54

SON DAKİKA

CHP'DEN KARAKÖY'DE SEÇİM ÇALIŞMASI

Gündem

15 Mayıs 2018 Salı, 20:15:45 | 410 Okunma
Seçimlere kısa bir süre kala teşkilatlar sahada… CHP Yunusemre İlçe Teşkilatı da Karaköy'de vatandaşlara partinin projelerini anlattı

Seçimlere 40 gün kala çalışmalarına hız veren CHP Yunusemre İlçe Örgütü, Karaköy bölgesindeki kahvehanelerde vatandaşlarla bir araya geldi. CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka, İlçe Kadın Kolları Başkanı Serpil Cebeci ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı seçim çalışmasında Bozyaka mahalle sakinlerine partisinin seçim vaatlerini anlattı.
ANADOLU’DA KAVGALI EVE KIZ VERMEZLER
CHP’nin bu seçimlerde en büyük projesinin huzur olduğunu vurgulayan Bozyaka sözlerine şu şekilde devam etti: “Türkiye’nin geldiği noktada demokraside, adalette, basın özgürlüğünde dünyada son sıralardayız. Bu kavramların eksikliği ülkemizde vicdanları yaraladığı gibi ekonomimizi de çok kötü yönde etkiliyor. Televizyonları açtığımızda sabahtan akşama kadar kavga, tartışma ve kaos görüyoruz. Toplum karpuz gibi ortadan ikiye iktidar marifetiyle bölünmüş durumda. Bu kutuplaşmanın ve kamplaşmanın neticesinde insanlar birbirine saygı duymuyor ve birbirlerini dinlemiyorlar bile. Adaletin, demokrasinin ve huzurun olmadığı bir ülkenin ekonomisinin pozitif yönde ilerlemesi mümkün değildir. Anadolu’da sıkça kullanılan bir söz var; ‘kavgalı eve kız vermezler’. Yabancı yatırımcı da bu kadar derin krizlerin ve sorunların olduğu bir ülkeye yatırım yapmıyor ve ülke ekonomimiz olumsuz etkileniyor. Doların 4.30 TL, mazotun yaklaşık 6 TL olduğu bir dönemdeyiz. Ülkemizin bu sıkıntılı günleri aşabilmesi için tek çare Cumhuriyet Halk Partisi, tek çare Muharrem İnce. Çünkü Muharrem İnce diğer adaylardan farklı olarak 39 yıldır taşıdığı parti rozetini çıkarttı ve Türkiye’de yaşayan 81 milyonun Cumhurbaşkanı olacağını söyledi. Sadece CHP’lilerin değil; AKP’lilerin, MHP’lilerin, İYİ Partililerin, Türklerin, Kürtlerin, sağcıların, solcuların, tüm kesimlerin Cumhurbaşkanı olacak. Türkiye’de huzur ancak bu şekilde gelebilir.” ifadelerini kullandı.
TÜRKİYE’Yİ YAĞMA EKONOMİSİNDEN ÜRETİM EKONOMİSİNE GEÇİRECEĞİZ
Geçen seçimlerde emeklilere iki maaş ikramiye vaat ettiklerini hatırlatan Bozyaka, şöyle devam etti: “O dönem kendilerine yapamazsınız, kaynağı nereden bulacaksınız diye sorduklarını ancak bunu soranların Cumhuriyet Halk Partisi’nin projelerini eksik bir şekilde uygulamaya çalıştıklarını söyledi. Bozyaka partisinin bütün vaatlerinin ve projelerinin uygulanabilir olduğunu 24 Haziran seçimlerine de emekliler, işçiler, öğrenciler ve yoksullar için CHP projelerinin damga vuracağını belirtti. İktidarı Yap-İşlet-Devret yöntemiyle yol ve köprü yaptırmak dışında başka elle tutulabilir bir iş yapmamakla eleştiren Bozyaka sözlerine şu şekilde devam etti: “Petkim’i biz yaptık, Sümerbank’ı biz yaptık, şeker fabrikalarını biz yaptık. AKP 16 yıl içerisinde baba parası yiyen mirasyedi gibi sadece sattı, sattı, sattı. Türkiye’yi üretemeyen bir ülke haline getirdi, bir tüketim toplumu haline getirdi. 24 Haziran’dan sonra Türkiye’yi yağma ekonomisinden tekrar üretim ekonomisine geçireceğiz, ülkemizde işsizliği, yoksulluğu bitireceğiz. Açlık sınırının altında asgari ücreti reddediyoruz. En düşük emekli maaşının da asgari ücret düzeyinde olması gerektiğini savunuyoruz. Yeniden güçlü ve büyük bir Türkiye için hep birlikte millet olarak elele vererek başaracağız.”
İSRAİL’İ DE KINADI
ABD'nin büyükelçiliğini resmi olarak Kudüs'e taşıdığı sıralarda, Gazze, İsrail sınırında yaşanan Katliam sonucunda 55 Filistinlinin hayatını kaybetmesine de değinen Bozyaka şu ifadelere yer verdi: “Filistin halkı on yıllardır büyük baskılara ve zulümlere maruz kalıyor. Dün yaşanan elim hadise ise terörün bir devlet eliyle yapıldığı durumda ne kadar acı sonuçlar doğurduğunu bir defa daha gözler önüne serdi. Tüm dünyayı bu devlet terörüne karşı bir olmaya, vicdanlı olmaya çağırıyorum. İsrail devletini mazlum Filistin halkına karşı düzenlediği bu terör eyleminden dolayı kınıyorum. Ve hatırlatmak isterim ki Nazi Almanyasında can veren masum Yahudiler nasıl bugün birer kahraman olarak anılıyor da katliamı gerçekleştiren Adolf Hitler bir katil olarak hatırlanıyorsa; tarih İsrail devletini de o şekilde hatırlayacak.” Haber Merkezi

Gündem

15 Mayıs 2018 Salı, 20:15:45 | 410 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

TÜRK KİRAZI GÜNEY KORE YOLUNDA
SIYASET
MANİSA'nın Alaşehir ilçesine gelen Güney Kore heyeti, kiraz bahçeleri, işleme, paketleme tesisleri ve soğuk hava depolarında incelemelerde bulundu.
21.5.2019

9

KAZADA OTOMOBİL ORTADAN İKİYE BÖLÜNDÜ
SIYASET
MANİSA'nın Şehzadeler ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, otomobil ortadan ikiye bölündü. Kazada 1'i ağır 3 kişi yaralandı.
21.5.2019

19

EGE'NİN PARMAK ISIRTAN LEZZETİ: TURGUTLU KÖFTESİ
SIYASET
MANİSALILARIN en sevdiği lezzetlerden Turgutlu köftesi, kente gelenlerin de gözdesi. Odun kömürü, bakır tava ve tereyağı üçlüsünün olmazsa olmazı olan yemeği tatmak için Türkiye'nin çeşitli illerinden misafirler kente geliyor.
21.5.2019

9

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks