18 Ağustos 2018 Cumartesi - 05:50:04

SON DAKİKA

CHP'Lİ BİÇER HANGİ BAŞKANLARI KAST ETTİ?

Gündem

22 Ekim 2017 Pazar, 18:40:31 | 862 Okunma
CHP Manisa Milletvekili Dr. Tur yıldız Biçer, AK Parti'deki istifaları değerlendirdi, Manisa için önemli iddialar ortaya attı


AK Parti’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifa etmesiyle başlayan süreçte istifası istenen ancak istifa etmeyen Ankara, Bursa ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanları gündemdeki yerini korurken CHP Manisa Milletvekili Dr. Tur yıldız Biçer yaşanan son gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Biçer, “Son bir aydır yaşananlar çok büyük bir çalkantıyı, çok büyük bir çatlağı gösteriyor. Bu, çürümenin geldiği son nokta aslında. Biz bunu sürekli söylüyoruz ama artık bunu gözümüzle görüp elimizle tutuyoruz. Sanıyorum 2 gün önce Abdülkadir Selvi’nin bizzat ağzından duyduklarımız var. O, bu son olan gelişen olayları 3 seçenekte topladı, bundan sonra ne olabilir diye. Birincisi, ‘Bunları ikna edeceğiz’ dedi. İkincisi ‘İçişleri Bakanlığının Belediyeler Kanunun 47. Maddesine dayanarak haklarında soruşturma açacağız yada kovuşturma açacağız, görevden alacağız’ şeklinde oldu. Üçüncüsü de direnecekler artık nereye gideceği belli değil. Burada şunu görmek lazım; Belediyeler Kanunun 47. Maddesini İçişleri Bakanlığının devreye sokabilmesi demek, o seçeneğin varlığını düşünebilmek demek, ellerinde büyük yolsuzluklar, usulsüzlükler, hukuksuzluklar olduğunu gösterir dosyalar var demek. Eğer bunlar varsa, bu dosyaları şimdiye kadar bile bile işleme sokmayan, sessiz kalan kişiler, görevini kötüye kullanmış olmuyorlar mı? Kanunları uygulamamış kişiler görevlerini kötüye kullanmış, görevini ihmal etmiş olmuyorlar mı, bu bir suç değil mi? Görevini yapmayan ve ihmal edenler de suçlu değil mi? Madem böyle bir durum vardı İçişleri Bakanlığı bugüne kadar neden el koymadı? Hepimizin oylarıyla, hepimizden toplanan vergilerle, kamunun gelirleriyle büyük bir güç elde etmiş bu belediyeler, vatandaştan aldıkları bu gücü kötüye kullandılarsa ve onları denetlemekle yetkili kurumlar da buna bile isteye göre göre sessiz kaldılarsa bu işin ucu nereye gider, bir ona bakmak gerekiyor.” dedi.
“MANİSA’DA ECEL TERLERİ DÖKEN AK PARTİ’Lİ BAŞKANLAR VAR”
Manisa’da da AK Partili belediye başkanlarının geceleri uykularının kaçtığını öne süren Biçer şunları söyledi: “Ortalık bu kadar çalkalanırken elbette Manisa’nın bu son bir ayda gündemde olan 6 belediye ve son birkaç gündür istifaya zorlanan 3 belediyenin dışında kalması zaten mümkün değil. Biz hep FETÖ’nün siyasi ayağını arıyorduk. Herkes önce kendi yakınına bir bakacaktı bu ayağı ararken. Biz de Manisa’ya baktık. Manisa’da çok şey gördük ama tabi bunları kanıtlamamız, teyit edilmiş bilgilerle sizlere ulaştırmamız gerekirdi. Bu konuda bir çalışmamız var şimdilik bunu söyleyeceğim. Elimizde belgeler var, bir kısmı teyit edilmiş, bir kısmı teyide muhtaç bilgiler. Bütün belgeler teyit edildikten sonra Manisa’da bu konuda ecel terleri döken, gece uyuyamayan AKP’li belediye başkanları olduğunu, yerel yöneticiler olduğunu söyleyerek sözlerimi tamamlıyorum. Bu kesin bilgidir. Manisa da sallanacak, Manisa’da da çok büyük bir deprem olacak. Şuan için net bir sayı vermeyeyim ama AKP’li belediyelerden birden fazlası diyebiliriz. Bunların içinde büyük belediyeler de var, küçük belediyeler de var. Belediye başkanlarıyla ilgili çok ciddi bir sıkıntı var. Belediye Kanununun 47. Maddesiyle de bağlantılı yolsuzluk, hukuksuzluk dosyaları var. Tabii ki işin altına baktığınızda tam olarak değerlendirebildiğinizde işin ucu nereye varacak, ucu açık bir şey. Bununla ilgili daha ayrıntılı, teyitli bilgilere ihtiyacımız var. Şimdilik bu kadarını paylaşmak istiyorum.”

Gündem

22 Ekim 2017 Pazar, 18:40:31 | 862 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

TRAFİK CANAVARI BAYRAM ÖNCESİ CAN ALDI: 2 ÖLÜ
SIYASET
Manisa'da dün akşam saatlerinde meydana gelen trafik kazasında iki kişi hayatını kaybetti
17.8.2018

99

ÖZDAĞ'DAN GAZİ AKTAŞ'A AKÜLÜ ARAÇ DESTEĞİ
SIYASET
Manisa Şube Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ geçtiğimiz günlerde Hakkari'de mayının patlaması sonucu yaralanan Gazi Sözleşmeli Er Ergün Aktaş'a akülü araç desteğinde bulundu.
17.8.2018

56

MANİSA'DA BAYRAM TRAFİĞİ YOĞUNLUĞU
SIYASET
Mesai saatinin tamamlanmasıyla 9 günlük bayram tatili için yola çıkanlar, Manisa'da trafik yoğunluğuna neden oldu.
17.8.2018

63

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks