21 Ağustos 2018 Salı - 16:30:00

SON DAKİKA

ÇÖPÜ GETİR KALEMİ GÖTÜR

Gündem

15 Mayıs 2018 Salı, 20:10:27 | 303 Okunma
Şehzadeler Belediyesi, Türkiye'de ilk olan güneş enerjili geri dönüşüm kutusu projesinin tanıtımını gerçekleştirdi

Şehzadeler Belediyesi Türkiye’de bir ilk olan güneş enerjili akıllı atık toplama sisteminin tanıttı. Şehzadeler ilçesinde 7 farklı noktaya akıllı atık toplama kutularından monte edildiğini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Geri dönüşüm insan ve çevre açısından son derece önemli. Kazanılabilir atıkların geri dönüşüm kutularına atılmasını teşvik etmek amacı ile Şehzadeler’imizin 7 farklı noktasına güneş enerjisi ile çalışan geri dönüşüm kutularını yerleştirdik. Bu cihazlarımız üzerindeki güneş panelleri sayesinde kendi enerjisini üretebiliyor. Ayrıca üzerindeki aparat sayesinde cep telefonu şarj edilebilecek. Geri dönüşüm makinelerimizin üzerinde atık piller için bir bölüm var, ayrıca atık bitkisel yağların toplanabileceği bir bölüm, kâğıt toplama için ve plastik, cam ve metal atıklar için bir bölüm mevcut. Cihazımıza plastik, metal ve cam şişeler atıldığında makinenin belirlediği bir puan var ve puan sayesinde geri dönüşüm maddelerini atan vatandaşlarımıza kalem hediye edecek.” ifadelerini kullandı.
Manisalılara çağrıda bulunan Başkan Çelik, “Metal, cam ve plastik şişeleri çöpe değil bu geri dönüşüm kutularına atın ve karşılığında da hediye kaleminizi alın. Bu sayede hem bir kalem sahibi olun hem de doğaya, çevreye ve tüm insanların sağlığına da katkıda bulunun. Bu geri dönüşüm makinelerini Sultan Parkı, Tarzan Meydanı, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Alaybey Camii yanı, Şemsiyeli Sokak, Zafer Ünal Parkı ve Ertuğrul Dayıoğlu parkına yerleştirdik. Tüm vatandaşlarımız bu 7 noktaya geri dönüştürülebilir maddeleri götürüp atabilirler. Şehzadeler’imizin 7 farklı noktasına monte ettiğimiz bu cihazlarımızın toplam maliyeti 144 bin 550 TL. Zafer Kalkınma Ajansına yapmış olduğumuz proje ile bu bedelin yüzde 60’ı Zafer Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı” dedi.

Gündem

15 Mayıs 2018 Salı, 20:10:27 | 303 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

KIRKAĞAÇ'TA KAVUN HASADI BAŞLADI
GÜNDEM
Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde coğrafi işaretleme alan ve patentli olarak yetiştirilen Kırkağaç kavununda hasat başladı
19.8.2018

68

İNŞAATÇILARDAN ‘STOK' İDDİASI
GÜNDEM
Manisa Girişimci İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Aslan Yılmaz, dolardaki artışı fırsat bilen bazı firmaların inşaat malzemelerini stoklayıp satmadığını belirterek, bu firmaların denetlenmesini istedi
19.8.2018

67

BAYRAMDA DA HİZMETLER SÜRECEK
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediyesi, kentin çeşitli noktalarında BESOT tarafından işletmesi yapılan sosyal tesislerin Kurban Bayramı'ndaki çalışma programıyla ilgili kamuoyunu bilgilenirdi.
19.8.2018

62

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks