19 Ekim 2018 Cuma - 09:58:14

SON DAKİKA

ÇÖPÜ GETİR KALEMİ GÖTÜR

Gündem

15 Mayıs 2018 Salı, 20:10:27 | 346 Okunma
Şehzadeler Belediyesi, Türkiye'de ilk olan güneş enerjili geri dönüşüm kutusu projesinin tanıtımını gerçekleştirdi

Şehzadeler Belediyesi Türkiye’de bir ilk olan güneş enerjili akıllı atık toplama sisteminin tanıttı. Şehzadeler ilçesinde 7 farklı noktaya akıllı atık toplama kutularından monte edildiğini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Geri dönüşüm insan ve çevre açısından son derece önemli. Kazanılabilir atıkların geri dönüşüm kutularına atılmasını teşvik etmek amacı ile Şehzadeler’imizin 7 farklı noktasına güneş enerjisi ile çalışan geri dönüşüm kutularını yerleştirdik. Bu cihazlarımız üzerindeki güneş panelleri sayesinde kendi enerjisini üretebiliyor. Ayrıca üzerindeki aparat sayesinde cep telefonu şarj edilebilecek. Geri dönüşüm makinelerimizin üzerinde atık piller için bir bölüm var, ayrıca atık bitkisel yağların toplanabileceği bir bölüm, kâğıt toplama için ve plastik, cam ve metal atıklar için bir bölüm mevcut. Cihazımıza plastik, metal ve cam şişeler atıldığında makinenin belirlediği bir puan var ve puan sayesinde geri dönüşüm maddelerini atan vatandaşlarımıza kalem hediye edecek.” ifadelerini kullandı.
Manisalılara çağrıda bulunan Başkan Çelik, “Metal, cam ve plastik şişeleri çöpe değil bu geri dönüşüm kutularına atın ve karşılığında da hediye kaleminizi alın. Bu sayede hem bir kalem sahibi olun hem de doğaya, çevreye ve tüm insanların sağlığına da katkıda bulunun. Bu geri dönüşüm makinelerini Sultan Parkı, Tarzan Meydanı, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Alaybey Camii yanı, Şemsiyeli Sokak, Zafer Ünal Parkı ve Ertuğrul Dayıoğlu parkına yerleştirdik. Tüm vatandaşlarımız bu 7 noktaya geri dönüştürülebilir maddeleri götürüp atabilirler. Şehzadeler’imizin 7 farklı noktasına monte ettiğimiz bu cihazlarımızın toplam maliyeti 144 bin 550 TL. Zafer Kalkınma Ajansına yapmış olduğumuz proje ile bu bedelin yüzde 60’ı Zafer Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı” dedi.

Gündem

15 Mayıs 2018 Salı, 20:10:27 | 346 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

KAPTAN ATTI, TRİBÜNLER AYAĞA KALKTI
SPOR
Mutlak galibiyet parolasıyla çıktığı Şanlıurfaspor'u 3-0 farklı mağlup etmeyi başaran Manisa Büyükşehir Belediyespor'da Kaptan Ufukhan Bayraktar'ın 16. dakikada attığı muhteşem gol tribünleri ayağa kaldırdı.
18.10.2018

83

MANİSA'DA TARİHİ BİNA GÜN YÜZÜNE ÇIKTI
SIYASET
Şehzadeler Belediyesi tarafından, Akıncılar Mahallesinde yapılan Çocuk Kültür Sanat Merkezi çalışmaları kapsamında tarihi bina eski ihtişamına kavuştu
18.10.2018

78

MHP'Lİ AKÇAY'DAN GİZLİ TANIK ELEŞTİRİSİ
SIYASET
MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY TBMM'de yaptığı konuşmada mahkemelerdeki gizli tanık uygulamasını eleştirdi. Akçay "Hukuku gizli tanık tasallutundan mutlaka kurtarmalıyız" dedi
18.10.2018

70

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks