21 Nisan 2019 Pazar - 17:34:48

SON DAKİKA

DOWN SENDROMU GÜNÜ'NDE ANLAMLI ETKİNLİK

Gündem

21 Mart 2019 Perşembe, 19:13:26 | 250 Okunma
GENÇLİK ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Muradiye Kız Yurdu, "21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü" kapsamında anlamlı bir etkinlik düzenledi.

Etkinlikte hep birlikte kahvaltı yapılırken, çocuklar, aileleriyle birlikte eğlenip, çuval yarışı, halat çekme gibi oyunlar oynarken, yurt bahçesine çiçek ektiler. Çocuklarla bir arada olmanın sevincini yaşadıklarını belirten Muradiye Kız Yurdu Müdürü Güler Sökmen Tuğan, “Çocuklarımızın toplumla daha fazla kaynaşması, onlarında bu toplumun birer parçası olduğunun farkındayız. +1 Arkadaşım Projesi kapmasında düzenlediğimiz bu programda toplumun her kesimiyle bire bir olmamız gerektiğini bir kez daha hissettik. Bu anlamlı etkinliğe katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Yunusemre Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Rabia Keskin de down sendromunun bir hastalık değil, genetik bir farklılık olduğunun altını çizerek, yapılan etkinliğin çocukları çok mutlu ettiğini söyledi. Etkinliği düzenleyen yurt öğrencileri ise, paha biçilemez bir duygu yaşadıklarını söyleyerek, “Down sendromlu olmak onların hayatına engel değil. Çocukların enerjisine hayran kaldık. Onların mutluluğu her şeye değer. Onları çok seviyoruz” diye konuştular.
Down sendromlu öğrencilerin aileleri de çocuklara bu mutluluğu yaşatanlara teşekkür ederek, “Çocuklarımız mutluysa bizler de mutluyuz” dediler. Çocuklar da çok eğlendiklerini belirterek, bu tarz etkinliklerin devam etmesi gerektiğini söylediler. Haber merkezi

Gündem

21 Mart 2019 Perşembe, 19:13:26 | 250 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

KULA'DA BAKIMA MUHTAÇ ŞAHSA YARDIM ELİ
GÜNDEM
Manisa'nın Kula ilçesinde bakıma muhtaç halde sokakta yaşayan yaşlı kişi belediyenin girişimiyle rehabilitasyon merkezine yerleştirildi.
21.4.2019

2

ÇAY TİRYAKİLERİ: DİKKAT
GÜNDEM
Ülkemizde neredeyse su kadar çok tüketilen çayın yanlış kullanımının beraberinde ciddi sağlık sorunlarına neden olduğu bildirildi.
21.4.2019

5

DEVRİLEN TRAKTÖRÜN ALTINDA CAN VERDİ
GÜNDEM
MANİSA'nın Turgutlu ilçesinde yaklaşık 50 metrelik uçuruma yuvarlanan traktörün sürücüsü Ali Sungur (54), yaşamını yitirdi.
21.4.2019

5

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks