24 Ocak 2019 Perşembe - 04:07:52

SON DAKİKA

EĞİTİM-BİR-SEN MANİSA'DA YETKİLİ

Gündem

23 Mayıs 2018 Çarşamba, 19:10:38 | 382 Okunma
Her yıl mayıs ayında yapılan eğitim iş kolları sendikalarına ait yetki belirleme çalışmaları sonucunda 7 bin 216 üye sayısıyla Manisa genelinde en fazla üyeye sahip sendika Eğitim-Bir-Sen oldu.

Yetki sürecini değerlendiren Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, eğitim iş kolları sendikalarına ait yetki belirleme çalışmaları sonucunda 7 bin 216 üye sayısıyla büyümelerini sürdürerek geçen yıl olduğu gibi bu yılda Manisa genelinde yetkili sendika olduklarını söyledi.
Yetkinin ve inanmışlığın getirdiği güçle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da eğitim çalışanlarının sorunlarına çözüm üretmeye devam edeceklerinin altını çizen Öner, “Darbecilerin, yasakçıların karşısında, milletin yanında yer alan, medeniyet değerlerimizi kendine rehber edinen, hak ve özgürlüklerin gelişmesi için eğitim çalışanları adına mücadele vererek kazanım üstüne kazanım sağlayan; mağdurların hak arama adresi, mazlumların güçlü sesi haline gelen Eğitim-Bir-Sen olarak, yeni üyelerle daha da güçlenmiş bir şekilde yolumuza devam edeceğiz” dedi.
"MANİSA'DA YETKİYİ PEKİŞTİRDİK"
Manisa’da yetkiyi pekiştirdiklerini vurgulayan Öner, “4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu gereği yapılan Eğitim İş Kolları Sendikalarına ait yetki belirleme toplantısı neticesinde Milli Eğitim, Üniversite ve KYK olmak üzere toplam 7 bin 216 üye sayısıyla Manisa’da yine yetkili sendika olduk. Geçen yıldan bu yana büyümemizi sürdürerek, yeni üyeler ailemize katarak, Milli Eğitim’de 6 bin 855, Celal Bayar Üniversitesi’nde 267, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda 94 üye sayısıyla yetkiyi aldık ve Manisa’da gücümüzü arttırarak yetkimizi tazeledik. Bu başarıda emeği geçen, gayret sarf eden il yönetimimize, CBÜ temsilciliğimize, ilçe temsilcilerimize, temsilcilerimizin şahsında yönetim kurulları, kadınlar komisyonları ve tüm işyeri temsilcilerimize, zirveden yeni ufuklara yolculuğumuzda bize destek veren, emeği geçen görünmez kahramanlara değerli üyelerimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Bu yetki Manisa’ya, eğitim camiasına, ülkemize hayırlı olsun. Hayırlı hizmetlere vesile olsun” şeklinde konuştu.
Manisa'da 7 bin 216 üyeyle en fazla üyeye sahip sendika olan Eğitim-Bir-Sen'i sırasıyla Türk Eğitim Sen, Eğitim-İş ve Eğitim-Sen izledi. İHA

Gündem

23 Mayıs 2018 Çarşamba, 19:10:38 | 382 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

YUNUSEMRE BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA YÜZDE 20 ZAM
GÜNDEM
Yunusemre Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
23.1.2019

80

YAVUZ KURT'TAN GSS BORÇLULARINA ÇAĞRI
GÜNDEM
7159 sayılı yasa ile Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçları 28 Şubat 2019 tarihine kadar uzatıldı.
23.1.2019

65

BAŞKAN ERGÜN 2023 HEDEFİNİ AÇIKLADI
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2023 hedeflerinin 500 mahallenin altyapısını sağlıklı hale getirmek olduğunu söyledi
23.1.2019

56

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks