24 Ocak 2019 Perşembe - 05:55:55

SON DAKİKA

EKONOMİ BAKANLIĞI HEYETİNDEN VALİ GÜVENÇER'E ZİYARET

Gündem

23 Şubat 2018 Cuma, 18:58:09 | 558 Okunma
Yapacakları firma ziyaretleri ve değerlendirme toplantısı için Manisa'ya gelen Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kadir Bal ve beraberindeki heyet Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer'i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Bal, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin talimatlarıyla, nisan ayından itibaren turnelere çıkarak firmaları ziyaret ettiklerini belirterek, “Bugüne kadar 41 ilde bin 500 firmayı birebir ziyaret ettik. Ziyaretimizin sebebi de sanayicilerimizin, ihracatçılarımızın, üreticilerimizin sıkıntılarını yerinde dinlemek, çözüm üretebiliyorsak orada üretmek, üretemiyorsak Ankara’da ilgili bakanlıklarla görüşerek çözüm bulmak ve sanayicilerimizin, ihracatçılarımızın hayatını kolaylaştırmak. Bu kapsamda bu turnemizde 5 İle geldik. Manisa merkezli olmak üzere, Uşak, Afyon, Kütahya, Aydın ilinde ayrı ayrı gruplar, Manisa’da 3 ekibiz. Her ekibin başında bir genel müdür ve genel müdür yardımcımız var. Onların altında bakanlığın ilgili birimlerinden, uygulamacı birimlerinden daire başkanları, uzmanlar, şube müdürleri eşlik ediyor. Bu turnede 100 firma bu 5 ekiple, Manisa’da 30 firma birebir ziyaret edilecek. Ziyaretlerde firma yetkilileriyle en az 1-1,5 saat sohbet ediyoruz” dedi.
Firmalara yaptıkları ziyaretlerde Bakanlık hizmetlerini tanıtarak talepleri dinlediklerini ifade eden Bal, 24 Şubat 2018 Cumartesi günü öğleden sonra, Manisa Ticaret ve Sanayi Odasında genel bir değerlendirme toplantısı yapacaklarını söyledi.
Bal, ziyaret sırasında Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’e Ekonomi Bakanlığının yayınladığı Devlet Yardımları Rehberi ‘Türkiye Gücünü ve Potansiyelini Keşfet’ adlı kitabı hediye etti.
Vali Güvençer, nazik ziyaretleri nedeniyle Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kadir Bal ve ekibine teşekkür ederek, Manisa’da yapacakları çalışmalarda kolaylıklar diledi. Bakanlığın yayınladığı kitabı Türkiye’nin gerçek gücünün Ekonomi Bakanlığı eliyle yeniden keşfi açısından değerli bulduğunu söyledi. Haber Merkezi

Gündem

23 Şubat 2018 Cuma, 18:58:09 | 558 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

YUNUSEMRE BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA YÜZDE 20 ZAM
GÜNDEM
Yunusemre Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
23.1.2019

84

YAVUZ KURT'TAN GSS BORÇLULARINA ÇAĞRI
GÜNDEM
7159 sayılı yasa ile Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçları 28 Şubat 2019 tarihine kadar uzatıldı.
23.1.2019

70

BAŞKAN ERGÜN 2023 HEDEFİNİ AÇIKLADI
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2023 hedeflerinin 500 mahallenin altyapısını sağlıklı hale getirmek olduğunu söyledi
23.1.2019

58

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks