19 Ekim 2018 Cuma - 14:48:31

SON DAKİKA

EKONOMİ BAKANLIĞI HEYETİNDEN VALİ GÜVENÇER'E ZİYARET

Gündem

23 Şubat 2018 Cuma, 18:58:09 | 484 Okunma
Yapacakları firma ziyaretleri ve değerlendirme toplantısı için Manisa'ya gelen Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kadir Bal ve beraberindeki heyet Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer'i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Bal, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin talimatlarıyla, nisan ayından itibaren turnelere çıkarak firmaları ziyaret ettiklerini belirterek, “Bugüne kadar 41 ilde bin 500 firmayı birebir ziyaret ettik. Ziyaretimizin sebebi de sanayicilerimizin, ihracatçılarımızın, üreticilerimizin sıkıntılarını yerinde dinlemek, çözüm üretebiliyorsak orada üretmek, üretemiyorsak Ankara’da ilgili bakanlıklarla görüşerek çözüm bulmak ve sanayicilerimizin, ihracatçılarımızın hayatını kolaylaştırmak. Bu kapsamda bu turnemizde 5 İle geldik. Manisa merkezli olmak üzere, Uşak, Afyon, Kütahya, Aydın ilinde ayrı ayrı gruplar, Manisa’da 3 ekibiz. Her ekibin başında bir genel müdür ve genel müdür yardımcımız var. Onların altında bakanlığın ilgili birimlerinden, uygulamacı birimlerinden daire başkanları, uzmanlar, şube müdürleri eşlik ediyor. Bu turnede 100 firma bu 5 ekiple, Manisa’da 30 firma birebir ziyaret edilecek. Ziyaretlerde firma yetkilileriyle en az 1-1,5 saat sohbet ediyoruz” dedi.
Firmalara yaptıkları ziyaretlerde Bakanlık hizmetlerini tanıtarak talepleri dinlediklerini ifade eden Bal, 24 Şubat 2018 Cumartesi günü öğleden sonra, Manisa Ticaret ve Sanayi Odasında genel bir değerlendirme toplantısı yapacaklarını söyledi.
Bal, ziyaret sırasında Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’e Ekonomi Bakanlığının yayınladığı Devlet Yardımları Rehberi ‘Türkiye Gücünü ve Potansiyelini Keşfet’ adlı kitabı hediye etti.
Vali Güvençer, nazik ziyaretleri nedeniyle Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kadir Bal ve ekibine teşekkür ederek, Manisa’da yapacakları çalışmalarda kolaylıklar diledi. Bakanlığın yayınladığı kitabı Türkiye’nin gerçek gücünün Ekonomi Bakanlığı eliyle yeniden keşfi açısından değerli bulduğunu söyledi. Haber Merkezi

Gündem

23 Şubat 2018 Cuma, 18:58:09 | 484 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

KAPTAN ATTI, TRİBÜNLER AYAĞA KALKTI
SPOR
Mutlak galibiyet parolasıyla çıktığı Şanlıurfaspor'u 3-0 farklı mağlup etmeyi başaran Manisa Büyükşehir Belediyespor'da Kaptan Ufukhan Bayraktar'ın 16. dakikada attığı muhteşem gol tribünleri ayağa kaldırdı.
18.10.2018

93

MANİSA'DA TARİHİ BİNA GÜN YÜZÜNE ÇIKTI
SIYASET
Şehzadeler Belediyesi tarafından, Akıncılar Mahallesinde yapılan Çocuk Kültür Sanat Merkezi çalışmaları kapsamında tarihi bina eski ihtişamına kavuştu
18.10.2018

88

MHP'Lİ AKÇAY'DAN GİZLİ TANIK ELEŞTİRİSİ
SIYASET
MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY TBMM'de yaptığı konuşmada mahkemelerdeki gizli tanık uygulamasını eleştirdi. Akçay "Hukuku gizli tanık tasallutundan mutlaka kurtarmalıyız" dedi
18.10.2018

79

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks