24 Ocak 2019 Perşembe - 03:08:40

SON DAKİKA

GÜNÜ MANİSA'DA TAMAMLADI

Gündem

13 Mayıs 2018 Pazar, 21:23:46 | 420 Okunma
Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Manisa Cumhuriyet Meydanı'nda miting düzenledi.

Mitingde alanı dolduran vatandaşlara hitap eden Muharrem İnce, “Düşünüyorum ve ‘Muharrem İnce, hırs yok, rövanş yok, intikam yok, herkesi kucaklayacaksınız’ diyorum. AK Partili kardeşlerimiz dahil, hepimiz bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Herkes bilsin ki benim ülkemin insanlarımı kimse tekmelemeyecek. Ne bürokratlar ne de cumhurbaşkanı meydanlarda kavga edecek” diye konuştu.
Medyayı eleştiren İnce, herkese akıllı telefonlarının canlı yayını açtırarak, “AKP’ye esir olmuş. Akıllı telefonlarınızı çıkarın, bende ceketimi çıkarayım. Herkes canlı yayına geçecek. Dünyaya örnek olacağız. Medya devletin medyası hükümete köle olmuş medya. Yazmazsan yazma. Milletin medyası var. Nasıl yazacaksınız sonunda göreceğim ben. Bak teknoloji böyle bir şey” dedi.
GENÇLERE VAATLER VERDİ
  1. Cumhurbaşkanı olarak gelecek konuşan bir cumhurbaşkanı olacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, “Ben nano teknoloji diyen bir cumhurbaşkanı, uzay madenciliği diyen bir cumhurbaşkanı, gençleri düşünen bir cumhurbaşkanı olacağım. O tezek desin, camiyi ahır yaptı desin ben bilgisayar, kuantum diyeceğim. Geleceği tasarlayacağız. Sizlere 19 Mayıs’ta gençlik bursu, 29 Ekim’de cumhuriyet bursu vereceğim; 500 TL. Bütün öğrencilere vereceğiz. Gençler 475 lira burs alıyorsunuz. Okul bitiyor. Bu burs kesiliyor. Bir anda işte bulamıyorsun, babana tekrar muhtaç oluyorsun. Size öğretmen Muharrem abinizin sözü, okul bittikten sonra iş bulamazsanız, o aldığınız 475 lirayı 2 sene kesmeyeceğim, söz. Yenilenebilir enerjiden yararlanacağız. Türkiye’deki güneş enerji potansiyeli yüzde 130. Ama yatırım yapmamız lazım: Güneş enerjisinde depolamak zor. Ben bu ülkenin gençlerini, fizik öğretmeni olarak güneş enerjisini depolayan batarya sistemini geliştirmek için Amerika ise Amerika, Almanya ise Almanya, uzaysa uzaya göndereceğim. Milletvekilinin maaşlarına zam yapmayacağım, öğrencilere vereceğim. Sarayın ışıklarını kısacağım size vereceğim” dedi.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ ÇİFTÇİSİNE BORÇLUDUR”
Yarın Dünya Çiftçiler Günü olduğunu hatırlatan ve kutlayan İnce, “Cumhurbaşkanı olduğumda Türkiye Cumhuriyeti’nin çiftçiye olan borcunu ödeyeceğim. Çiftçiye destek vermezsen ne olur biliyor musunuz saman alırsın, bezelye, mercimek alırsın. Türkiye’de en fazla zeytin ağacı Manisa’da; 22 milyon zeytin ağacı var. Ama geçtiğimiz günlerde Tunus’tan zeytinyağı alıyorsun. Yazık günah bu millete. 90 bin aile çekirdeksiz üzüm yetiştiriyor. Size söz üzümün kilosu 2 doların altında olmayacak. Taban fiyat uygulamasına geçeceğiz. Bunu mutlaka yapacağız. Ekonomist arkadaşlar kimisi 3 liraya verebiliriz diyor mazotu, ya da 3,5. İkisi arasında çiftçiye mazot vereceğiz söz. Deniz kenarındaki, o lüks yatlar çiftçiden daha ucuza alıyor. Bu nasıl merhamet, nasıl devlet yönetimi?” ifadelerini kullandı.
“'24 HAZİRAN’DAN SONRA DÖVİZ DÜŞECEK' DEMİŞ, BANA GÜVENİYOR”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı "Tek dertleri beni indirmek" sözüne atıfta bulunan İnce, "Vallahi değil billahi değil, benim seninle derdim yok, benim derdim millet. Benim derdim mazotu indirmek, doları, euroyu, faizleri indirmek, benzin parası fiyatını indirmek. Seni indirdiğim zaman bunlar zaten inecek. Bugün demiş ki ’24 Haziran’dan sonra döviz düşecek.’ 16 senedir iktidardasın, o da bana güveniyor demek ki. Haklı. O Sayın Erdoğan’ın projesi kanal, makine, hafriyat. Benim projem huzur. Kanal, köprü dediğin yapılır kolay iş. Bak Demirel 50 sene önce yaptı birinci köprüyü, ikinci köprüyü Özal, üçüncü köprüyü Erdoğan, dördüncü köprüyü de İnce gelir yapar, kolay iş. Ama milletin gönlünde barış köprüleri kurmak önemli” dedi.
“SURİYELİLERE 35 MİLYAR DOLARI NERDEN BULDUYSAN ORADAN BULACAĞIZ"
Çiftçiye mazotu 3 ile 3,5 TL arasında vereceklerini ifade eden İnce, “Çiftçiye Türkiye Cumhuriyeti’nin verdiği destek 12.7 milyar. Çiftçi bir yılda 3,5 milyar litre mazot tüketiyor. Bundan aldığı vergi 10 milyar. Yani 17 milyar para ödüyor çiftçi. Bu 17 milyarın 10 milyarı vergi. Sadece mazottan topladığı vergi, çiftçiye verdiği desteğe hemen hemen eşit, yani ortada bir kandırmaca var. Biz 3 ile 3,5 arasında vereceğiz, borçlarını yeniden yapılandıracağız. Parayı nerden bulacaksın, Suriyelilere 35 milyar doları nerden bulduysan oradan bulacağız” dedi.
ENGELLİ VE OTİZMLİ ÇOCUKLAR
Engelli vatandaşlarla ilgili projelerine de değinen İnce, “İçime sızlatan bir şey. İçim sızlıyor. Engelliler, sadece otizmli çocuklar 352 bin kişi. Bu 352 bin çocuktan 21 bini eğitim alıyor. Bebeleriyle dedelerine sahip çıkamayan bir millet ayakta kalamaz. Engelliler sizin sorunlarınızın hepsini 2 yıl içinde, otizmli çocukların işinin 6 ayda çözeceğiz.” dedi.
“GENÇLER ÖZGÜR OLACAKSINIZ”
Gençlerin kendi cumhurbaşkanlığı döneminde özgür olacaklarını vurgulayan İnce, twitterda cumhurbaşkanına iki laf etti diye sabaha karşı karakola götürülmeyeceklerini belirterek, Cumhurbaşkanı hakaret etmeyince millet de etmeyecek. Sen akşama kadar tezek de ayyaş de, sonra millet sana giydirince mahkeme yok öyle yağma” dedi.
“YSK ÜYELERİ BÜTÜN SOKAKLARA FOTOĞRAFLARINIZI ASARIM”
Seçim günü kullanılacak oylara ilişkin Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’yı eleştiren Muharrem İnce, şunaları söyledi: “‘Oy veriyoruz ama sandıkta, YSK’da oylarımız giderse ne olacak?’ Avukat arkadaşlarıma sesleniyorum. Cübbeleriniz arabanızın içinde tutun, ben Yalova’da oyumu kullanıp hemen arabama binip Ankara’ya gideceğin. Neden çünkü bir alavere dalavere yaparlarsa en az 50 bin avukatla YSK’nın önüne cübbeleriyle beraber gideceğiz. O YSK üyelerini uyarıyorum. Alavere dalavere işlerine girerseniz, Türkiye’nin bütün sokaklarına fotoğraflarınız asarım, sokağa çıkamazsınız.”
“YÜKSEK YARGIÇLAR GEREKİRSE BENİ DE YARGILAYACAKSINIZ”
Yüksek yargıçlara seslenen İnce, “Ben salona girdiğimde ayağa kalkmayacaksınız, gerekirse beni de yargılayacaksınız. Yüksek yargıçlar hiçbir siyasinin emrine girmez. Adam gibi görevinizi yapacaksınız. Yargı emir komuta altındadır. Bu yargıyı özgürleştireceğiz. Bunu beraber başaracağız” ifadelerini kullandı.
“SARAYI İLK 5 BİNE GİREN ÖĞRENCİLERE VERECEĞİM”
İnce, öğrencilere ayrı bir önem verdiğinin altını çizerek, “Üniversite sınavında ilk5 bine girenlere sarayı onlara vereceğim. Resmi işler için Atatürk’ün mekanı Çankaya Köşkünü kullanacağım. Evim var barkım var onları kullanırım” şeklinde konuştu.
İNCE’YE ‘ANNE’ SÜRPRİZİ
Mitingin sonunda CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, mikrofonu alarak , İnce’nin Anneler Günü’nü Soma’da geçirdiğini ve kendilerinin bir sürpriz yapmak istediklerini belirterek, Muharrem İnce’nin annesini sahneye aldı. Annesini görünce şaşkınlığını gizleyemeyen ve annesine sarılan İnce, tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı. İnce, güvercin uçurarak miting alanından ayrıldı.

Gündem

13 Mayıs 2018 Pazar, 21:23:46 | 420 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

YUNUSEMRE BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA YÜZDE 20 ZAM
GÜNDEM
Yunusemre Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
23.1.2019

74

YAVUZ KURT'TAN GSS BORÇLULARINA ÇAĞRI
GÜNDEM
7159 sayılı yasa ile Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçları 28 Şubat 2019 tarihine kadar uzatıldı.
23.1.2019

59

BAŞKAN ERGÜN 2023 HEDEFİNİ AÇIKLADI
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2023 hedeflerinin 500 mahallenin altyapısını sağlıklı hale getirmek olduğunu söyledi
23.1.2019

50

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks