21 Mart 2019 Perşembe - 19:22:34

SON DAKİKA

İŞ DÜNYASI 'MEHMET YILMAZ' DEDİ

Gündem

13 Nisan 2018 Cuma, 19:05:55 | 689 Okunma
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu ve Başkanlığı, TOBB Genel Kurul Delegeleri ve Disiplin Kurulu Üyelerini seçmek üzere bir kez daha sandığa gitti… Son dakika gelişmeleri nedeniyle iki isim başkanlık için yarıştı

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın 7 Nisan’daki komite seçiminde meclise girmeyi başaran üyeleri dün de başkanını belirledi. 65 meclis üyesi başkan, yönetim, TOBB delegeliği ve disiplin kurulu üyelerini belirlemek için sandık başındaydı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Bülent Koşmaz Hizmet Binası’nda saat 10:00’da başlayan oy kullanma işlemleri saat 15.00’da sona erdi.
ALOĞLU BİR GÜN ÖNCE ÇEKİLMİŞTİ, ADNAN ERBİL LİSTE ÇIKARMADI
Seçimden bir gün önce, hareketli dakikalar başladı. Odaya en genç aday olan ve projeleriyle de dikkat çeken MAGİDER Başkanı Ayber Aloğlu, Perşembe günü akşam saatlerinde adaylıktan çekildiğini bildirdi.
Aloğlu’nun çekilmesiyle birlikte aday sayısı 3’e düştü derken bir sürpriz de seçim gününün sabahında yaşandı. Mevcut başkan Adnan Erbil, seçim kurulu yetkililerine liste vermedi. Erbil, böylece seçim başlamadan önce çekildiğini de ilan etmiş oldu.
OYLAMA SIRASINDA KULİSLER
Oy kullanma işlemi devam ettiği sırada oda binasında sürekli kulisler yaşandı. Gerek meclis üyeleri, gerekse başkan adayları sürekli olarak ikili diyaloglarla seçimin seyrini değiştirmeye çalıştılar.
ADNAN ERBİL’DEN BİRLİK BERABERLİK TAVSİYESİ
Seçim için liste oluşturmayan ve bir ara iki adayı da yanına alarak oda koridorlarında görünen Adnan Erbil, seçimlerin gelip geçici olduğunu, asıl olanın birlik ve beraberlik olduğunu ifade etti. Her iki adaya da başarı dileyen Erbil, temiz bir seçim olmasını diledi.
ALOĞLU’NDAN BASIN AÇIKLAMASI
Başkan adaylığından çekilen Ayberk Aloğlu ise iki adaya başarılar dileyerek, oyunu kullandı. Aloğlu daha sonra oda binası önünde açıklamada bulundu. Başkanlık için 8 ay önce yola çıktığını ifade eden Aloğlu, “Aslanlar gibi ekip arkadaşlarımızla bu seçime girmeme kararı aldık. Manisa’ya, hizmete darılmak gibi amacımız olamaz. Biz projelerimizle çıktık. Ancak faaliyetlerimizi hayata geçireceğimiz bir ortam oluşmadı. Manisa Girişimciler Derneği’nde ve MTSO’da meclis üyesi olarak hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.
İDRİS ŞENDİL VE MEHMET YILMAZ YARIŞTI
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni seçilen 65 Meclis Üyesinin tamamı oylamaya katıldı. İki başkan adayının mücadelesinde Mehmet Yılmaz pembe, İdris Şendil beyaz liste ile seçime katıldı. Sabah saat 10.00’da başlayan oy kullanma işlemi 15.00 itibariyle sona erdi.
İPİ YILMAZ GÖĞÜSLEDİ
Seçim Kurulu Yetkilileri tarafından yapılan tasnif sonucunda Mehmet Yılmaz’ın Yönetim Kurulu Başkanlığındaki liste 40 oy alırken, İdris Şendil’in listesine 25 oy çıktı.
YÖNETİM ŞÖYLE OLUŞTU
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyelerinin kullandığı 40 oy ile Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Mehmet Yılmaz’ın listesinde şu isimler yer aldı:
Asıl Yönetim Kurulu Üyeleri; Arkın Şıktaşlı, Sezen Şenay, Muzaffer Topbaş, Hüseyin Hasacar, Galip Berk, Serhat Çetin, Mehmet Ali Altınkuş, Tevfik Aslaner, Akın Saddettin Gezgin, Ali Karanfilci.
Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri: Atilla Altuntaş, Çağrı Tuatay, Onur Taylan, Hakan Kadayıfçılar, Naime Simsaroğlu, Mecit Çakır, Mehmet Ali Ok, Rifat Emin Uygur, Tankut Tansel, Alptekin Ballı.
TOBB Asıl Delegeleri: Çağrı Tuatay, Tamer Akkal, İsmail Çalışkan, Yahya Caymaz, Hüseyin Tuncer, Atilla Altuntaş, Hakan Kadayıfçılar, Hayati Dulman, Rifat Emin Uygur, İbrahim Akdoğan
Disiplin Kurulu Üyeleri: Mehmet Baki Kılıç, Timur Özkan, Mustafa Yücel, Hasan Karabulut, Hakan Erdem.
17 NİSAN’DA MECLİS BAŞKANI BELİRLENECEK
Yönetimin şekillenmesinin ardından MTSO’nun Meclis Başkanı da önümüzdeki günlerde belirlenecek. Yeni meclis ilk toplantısını 17 Nisan Salı günü gerçekleştirecek. O toplantıda, meclise başkanlık edecek isim de belirlenecek.
MANİSA TSO BAŞKANI YILMAZ ‘MANİSA İŞ DÜNYASINA YAKIŞAN BİR SEÇİM MARATONU OLDU’
Manisa iş dünyasının merakla sonucunu beklediği seçimlerden zaferle ayrılan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Manisa’ya ve Manisa iş dünyasına yakışan bir seçim maratonunu başarıyla tamamladıklarını açıkladı. Manisa için azim ve gayretle çalışma heyecanı içerisinde olduklarını belirten Başkan Yılmaz, ‘Yönetim Kuruluna seçilen arkadaşlarımla birlikte üyelerimizin bize gösterdiği güvenin ve desteğin önemini değerini biliyoruz. Tüm üyelerimizi kucaklamak zorundayız. Ağır bir yükümlülük aldığımızın farkındayız. 27 yıllık tecrübemle birikimimle bu sorumluluğu yönetim kurulu arkadaşlarım ve meclis üyelerimizle birlikte başarılı hizmetlerimizi sürdüreceğimize inanıyorum. Üyelerimizle birlikte sanayisi ile, tarımı ile, turizmi ile büyüyen bir Manisa için hep birlikte çalışacağız. Seçim sürecinde beraber çalıştığımız arkadaşlarımıza, oy veren, vermeyen, kapısını ve gönlünü bize açan Odamıza kayıtlı tüm üyelerimize tüm Manisalı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Kazan Manisa olmuştur’ dedi.
İLK TEBRİK HİSARCIKLIOĞLU’NDAN
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Mehmet Yılmaz’ı ilk tebrik eden TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu oldu. Seçimlerinin tamamlanması ve sonuçların açıklanmasının ardından Başkan Yılmaz’ı telefonla arayan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni Başkanı Mehmet Yılmaz ve ekibini tebrik ederek, başarı dileklerini iletti. Başkan Yılmaz Manisa Ticaret ve Sanayi Odası olarak ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceklerini belirterek, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na kendisine verdiği destek ve duyduğu güven için teşekkür etti.

Gündem

13 Nisan 2018 Cuma, 19:05:55 | 689 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAKIRLIOĞLU'NDAN TARIM BAKANI'NA ÇAĞRI
GÜNDEM
CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, "Sofralık zeytine pirim verilmesi müjdesini Akhisar'dan verin" dedi
21.3.2019

5

DOWN SENDROMU GÜNÜ'NDE ANLAMLI ETKİNLİK
GÜNDEM
GENÇLİK ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Muradiye Kız Yurdu, "21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü" kapsamında anlamlı bir etkinlik düzenledi.
21.3.2019

5

Ankara'nın Sevilen Sanatçısı Murat Sönmez
MAGAZIN
Murat Sönmez'in Youtube Kanalına Abone Olmayı Unutmayın.
21.3.2019

12

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks