24 Ocak 2019 Perşembe - 05:22:25

SON DAKİKA

İSTİFALAR İÇİN SON GÜN BUGÜN

Gündem

25 Nisan 2018 Çarşamba, 18:43:00 | 501 Okunma
Türkiye 24 Haziran 2018 Pazar günü cumhurbaşkanı ve milletvekillerini seçmek üzere sandığa gidecek. Aday adayı olmak isteyen kamu görevlileri ise, görevlerinden istifa etmek zorunda

Türkiye 24 Haziran seçimlerine hazırlanıyor. Siyasi partiler seçim için hummalı bir çalışmaya girdi. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak isteyen kamu görevlileri ise bugün saat 17.00’ye kadar işlerinden istifa edecek. Aday adayı olabilmek için binlerce kişinin istifa etmesi bekleniyor. Manisa’da da adaylığı düşünen çok sayıda ismin, gün içerisinde istifalarını sunmaları öngörülüyor.Erken seçime 2 aydan daha az bir süre kaldı. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak isteyen kamu görevlileri ve bürokratlar bugün saat 17.00’a, yani mesai bitimine kadar istifa etmek zorunda. Ülke genelinde olduğu gibi, Manisa’da da vekil olmak isteyen kamu görevlilerinin gün içerisinde istifalarını sunması bekleniyor.
İstifa edecek olanların gözü kulağı istifa için son gün olan bugün saat 17.00’ye kadar parti genel merkezlerinden gelecek işarette olacak. Bu saate kadar olumlu bir işaret alamayan bürokratların istifa etmekten vazgeçeceği belirtiliyor.
24 Haziran seçimlerinde daha önceki seçimlerde olduğu gibi en çok istifanın AK Parti milletvekilliği aday adaylığı için olması beklenirken, önceki gibi çok sayıda istifa ise beklenmiyor.
Bunda, hem takvimin sıkışık olmasının hem de aday adayı olmayı düşünenlerin güçlü bir referans bularak adaylığını garantilememesi durumunda istifayı göze alamayacak olmasının etkili olduğu belirtiliyor. Ayrıca, bazı bürokratların yeni yapılanmayı bekleyip bakan olma yarışına girmeyi isteyebileceği de konuşuluyor.
7 HAZİRAN’DA 500’DEN FAZLA İSTİFA OLMUŞTU
7 Haziran seçimlerinde AK Parti’den milletvekili olmak isteyenlerin sayısı 6 bin 223 kişi olurken bunların 500’ten fazlasını bürokratlar oluşturmuştu. AK Parti’den 3 bin 656 aday adayının olduğu 1 Kasım seçimlerinde ise hem sıkışık takvim hem de partilerin 7 Hazirandaki aday listeleri üzerinde yoğun değişiklik yapmayacağı beklentisiyle bürokratlar sandık yarışına mesafeli durmuştu. Bu seçimde de bürokratların en çok AK Parti’ye teveccüh göstermesi bekleniyor.
ONLAR DÖNEMEYECEK
İstifa eden yüksek mahkeme üyeleri, hâkimler ve savcılar, subay ve astsubayların görevlerine geri dönüş hakkı bulunmuyor.
YSK’DAN AÇIKLAMA: “TAKVİM CUMAYA NETLEŞİR”
YSK Başkanı Sadi Güven, 24 Haziran seçimi öncesi açıklanması beklenen seçim takvimine ilişkin, "Seçim takvimini Uyum Yasası yayımlandıktan sonra çıkaracağız. Yarın (bugün) ya da cuma günü olabilir" ifadesini kullandı.
YSK Başkanı Güven, basın mensuplarının seçim takvimine ilişkin sorusu üzerine, “Yarın (bugün) ya da yarından sonra (Cuma) çıkarabiliriz. Uyum yasaları bir yayınlansın ona göre seçim takvimine göre harmanlayacağız. Görmeden bir şey söyleyemem” ifadelerini kullandı.

Gündem

25 Nisan 2018 Çarşamba, 18:43:00 | 501 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

YUNUSEMRE BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA YÜZDE 20 ZAM
GÜNDEM
Yunusemre Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
23.1.2019

83

YAVUZ KURT'TAN GSS BORÇLULARINA ÇAĞRI
GÜNDEM
7159 sayılı yasa ile Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçları 28 Şubat 2019 tarihine kadar uzatıldı.
23.1.2019

69

BAŞKAN ERGÜN 2023 HEDEFİNİ AÇIKLADI
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2023 hedeflerinin 500 mahallenin altyapısını sağlıklı hale getirmek olduğunu söyledi
23.1.2019

57

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks