18 Ağustos 2018 Cumartesi - 05:50:12

SON DAKİKA

KOLEJ STANDARDINDA KÖY OKULU

Gündem

5 Aralık 2017 Salı, 19:18:52 | 426 Okunma
Manisa'nın Salihli ilçesinde 53 yıl önce yapılan ve kırsaldaki 9 mahalleye hizmet veren Kabazlı Şehit İsmail Yavuk İlk ve Ortaokulunun öğretmen ve öğrencileri, buldukları destekle okullarını yeniden tasarlayarak kolej standartlarına kavuşturdu.

Manisa'nın Salihli ilçesinde 53 yıl önce yapılan ve kırsaldaki 9 mahalleye hizmet veren Kabazlı Şehit İsmail Yavuk İlk ve Ortaokulunun öğretmen ve öğrencileri, buldukları destekle okullarını yeniden tasarlayarak kolej standartlarına kavuşturdu. Okul Müdürü Ateş, “Okulumuzun bahçesinde çocuk parkları, spor alanları oluşturduk. Akıllı tahtalar, müzik sınıfı, İngilizce sınıfı, fen laboratuvarı, teknoloji sınıfı ve robotik araştırma merkezine kadar elimizden gelen bütün incelikleri gösterip öğrencilerimize en güzelini kazandırmaya çalışıyoruz" dedi.
MANİSA'NIN Salihli ilçesindeki Kabazlı Şehit İsmail Yavuz İlk ve Ortaokulu, öğretmen ve öğrencilerin tasarladığı "Köyden Koleje Dönüşüm" projesiyle kolej standartlarında bir okula dönüştü.
İlçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan ve taşımalı eğitimle kırsaldaki 9 ayrı mahalleye hizmet veren Kabazlı Şehit İsmail Yavuz İlk ve Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri, geliştirdikleri "Köyden Koleje Dönüşüm" projesine sağladıkları desteklerle okullarını modern imkanlara kavuşturdu.
276 öğrencinin eğitim gördüğü okula destek veren İlçe Jandarma Komutanlığı, bir sınıfı modern eğitim verecek şekilde donatırken, ilçedeki hayırseverler de okulun müzik, spor ve teknoloji sınıflarını oluşturdu.
Toplanan ayni ve nakdi yardımlarla okul binası tadilattan geçirilerek teknik altyapı yeniden düzenlendi. Eğitim için ihtiyaç duyulan, spor, müzik, laboratuvar ve robotik atölye ihtiyaçları temin edildi.
- "ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN EN GÜZELİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ"
Kabazlı Şehit İsmail Yavuz İlk ve Ortaokulu Müdürü Yakup Ateş, 1964 yılında inşa edilen okullarının fiziki ve teknik altyapısı itibarıyla artık iyi hizmet veremez hale geldiğini buna çözüm bulmak amacıyla "Köyden Koleje Dönüşüm" projesini hazırladıklarını söyledi.
Öğrenci velileri, hayırsever iş adamları ile bazı kamu kurumlarından alınan destekle okullarını baştan sona yenilediklerini anlatan Ateş, şunları kaydetti:
"Okulun fiziki şartlarını düzeltmek üzere köy ve ilçedeki hayırseverlerle iletişime geçtik. Devletimizin bize verdiği imkanlarını da kullanarak bahçede çocuk parkları, spor alanları oluşturduk. Sınıflarda okullarda çok az bulunan tekli sıra sistemine geçtik. Öğrenciler çok rahat ders işleyebiliyor. Akılı tahtalar, müzik sınıfı, İngilizce sınıfı, fen laboratuvar, teknoloji sınıfı ve robotik araştırma merkezine kadar imkanlarımız ölçüsünde düzenlemeler yaptık. Öğrencilerimize en güzelini yapmaya çalışıyoruz."
"YAPILANLAR BAŞARI OLARAK GERİ DÖNDÜ"
Dönüşümün eğitimin kalitesini artırdığını bunun da öğrencilere başarı olarak yansıdığını vurgulayan Ateş, "Eskiden köyden özel okula giden 2 öğrencimiz vardı. Velilerimiz bu çocuklarımızı okulumuza kaydetti, artık bizim okula geliyorlar." diye konuştu.
Projeyi yürüten öğretmenlerden Sinan Alkan, sadece üç yıl içinde başardıkları dönüşümün öğrencilerin başarısını belirgin şekilde artırdığını belirtti.
Öğrencilerin bilgi yarışmalarının yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerde de okulun adını duyurduğuna değinen Alkan, başarının katlanarak devam edeceğini dile getirdi.
Okulun 5. sınıf öğrencisi Bedirhan Özsoy, "Akıllı tahtalarımız ve tekli masalarımızla çok daha iyi ders çalışabiliyoruz. Teneffüsleri çok daha iyi değerlendirebiliyoruz. Öğretmenlerimiz daha iyi ders verme imkanına kavuştu." ifadelerini kullandı.
Öğrencilerden Hamza Gürbüz de "Artık erkenden okula gelip okuldan çıkmak istemiyoruz. Çünkü herkesin ilgi alanına göre aktivite var. Spor yapmayı çok seviyorum. Atletizmde Türkiye birincisi olmak istiyorum." şeklinde konuştu.
VELİLER MEMNUN
Okul Aile Birliği Başkanı Hamza Kökkaya da yenilenen okullarında öğrencilerin başarılı olması için öğretmenlerin gayret gösterdiğini vurgulayarak, "Bunu gören köylüler de artık özel okul yerine çocuklarını köy okuluna göndermeye özen gösteriyorlar." dedi.
Öğrenci velisi Bayram Akbaba da "Eskiden köylüler çocuklarını daha iyi eğitim alsın diye ilçe veya ildeki okullara gönderiyordu. Ama şimdi öğrencilerden köye geri dönüş oldu. Artık bizim okulumuzdan da fen lisesine yerleşen öğrenciler var." diye konuştu. AA

Gündem

5 Aralık 2017 Salı, 19:18:52 | 426 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

TRAFİK CANAVARI BAYRAM ÖNCESİ CAN ALDI: 2 ÖLÜ
SIYASET
Manisa'da dün akşam saatlerinde meydana gelen trafik kazasında iki kişi hayatını kaybetti
17.8.2018

99

ÖZDAĞ'DAN GAZİ AKTAŞ'A AKÜLÜ ARAÇ DESTEĞİ
SIYASET
Manisa Şube Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ geçtiğimiz günlerde Hakkari'de mayının patlaması sonucu yaralanan Gazi Sözleşmeli Er Ergün Aktaş'a akülü araç desteğinde bulundu.
17.8.2018

56

MANİSA'DA BAYRAM TRAFİĞİ YOĞUNLUĞU
SIYASET
Mesai saatinin tamamlanmasıyla 9 günlük bayram tatili için yola çıkanlar, Manisa'da trafik yoğunluğuna neden oldu.
17.8.2018

63

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks