16 Aralık 2018 Pazar - 18:41:02

SON DAKİKA

KÖPRÜBAŞI GENÇLİĞİNE ARMAĞAN OLSUN

Gündem

9 Mart 2018 Cuma, 20:20:44 | 396 Okunma
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Köprübaşı ilçe ziyaretinde Avukat Özcan Akçiçek Parkı ve Köprübaşı Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Köprübaşı ilçe ziyaretinde Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından atıl bir alandan yeni bir sosyal yaşam alanına dönen Avukat Özcan Akçiçek Parkı ve parkın içinde konuşlandırılan Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi’ni de ziyaret etti. Başkan Ergün’ü kadınlar ve çocuklar, sevgiyle karşıladı. Park içindeki herkesle selamlaşan Başkan Ergün, parkta küçük bir gezintinin ardından, Köprübaşı Çocuk Kültür ve Merkezi’ne geçti ve burada bir açılış konuşması yaptı.
ATIL ALANDAN MODERN YAŞAM ALANINA
Açılış programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bir konuşma yaptı. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından tamamlanan ve devam eden yatırımlar hakkında bilgiler veren Başkan Ergün, “2014 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçildikten sonraki ilk ziyaretimde, burasını da gezmiştim. Mevcut parkın ailelere ve çocukların kullanımına yenilenerek sunulması talimatını verdim. Gördüğünüz gibi yenilenen parkta oturma grupları, süs havuzları, oyun grupları, yeşillendirme ve peyzaj çalışmaları ile bambaşka bir hal aldı. Bunun yanı sıra MABEM’de 2016 yılından beri 293 evladımız 6 öğretmenimiz eşliğinde birçok branşta eğitim alıyor” diye konuştu.
SOSYAL BELEDİYECİLİK HİZMETLERİNDEN BAHSETTİ
Başkan Ergün, konuşmasında Gıda Bankası ve MABEM’de verilen hizmetlerden de bahsetti. 2014 yılı öncesi verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğu içerisinde olduklarını belirten Başkan Ergün, “Gıda Bankası’ndan 180 ihtiyaç sahibi vatandaşımız her ay, üzerinde herhangi bir amblem olmayan poşetler ile ihtiyaçlarını karşılıyor. Bunun yanı sıra, ortaöğretimdeki gençlere yönelik olarak açtığımız kurslar başarıları ile bizleri gururlandırıyor. MABEM Kursları 2017 yılında yüzde 98 başarı oranı yakaladı. Gençlerimizi kahve köşelerinden uzaklaştırıp, geleceğe güvenle uzanmaları için çalışıyoruz. Bu hizmetleri de gururla ve alnımızın akıyla sürdürüyoruz. Gasilhane, itfaiye müfrezeleri, düğün salonu gibi yatırımlarımızın yanı sıra Köprübaşı Kent Meydanı ve Cephe Sağlıklaştırma projelerimiz de devam ediyor. Sanıyorum 3 ay içerisinde peyzaj ve ışıklandırma çalışmalarının da sona gelmesiyle daha güzel bir alan kazandırmış olacağız. Köprübaşı’na dışarıdan gelecek misafirlerinizi gönül rahatlığı içerisinde ağırlayacağınız bir alanı ilçemize kazandıracağız” diye konuştu.
5 MAHALLEDE PROJELER TAMAMLANDI, 13 MAHALLE DAHA YENİLENECEK
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, konuşmasında altyapı ve üstyapı projeleri devam eden mahallelere de değindi. 5 mahallede altyapı ve üstyapı projelerinin tamamlandığını belirten Başkan Ergün, Alanyolu, Arpacı, Kıranşeyh, Tokmaklı ve Yumuklar Mahallerimizin altyapı ve üstyapı projelerini tamamladık. Bunun yanı sıra 13 mahallemizin de altyapı projeleri hazırlandı. MASKİ aracılığıyla bu projelerimizi de yürüteceğiz” diye konuştu.
CUMHURİYET CADDESİ PRESTİJ PROJESİ OLUYOR
Köprübaşı’nda süren Kent Meydanı ve Cephe Sağlıklaştırma projesinin yanı sıra yeni bir proje hazırlığında olduklarını açıklayan Başkan Ergün, “Cumhuriyet Caddesinin prestij projesi haline getirmek için çalışmalara başladık. Projesi hazırlandı. En kısa zamanda orada da çalışmalarımızı başlatacağız. Hayırlı olsun. Yaptığımız bu çalışmalarda emeği olan herkesten Allah razı olsun” diye konuştu. Başkan Ergün’ün konuşmasının ardından protokol üyelerinin katılımıyla kurdele kesildi. Ergün ve beraberindeki heyet, eğitim alan minik öğrenciler ile bir araya geldi. Miniklere eğitim hayatları ile ilgili öğütler veren Başkan Ergün, derslerinde başarılar diledi.
KADINLAR VE ÇOCUKLARI DA SEVİNDİRDİ
Başkan Ergün, ziyaret sonrasında parkta bulunan çocuklara; eğitim seti, oyun seti ve top dağıtırken, alanda bulunan kadınlara şal takdim etti. Hediyelerini alan çocuklar ve kadınlar Başkan Ergün’e teşekkür etti. Başkan Ergün, yapılan yatırımların hayırlı olmasını temenni ederek, alandan ayrıldı. Basın servisi


Gündem

9 Mart 2018 Cuma, 20:20:44 | 396 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

PARA ALAN ŞOFÖR KARTINI OKUTMAZSA KARTI İPTAL OLACAK
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürü Mustafa Çetin, toplu taşıma araç şoförlerine verdiği eğitimde önemli uyarılarda bulundu.
16.12.2018

3

ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER OCAK AYINDA YOLLARDA
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa'ya gelen 10 adet 18 metrelik elektrikli otobüsü, park halinde bulunduğu şarj istasyonunda inceledi
16.12.2018

7

ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER İÇİN ASFALT MESAİSİ
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediyesi, mevsim şartları el verdiği ölçüde il genelindeki yollarda yol bakım ve onarım çalışmalarına hızla devam ediyor
16.12.2018

6

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks