21 Temmuz 2019 Pazar - 10:10:42

SON DAKİKA

MANİSA'DA 'KİTAP KAFE' AÇILDI

Gündem

21 Nisan 2019 Pazar, 18:30:54 | 263 Okunma
Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından hazırlanan ve Gençlik ve Spor Bakanlığından 90 bin TL hibe kazanan 'Şehit Makbule'nin Torunları Okuyor' projesi kapsamında Manisa'da Kitap Kafe açıldı.

'Şehit Makbule'nin Torunları Okuyor' projesi kapsamında Kitap Kafe'nin açılışı gerçekleştirildi. Yunusemre ilçesi Kaynak Mahallesi'nde faaliyete geçen Kitap Kafe'nin açılışına Gördes Kaymakamı Bekir Abacı, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Gördes Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Türe, Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Sami İlker, Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Ertekin, dernek yönetim kurulu üyeleri ve Manisa'da yaşayan Gördesliler ile vatandaşlar katıldı.
3 BİN 500 KİTAP KAZANDIRILDI
Açılış öncesi bir açıklama yapan Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Ertekin, "Projemiz Gençlik Spor Bakanlığı ve Derneğimizin ortaklaşa yaptığı bir proje. Projemizin ismi Şehit Makbule'nin Torunları Okuyor. Proje kapsamında Kitap Kafemize 3 bin, 3 bin 500 civarında bir kitap kazandırıldı. Buraya gelen öğrenciler ücretsiz ikramlar eşliğinde derslerini çalışıp vakitlerini geçirebiliyorlar. Böylelikle bizler de vicdanen rahat oluyoruz. Çocuklarımızı sokaklardan kurtarmış oluyoruz. Proje kapsamında bakanlıktan 90 bin TL hibe aldık 6 aylık süreç için. 6 ayın sonunda bakanlıkla karşılıklı görüşmelerle işleyişin nasıl olacağına karar verilecek" dedi.
Ertekin, açılışta yaptığı konuşmada ise şunları söyledi:
"Bundan 7 yıl önce 9 arkadaşımızla bir yola çıktık. Bu toplum hizmetine gönül vermiş arkadaşlarımızla, ailemizden, işimizden, zamanımızdan fedakarlık ederek devam eden yürüyüşümüzde geldiğimiz nokta işte burası. Açılışında birlikte olduğumuz bu mekan gençlerimizin, çocuklarımızın güvenli bir ortamda rahatça oturup vakit geçirebilecekleri, ücretsiz ikramlar eşliğinde ders çalışıp, kitap okuyup vakit geçirebilecekleri bir yer."
"MİLLET KIRAATHANELERİNE BENZİYOR"
Kitap Kafe'nin bir benzerini kendilerinin Millet Kıraathanesi olarak açtıklarını ve ikincisini de kısa bir süre sonra Millet Çarşısı'nda hizmete açacaklarını kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Çerçi, "Özellikler bizim gençlerimizi kafelerden, kahvehanelerden, okey masalarından kurtarmamız gerekiyor. 'Şehri imar ederken neslin ihyasını ihmal etmememiz gerekiyor' diyor Turgut Cansever. Şehrin imarı, neslin ihyası. Onun için neslin ihyası yönünde atılan her adım ülkeye kazandırılmış gençlerdir, çocuklardır. Bu tür kurumların, bu tür yapıların geliştirilmesi gerekiyor. Neslin elden gitmesinin önüne geçilmesi gerekiyor. Gençliğin değerleriyle bezenerek geleceğe hazırlanması gerekiyor, ülkeye hazırlanması gerekiyor. Onun için başkanımızı kutluyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Gençlerimize, gençliğimize hayırlı hizmetlere vesile olsun" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından edilen dua sonrası Kaymakam Abacı'nın 'Bismillah' demesiyle protokol üyeleri Kitap Kafe'nin açılış kurdelesini kesti. Açılışın ardından Kitap Kafe'yi gezen davetliler, dernek yetkililerinden merkezde yapılacak faaliyetler hakkında bilgi aldı. İHA

Gündem

21 Nisan 2019 Pazar, 18:30:54 | 263 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA'DA KURBANLIK HAYVAN SIKINTISI YOK
SIYASET
Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Manisa'da Kurban Hizmetleri Komisyonu toplanarak, kurban satış ve kurban kesim yerlerini belirledi.
19.7.2019

348

ENDÜSTRİYEL ATIKLAR DA BERTARAF EDİLECEK
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin kırk yıllık çöp sorununu tarihe gömen Türkiye'nin en büyük kamu yatırımı Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi'nde kapasite arttırma çalışmaları, yerinde incelendi.
19.7.2019

294

AYVALIK'TA 4 HIRSIZLIK ZANLISINDAN BİRİ TUTUKLANDI
SIYASET
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde girdikleri evden hırsızlık yapan 4 zanlıdan biri tutuklanırken, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
19.7.2019

280

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks