22 Nisan 2019 Pazartesi - 05:21:15

SON DAKİKA

MECLİS'TE TAM UYUM

Gündem

14 Mayıs 2018 Pazartesi, 20:12:12 | 426 Okunma
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı ikinci oturumunda, hizmet için borçlanma yetkisine bütün meclis evet dedi, yetkiyi Başkan Ergün'e verdi

Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Mayıs ayı ikinci oturumu, Kültür Merkezi meclis salonunda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirilen mecliste, ilk oturumdan kalan maddeler görüşülerek karara bağlandı.
MEHMET CANDAN VEDA ETTİ
Gündem maddelerine geçmeden önce, milletvekili aday adaylığı için istifa eden AK Partili meclis üyesi Mehmet Candan, bir deva konuşması yaptı. Candan şunları söyledi:
“Milletvekilliği için aday adayı oldum. Bu nedenden dolayı istifa etmemiz gerekiyordu, parti genel merkezinden izin almak suretiyle istifa ettim. Böyle bir süreç başladı. Daha yolun başındayız, olur olmaz ayrı. 4 yıl boyunca bu mecliste bulundum. Komisyon başkanlığı yaptım. Ne gerekiyorsa yapmaya çalıştık. Çok güzel günlerimiz geçti. Birlikte güzel işler yaptık. 4 yıl boyunca mecliste çalışmış olmaktan mutluyum, gururluyum. Başta Büyükşehir Belediye Başkanım olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmaların da başarılı olacağını biliyorum. Allaha ısmarladık.”
Başkan Ergün de, “Çıktığınız yolda Allah hayırlar getirsin. Her şey nasip. Rabbim alnımıza ne yazmışsa o oluyor.” dedi.
BORÇLANMA YETKİSİ OY BİRLİĞİ İLE
Konuşmaların ardından meclis gündemi maddelerinin oylanmasına geçildi. Maddeler arasında öne çıkan, Başkan Ergün’e borçlanma için yetki verilmesiyle ilgili madde oldu. Nisan ayı meclislerinde yoğun tartışmalara neden olan konu, mayıs ayı meclisi öncesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli’nin bir araya gelmesi ile çözüme kavuşmuş, mayıs ayı meclisinin ilk oturumunda komisyonlara sevk edilmişti. Madde ikinci oturumda oy birliği ile kabul edilerek Başkan Ergün’e yetki verildi.
BAŞKAN ERGÜN’DEN MECLİS’E TEŞEKKÜR
Konuşmanın ardından meclis gündem maddelerinin oylamasına geçildi. Manisa Büyükşehir Belediyesinin il genelinde yapacağı proje ve hizmetlerin hayata geçmesi için Başkan Ergün’e yetki verilmesi maddesi de görüşüldü. Söz konusu madde, CHP grubunun çekimser oyuna karşın oy çokluğuyla kabul edildi. Kararın Manisa için hayırlı olmasını dileyen Başkan Ergün, hep birlikte Manisa’ya en güzel hizmetleri yapacaklarını söyledi.
KESİN HESAP KABUL EDİİLDİ
Plan ve Bütçe Komisyonu ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonu’nun Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım listesindeki projelerin finansman ihtiyacının finans kuruluşlarından karşılanmak üzere kredi kullanmasına yönelik her türlü iş ve işlemlerin yapılması için Büyükşehir Belediyesine tam yetki verilmesiyle ilgili gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edildi. Plan ve Bütçe Komisyonu’nun Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 Mali yılı kesin Hesabı ile ilgili raporu da kabul edildi.
Haziran ayı toplantısının, 12 Haziran Salı günü yapılması kararlaştırıldı.
MECLİS MASKİ YATIRIMLARININ ÖNÜNÜ AÇTI
Büyükşehir meclisinin ardından MASKİ Genel Müdürlüğü’nün 2018 yılı 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı 2’inci birleşimi gerçekleştirildi. İlk birleşimde oylanarak komisyona gönderilen 2017 yılı faaliyet raporu görüşülerek onaylandı. Toplantıda ayrıca, MASKİ’ye iç ve dış borçlanma yetkisi verildi.
Genel kurulda, birinci birleşimde komisyonlara sevkine karar verilerek görüşülen 2017 yılı faaliyet raporu, mali taşınır kesin hesap cetveli ve taşınır kesin hesap icmal cetveli, bütçe kesin hesabı ve ekli cetvelleri ile diğer gündem maddeleri komisyondan geldiği haliyle meclis üyelerince onaylandı.
MASKİ Genel Müdürlüğünün 2018 yılı 1. Olağan Genel Kurulu ilk birleşiminde tüm komisyonlara sevk edilerek görüşülen 2017 yılı faaliyet raporu da ikinci birleşimde oy birliği ile kabul edildi.
MECLİSTEN 237 MİLYON 25 BİN TL KREDİYE ONAY
Olağan Genel Kurul ikinci birleşiminde İller Bankası’ndan veya yurtiçi bankalardan 237 milyon 25 bin TL kredi kullanılmasına ilişkin iç ve dış borçlanma yetkisinin de yer aldığı gündem maddesi, oybirliğiyle kabul edildi. Böylelikle il genelinde yapılacak yatırımların önü açılmış oldu.

Gündem

14 Mayıs 2018 Pazartesi, 20:12:12 | 426 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

EGEİD'İN HEDEFİ İHRACATI ARTIRMAK
GÜNDEM
Ege İhracatçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayberk Aloğlu, Manisa Valisi Ahmet Deniz'i ziyaret etti.
21.4.2019

48

BÜYÜKŞEHİR FETHİYE'YE TAKILDI 1-2
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediyespor, TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta 32'inci hafta mücadelesinde Mümin Özkasap Stadı'nda karşılaştığı Fethiyespor'a 2-1 mağlup oldu.
21.4.2019

37

MANİSA'DA 'KİTAP KAFE' AÇILDI
GÜNDEM
Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından hazırlanan ve Gençlik ve Spor Bakanlığından 90 bin TL hibe kazanan 'Şehit Makbule'nin Torunları Okuyor' projesi kapsamında Manisa'da Kitap Kafe açıldı.
21.4.2019

47

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks