17 Aralık 2018 Pazartesi - 13:37:44

SON DAKİKA

MESKOB'TAN ÇINAR'A GÜVENOYU

Gündem

11 Mart 2018 Pazar, 19:49:09 | 207 Okunma
Manisa 22. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği (MESKOB) Genel Kurulu'nda, 1994 yılından beri başkanlık yapan Recep Çınar, yeniden başkanlığa seçildi

Yönetim kurulu faaliyetlerinin ibrasını kabul eden üyelere teşekkür eden Manisa 22. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Recep Çınar, “21 Ocak’ta Manisa Merkez’de başlayan kooperatif genel kurullarımızı 4 Mart’ta Akhisar’da bitirdik. Bölgemize bağlı 21 tane Esnaf Kefalet Kooperatifin 1 tanesi rakipli olmak üzere seçimli genel kurulları yapıldı. Kooperatifçilik tarihinde ilk defa tüm kooperatiflerin seçim yaptığı bir yıl oldu. Bunun nedeni de geçtiğimiz yıl yapılan bir kanun değişikliğiyle kooperatif birlikleri ve bölge birliklerimiz 3 yılda bir genel kurullarını yapacaklar. Hepimize hayırlı olsun diyorum” dedi.
“2 AYDA 62 MİLYON TL İLAVE ETTİK”
2017 yılını yüzde 16’lık bir artışla 760 milyon TL finansmanla kapattıklarını kaydeden Başkanı Çınar, “Yüzde 13, yüzde 14’lük bir enflasyonu göz önüne alırsak, enflasyonu bir miktar aştığımız görüyoruz. Biz her zaman söylüyoruz. Finansman ihtiyacını karşılayabildiğimiz ölçüde başarılıyız. 2017 yılında zaman zaman sıkıntılar çektik mi çektik. 2017 yılında 760 milyon TL olarak gerçekleşen kredi oranı bugün itibariyle 822 milyon TL’ye ulaşmıştır. Yani 62 milyon TL’yi 2 ayda üzerine ilave etmişiz ve bu müthiş bir rakam. TESKOMB’da yaptığımız girişimler sonucunda bölgemizin bunu hak etmediğini daha fazla krediye ihtiyacı olduğunu söyledik. Finansman ihtiyacını artırmak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.
MESKOB, AFRİN’E DESTEK İÇİN HATAY’A GİDECEK
Başkan Çınar, Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçik’e destek olmak amacıyla TESKOMB öncülüğünde Hatay’a gideceklerini ifade ederek, “Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’nden (TESKOMB) gelen bir genelge var. Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin’de bir harekat düzenlemektedir. Yaklaşık 2 aya varan bir süredir orada sınır güvenliğimizi tehdit eden unsurlara karşı onları bertaraf etmek için bu harekat düzenlenmekte. Allah Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Mehmetçiklerimizin yardımcısı olsun. Savaştığımız kesim sadece teröristler değil, Avrupa, Amerika, İsrail olmak üzere yedi düvele karşı savaşıyoruz. Bunun için bunu çok önemsiyoruz. TESKOMB bunun gereğini düşünmüş. TSK Afrin’e harekat düzenliyor, bizim Hatay’a harekat düzenlememizi istiyor. Allah nasip ederse 14 Mart Çarşamba günü Hatay’da olacak şekilde bir program gerçekleştireceğiz. Pazartesi gününden itibaren arkadaşlarımız gerekli girişimleri yapacaklar. Her kooperatiften en az 2 kişi olmak üzere buradan bir otobüsle Hatay istikametine Salı günü hareket edeceğiz. Bu birlik ve beraberlik zamanıdır. Oraya sadece gitmekle kalmayacağız maddi desteği de vereceğiz. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bu manevi bir destektir” dedi.
Recep Çınar başkanlığındaki Manisa 22. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği’nde 3 yıl boyunca görev yapacak yönetim kurulu üyeleri H. Gündüz Karaoğlan, Halil Aşık, Ali Ayan, V. Fahri Bilgiç, Ahmet Aktaş, Hasan Genli, Nail Aydeniz ve Ruhi Çoban yer aldı. Yedek üyeler ise, Mehmet Üzen, Şeref Bilek, İbrahim Ertürk, Süleyman Kalbur, Ersen Tepeci, Halil Yıldırım, Muammer Topcan, Adem Tosun ve Hasan Ceylan’dan oluştu. 3 yıl süreli görev yapacak 3 kişilik denetim kurulunda M. Zeki Mercan, Sait Başbelen ve Ali Yiğen olurken, yedek üyeler ise Kudret Bozyaka, Mehmet Aytaç ve Halil Zeybek oldu. Merkez Birliği Temsilcileri ise Recep Çınar, H. Gündüz Karaoğlan ve Halil Aşık, yedek üyeler ise Ali Ayan, Hasan Genli ve Ahmet Aktaş oldu.

Gündem

11 Mart 2018 Pazar, 19:49:09 | 207 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

PARA ALAN ŞOFÖR KARTINI OKUTMAZSA KARTI İPTAL OLACAK
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürü Mustafa Çetin, toplu taşıma araç şoförlerine verdiği eğitimde önemli uyarılarda bulundu.
16.12.2018

76

ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER OCAK AYINDA YOLLARDA
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa'ya gelen 10 adet 18 metrelik elektrikli otobüsü, park halinde bulunduğu şarj istasyonunda inceledi
16.12.2018

86

ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER İÇİN ASFALT MESAİSİ
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediyesi, mevsim şartları el verdiği ölçüde il genelindeki yollarda yol bakım ve onarım çalışmalarına hızla devam ediyor
16.12.2018

84

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks