20 Ağustos 2018 Pazartesi - 07:37:29

SON DAKİKA

MİNNETLER YÖRESİ KİRAZ FESTİVALİ'NİN 2.'Sİ YAPILDI

Gündem

15 Temmuz 2018 Pazar, 20:11:11 | 163 Okunma
Demirci ilçesine bağlı Minnetler Mahallesi'nde ikincisi organize edilen "Minnetler Yöresi Kiraz Festivali"nde 55 kiraz üreticisi ürünlerini sergiledi.

DEMİRCİ Belediyesi tarafından organize edilen festival renkli görüntülere sahne olurken en iyi kiraz yarışmasında dereceye giren üreticiler ödüllendirildi.

Beş kişilik jüri heyeti, 55 kiraz üreticisinin kirazlarının kalibresi, lezzeti ve rengini puanlayarak ilk 3'e girmeye hak kazanan kirazları belirledi.

Yarışmada Musa Maden birinci, Yusuf Kaya ikinci ve Tevfik Erdem üçüncü oldu.

Demirci Belediyesi dereceye girenleri ödüllendirilirken, Demirci Ziraat Odası da 20 kiraz üreticisine zirai ilaç ve ağaç bakım ürünü hediye etti.

Festivalde, Mahmutlar Halk Oyunları ekiplerince yöresel oyunlar oynandı, halk konseri verildi, katılan vatandaşlara yemek ikram edildi.

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, yaptığı konuşmada, ilçeleri için çok önemli olan festivali geleneksel hale getirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Gelecek yıllarda da bu organizasyon devam edecek. Bu bölgelerimizde yetişen bu kirazın kalitesi ve lezzeti hiçbir yerde yok. Demirci ve Minnetler yöresinde yetişen kirazımızın daha iyi tanıtılması için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Selendi yolumuzun ilk 10 kilometresinin yapımı tamamlandı. 3 yıl içerisinde bu yol tamamlandığında A1 standardında 12 metre genişliğinde bir yolumuz olacak. Biz liderimizden, Cumhurbaşkanımızdan şu talimatı aldık, 'Şehir’de ne varsa köyde de o olacak'. Bunun için çalışıyor, bunun için mahallelerimize yatırımlarımızı sürdürüyoruz." AA

Gündem

15 Temmuz 2018 Pazar, 20:11:11 | 163 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

KIRKAĞAÇ'TA KAVUN HASADI BAŞLADI
GÜNDEM
Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde coğrafi işaretleme alan ve patentli olarak yetiştirilen Kırkağaç kavununda hasat başladı
19.8.2018

56

İNŞAATÇILARDAN ‘STOK' İDDİASI
GÜNDEM
Manisa Girişimci İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Aslan Yılmaz, dolardaki artışı fırsat bilen bazı firmaların inşaat malzemelerini stoklayıp satmadığını belirterek, bu firmaların denetlenmesini istedi
19.8.2018

51

BAYRAMDA DA HİZMETLER SÜRECEK
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediyesi, kentin çeşitli noktalarında BESOT tarafından işletmesi yapılan sosyal tesislerin Kurban Bayramı'ndaki çalışma programıyla ilgili kamuoyunu bilgilenirdi.
19.8.2018

48

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks