19 Aralık 2018 Çarşamba - 18:42:34

SON DAKİKA

PAZARCI UKOME'NİN KARARINI BEĞENMEDİ

Gündem

15 Nisan 2018 Pazar, 16:42:21 | 460 Okunma
Manisa'da uzun süredir devam eden pazaryeri tartışması bir türlü bitmek bilmiyor

Şehzadeler ilçesinin Arda Mahallesi'nde perşembe günleri pazar kurulan alan, Büyükşehir Belediyesi'nin yeni hizmet binası inşaatı nedeniyle boşaltılmasının ardından 2 haftadır tezgahlarını açamayan esnaf geçtiğimiz günlerde Manisa Valiliği'ne kadar yürüyerek tepkisini dile getirdi. Yürüyüşten sonra Manisa Valiliği önünde polis ile gergin anlar yaşayan pazarcı esnafının, UKOME'den çıkan son karar da memnun etmedi. UKOME'den çıkan son kararda, yer olarak gösterilen Barbaros Mahallesi eski Cider Yağ Fabrikası'nın da pazarcı esnafı kabul etmedi.
"HEM VATANDAŞ, HEM PAZARCI MAĞDUR"
UKOME'nin aldığı son karar ile ilgili olarak açıklamada bulunan Manisa Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, iki haftadır pazarcı esnafının tezgah açamaması sebebiyle hem pazarcının hem de vatandaşın mağdur olduğunu dile getirdi. Şener, "Maalesef esnafımız iki haftadır tezgah açamamakta, halkımız da bu konuda Manisa merkezinde olduğu için büyük bir bölümü pazardan alışverişini yapamadılar. UKOME'nin son kararı olarak gösterilen yeri gidip kontrol ettik. Ama maalesef bizim fikirlerimiz, düşüncelerimiz alınmadan oraya karar verildi. Artık sıcaklar artmaya başladı. Gösterdikleri yerde asfalt üzerinde yazın sıcaklık neredeyse 40 derecenin üstünde olacak. O sıcakta hem pazarcının sunduğu ürünler nasıl duracak, hem pazarcı nasıl duracak hem vatandaş alışverişini nasıl yapacak. Ayrıca vatandaş belirtilen pazaryerine gidene kadar 3 tane yol geçmek zorundasınız. Sürat yolunu, Horozköy yolunu ve Barbaros yolunu. Ne üst geçit var ne alt geçit var" diye konuştu.
Yaşanan olumsuzluğun marketlere yaradığını dile getiren Şener, UKOME'nin son olarak gösterdiği yere pazar açmayacaklarını söyledi. Şener, UKOME'nin pazaryeri konusunda 3 karar aldığını, alınan son kararın da değiştirilebileceğini de ifade ederek, "Bize geçici olarak verilen yeni yerde pazarcımız haftaya tezgah açmayacak. Siyasilerimizden başta valimizden, büyükşehir belediye başkanımızdan, ilçe belediye başkanlarımızdan, siyasilerden tek beklentimiz pazarımıza çözüm bulmaları. Bizim esnafımız ekmek peşinde, olay çıkarma peşinde değil. Biz çoluk çocuğumuzun rızkı peşindeyiz. Biz evimizin geçimini, çoluk çocuğumuzun geleceğini temin etmek peşindeyiz" dedi.
Oda Başkanı Şener, son olarak taleplerinin Şehzadeler ilçesindeki Kafe Sera'dan Eski Garaj Kavşağı'na kadar uzanan Kumledere Caddesi üzerinde geçici olarak pazar tezgahlarını açmak olduğunu söyledi.

Gündem

15 Nisan 2018 Pazar, 16:42:21 | 460 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

ŞEHİTLİKTEKİ AYDINLATMA LAMBALARINI KIRDILAR
GÜNDEM
MANİSA'nın Kula ilçesindeki şehitlikte bulunan aydınlatma lambaları, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kırıldı.
19.12.2018

0

MAFOD'DAN BÜYÜKŞEHİR'E ZİYARET
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil, geçtiğimiz haftalar içinde çalışmalarını tamamlayarak sergi açmaya hazırlanan Manisa Fotoğraf Derneği'ni makamında kabul etti
19.12.2018

3

MADDE BAĞIMLILARININ İBRETLİK HİKAYELERİ
GÜNDEM
Türkiye'nin 81 ilinden madde bağımlılığından kurtulmak için Adıyaman'a gelen madde bağımlılarının ibretlik hikayeleri yürekleri burkuyor.
19.12.2018

5

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks