26 Mayıs 2018 Cumartesi - 16:52:50

SON DAKİKA

PAZARCILAR PAZARTESİYİ BEKLEYECEK

Gündem

17 Mayıs 2018 Perşembe, 17:42:11 | 217 Okunma
Manisalı pazarcı, Perşembe pazarı sorununun çözülmesi için dün yine basın açıklaması yaptı… Başkan Halim Şener ve esnaf, siyasileri pazara sokmayacağını ifade etti

Kendilerine 2 aydır yer gösterilememesiyle marketlerin ve seyyar satıcıların önünün açıldığını söyleyen Manisa Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, "Yaklaşık 2 aydır pazarcı esnafımız tezgah açmıyor. Esnafımız çocuğuna ve ailesine ekmek götüremez hale geldi. Pazarcının rızkı tezgahlar da pazarlarda. Yaptığımız tüm uzlaşma çabalarına, yasal uğraşlarımıza, kimseye zarar vermeyelim düşüncesiyle bugüne kadar geldik. Gittiğimiz valilik, büyükşehir belediyesinde, ilçe belediyesinde gereken cevapları alamıyoruz. Valimiz kapısına gitmekten artık utandık. Muhatap alınmıyoruz. Bizi hiçe sayıyorlar. Esasında bizi değil Manisa halkını hiçe sayıyorlar. Burada marketlerin ve seyyarın önünü açılmış durumda. Bizi mağdur ediyorlar" dedi.
“İKİNCİ SINIF İNSAN MUAMELESİ GÖRÜYORUZ”
Manisa'da kendilerine ikinci sınıf muamelesi yapıldığını söyleyen Şener, "Herkes bizi ikinci sınıf ve barbar gördü. ‘3-5 çapulcudur bunlar’ dendi bize. Biz çapulcu değiliz, biz ağır koşullarda halkımıza hizmet veren pazarcı esnafıyız. Bize kapalı Pazar yerleri yapıp da biz oralara gitmedik mi? Bu sorunu çözülmesi için bizim yürüyüş, kavga, her hangi bir gösteri düşüncemiz yok. Haftaya 8. Hafta olacak ve 8 haftadır tezgah açmıyoruz. Manisa üretim bölgesi. Üretilen ürünler tarlada kalıyor. Bunu hiç mi görmüyorlar. Bizi bir güne bir gün çağırıp da sorunun çözümü noktasında görüşümüzü almadılar. Çözümü konusunda şuana kadar bir adım daha atılmadı. Yetkililer bir saatte karar alabilirler. 5 dakikada çıkarabilecekleri kararı çıkartmıyorlar" ifadelerini kullandı.
Şener, pazaryeri konusunun UKOME alt komisyonuna devredildiğini ifade etti. Şener pazartesiye kadar bekleme kararı aldıklarını ve çıkacak sonuca göre yol izleyeceklerini aktardı. Açıklamaların ardından pazarcılar olaysız bir şekilde dağıldı.

Gündem

17 Mayıs 2018 Perşembe, 17:42:11 | 217 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

ALAŞEHİR VE SARIGÖL'DE ÜZÜM BAĞLARINI DOLU VURDU
GÜNDEM
Manisa'nın Sarıgöl ve Alaşehir ilçelerinde gece saatlerinde başlayan dolu, üzüm bağlarında önemli zarara neden oldu.
25.5.2018

132

KADINLAR KONSEYİ'NDEN 300 YARDIM KOLİSİ
GÜNDEM
TÜRK Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi, ramazan ayı sebebiyle 300 ihtiyaç sahibi aileye ramazan yardım paketi dağıttı.
25.5.2018

73

HALI DOKUMANIN BİR FAYDASI DAHA ÇIKTI
GÜNDEM
Manisa'nın Salihli ilçesinde, zihinsel ve bedensel engellilerin gelişimlerine katkı sağlanması amacıyla 'Dokumada ben de varım' projesi hayata geçirildi.
25.5.2018

60

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks