21 Mayıs 2019 Salı - 06:10:14

SON DAKİKA

SALİHLİ'DE TOPLUMSAL FARKINDALIK OLUŞTURMA ETKİNLİĞİ

Gündem

19 Nisan 2019 Cuma, 19:46:18 | 158 Okunma
Salihli Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nin ortaklaşa düzenlediği ruh sağlığı hastalarına yönelik damgalama ve toplumsal farkındalık oluşturma konulu etkinlik yoğun ilgi gördü.

Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin sergilediği skeç ilgiyle izlendi. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hastalarının sergilediği halk oyunları gösterileri ve seslendirdikleri şarkılar ile farkındalık oluşturdu.
Etkinlikte konuşan Salihli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Gökhan Gürsoy, ”Salihli Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Mart 2017’de hastanemiz bünyesinde faaliyete geçmiş olup iki yılda takip edilen hasta sayısı 305’e ulaşmıştır. Amacımız psikososyal destek için toplumsal farkındalık oluşturabilmek, hastaların takip ve tedavilerini düzenlemek, onların aile içi iletişimini arttırmak, sosyal hakları hakkında bilinçlendirmek ve en önemlisi bu hastalarımızın tekrar hastaneye yatış oranlarında azalma sağlayabilmektir. Son iki yılımızı değerlendirdiğimizde amacımıza ulaşma yolunda doğru adımlar attığımızı görmekteyiz. Hastalarımızın tekrar hastaneye yatış oranlarında yüzde 80 oranında azalma sağlanmıştır. Salihli Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin kısa sürede bu noktaya gelmesindeki en önemli etkenin Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ekibinin oluşturduğu dinamikten kaynaklandığını söylemeden edemeyeceğim. Ekibimiz iyi bir uyum yakalamış olup özveri ile çalışmalarına devam etmekte, hedeflerini hep bir adım ileriye taşımaktadır” dedi.
Etkinliğe ise İlçe Kaymakamı Levent Kılıç, Devlet Hastanesi Başhekimi Doktor Gökhan Gürsoy, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. İHA

Gündem

19 Nisan 2019 Cuma, 19:46:18 | 158 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MECLİS'TE BELEDİYELER BİRLİĞİ UZLAŞMASI
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi mayıs ayı toplantısı ikinci oturumunda, Türkiye Belediyeler Birliği'nde görev alacak isimler belirlendi
20.5.2019

167

MASKİ'NİN BÜTÇE BAŞARISI TESCİLLENDİ
SIYASET
MASKİ Genel Müdürlüğü'nün 2019 yılı I. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nın ikinci birleşiminde, MASKİ'nin bütçe gerçekleşme oranları da açıklandı.
20.5.2019

162

1919 KİŞİ AYNI ANDA ATABARI OYNADI
SIYASET
Manisa'da, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyunları Birlik Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte 1919 kişi aynı anda Atabarı oynadı.
20.5.2019

165

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks