26 Mayıs 2018 Cumartesi - 16:36:23

SON DAKİKA

SGK'DEN ‘EN'LERE PLAKET

Gündem

16 Mayıs 2018 Çarşamba, 19:24:06 | 119 Okunma
Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında, en fazla istihdam sağlayan ve prim borcu bulunmayan işverenlere, Manisa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenle plaketleri verildi.

Manisa İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen törene Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa SGK İl Müdürü Yavuz Kurt, Manisa İŞKUR İl Müdürü Sinan Aktaş, Manisa Defterdarı Şenol Gezer, Manisa Vergi Dairesi Başkanı Ramazan Yaşar, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Arkın Şıktaşlı, Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Şenay, Manisa Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası Başkanı İsmet Taner, MOSB Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Nihat Akyol katıldı.
Açılış konuşmasına işverenlere teşekkür ederek başlayan Manisa Sosyal Güvenlik İl Müdürü Yavuz Kurt, " Sayın Cumhurbaşkanımızın ekonomi şurasında başlattığı Milli İstihdam Seferberliği kapsamında Manisa 9. oldu. Açıklanan son verilere göre de Türkiye’de işsizlik 2018 Ocak ayında yüzde 10.8 olarak gerçekleşti. Bu rakam 2017 Ocak ayında yüzde 13 seviyelerindeydi. 2017 yılında 1.5 milyon ilave istihdam gerçekleşti. Türkiye ekonomisi de aynı dönemde 7.4 büyüdü. Yakalanan bu başarı, işverenlerimizin ve vatandaşlarımızın Türk ekonomisine olan güveni ve yatırım kararlılığının bir eseridir. Bu başarının 2018’de de tekrarlanmasını can-ı gönülden diliyorum." ifadelerini kullandı.
Konuşmasında Sosyal güvenliğin Türkiye’deki rolüne, sistemin ihtiyaçları ve sürdürülebilirliği, iş dünyasının beklentileri ve geleceği olarak iki temel perspektiften baktığını dile getiren Kurt, “Biz SGK ailesi olarak sonbaharlarınızda da sizlerle olacağız. Ancak, nehirler, dereler, çaylar yağmurlarla beslenmedikçe ve birleşip bir denize varamadıkça kurumaya mahkûmdur. Bu sebeple, kayıtlı çalışarak, primlerimizi düzenli ödeyerek güçlü ve sürdürülebilir bir sosyal güvenlik sistemini, çocuklarımızın al yanaklarıyla sokaklarında koştukları ve geleceğe güvenle baktıkları mutlu bir Türkiye’yi hep birlikte var edeceğimiz inancı ve temennisiyle sizlere katılımlarınızdan ötürü şükranlarımı sunuyorum. “dedi.
İl Müdürü Yavuz Kurt'un ardından Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer bir konuşma yaptı. Bütün işletmecilere bir örnek teşkil etme açısından oldukça anlamlı bir törende bulunduğunu ifade eden Vali Güvençer, “Manisa özelinde değerli Müdürüme çok teşekkür ediyor, kendisini kutluyorum. 2018 ve bundan sonraki yıllarda, Ülkemizin ve şehrimizin yeni istihdamlar yaratma meselesi hep olacaktır. Bu manada, siz değerli arkadaşlarım biraz sonra alacağınız plaketlerin verdiği mananın ötesinde, yeni istihdamlar doğuran insanlar olarak ta son derece kıymetlisiniz. İnşallah Manisa’mız bu yıldan tezi yok, 9. sıralardan daha üst sıralara taşınacaktır.” şeklinde konuştu.
Program sonunda, Kuruma düzenli prim ödeyen ve istihdama katkı sağlayan işverenlere plaketleri protokol tarafından takdim edildi.

Gündem

16 Mayıs 2018 Çarşamba, 19:24:06 | 119 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

ALAŞEHİR VE SARIGÖL'DE ÜZÜM BAĞLARINI DOLU VURDU
GÜNDEM
Manisa'nın Sarıgöl ve Alaşehir ilçelerinde gece saatlerinde başlayan dolu, üzüm bağlarında önemli zarara neden oldu.
25.5.2018

132

KADINLAR KONSEYİ'NDEN 300 YARDIM KOLİSİ
GÜNDEM
TÜRK Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi, ramazan ayı sebebiyle 300 ihtiyaç sahibi aileye ramazan yardım paketi dağıttı.
25.5.2018

73

HALI DOKUMANIN BİR FAYDASI DAHA ÇIKTI
GÜNDEM
Manisa'nın Salihli ilçesinde, zihinsel ve bedensel engellilerin gelişimlerine katkı sağlanması amacıyla 'Dokumada ben de varım' projesi hayata geçirildi.
25.5.2018

60

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks