17 Aralık 2018 Pazartesi - 13:23:18

SON DAKİKA

ŞOFÖR ESNAFI DERTLİ

Gündem

12 Mart 2018 Pazartesi, 18:58:54 | 327 Okunma
Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Yusuf Enli, 25 Mart'ta yapılacak olan genel kurul ve şoför esnafının sorunlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

25 senedir yapılan seçimlerde hiç kimseyle kavga etmediklerini belirterek, “Arkadaşımıza başarılar diliyorum. Kavgasız, gürültüsüz bir seçim olmasını ve şoför esnafına yakışan bir seçim olmasını diliyoruz. Aynı mensubun insanlarıyız. Hepimiz birbirimize yardım etmişizdir. Ama kazada ama parasız kaldığımız zaman. Bunların hepsini genel kurulda yaşayacağız. Allah kimi hayırlısını görüyorsa o kazansın” dedi.
Enli, şoför esnafının da sorunlarına dikkat çekerek, sorunları yavaş yavaş aşmaya çalıştıklarını ve bu sorunları aşmaya çalışırken de birtakım sıkıntılar yaşadıklarını dile getirdi. Dalgalanan benzin ve mazot fiyatlarının şoför esnafını bitirme noktasına getirdiğinin altını çizen Enli, benzin ve mazottaki dalgalanmaların belediyenin verdiği 25-50 kuruşluk zammı anında götürdüğünü ifade etti.
Türkiye’nin farklı şehirlerinde benzin ve mazottaki dalgalanmalardan dolayı şoför esnafının geçen hafta bazı şehirlerde büyük gösteriler yaptıklarına değinen Enli, “Şu anda Manisa’da arkadaşlarımızın ve devletimizin sıkıntılarını paylaşıyoruz ama bıçak kemiğe dayandı. Çünkü ne kadar anlayışlı olmaya çalışsalar da sabır etseler de şoför esnafımız evine ekmek götüremeyecek duruma geldi. Manisa’nın da artık tepki gösterme zamanı geldi diye düşünüyorum. İnşallah 5-5 buçuk kesintisini kaldırırlar. Bu kesintinin kaldırılması demek, şoför esnafımızın cebinde bin TL daha fazla harçlık para girmesi demek. Bunun için çaba sarf ediyoruz” dedi.

Gündem

12 Mart 2018 Pazartesi, 18:58:54 | 327 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

PARA ALAN ŞOFÖR KARTINI OKUTMAZSA KARTI İPTAL OLACAK
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürü Mustafa Çetin, toplu taşıma araç şoförlerine verdiği eğitimde önemli uyarılarda bulundu.
16.12.2018

74

ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER OCAK AYINDA YOLLARDA
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa'ya gelen 10 adet 18 metrelik elektrikli otobüsü, park halinde bulunduğu şarj istasyonunda inceledi
16.12.2018

84

ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER İÇİN ASFALT MESAİSİ
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediyesi, mevsim şartları el verdiği ölçüde il genelindeki yollarda yol bakım ve onarım çalışmalarına hızla devam ediyor
16.12.2018

83

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks