17 Aralık 2018 Pazartesi - 13:52:09

SON DAKİKA

TELEFON TELEFONCUDAN ALINIR

Gündem

12 Mart 2018 Pazartesi, 19:40:21 | 499 Okunma
Manisa Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Mehmet Üzen, cep telefonu ve bilgisayar satışı yapan üyelerini korumak adına afiş yaptırdıklarını açıkladı

Manisa Elektronik Teknisyenleri Odası, vatandaşları bilinçlendirmek için broşür ve afiş bastırdı. Basılan fiş ve broşürlerle ilgili konuşan Oda Başkanı Mehmet Üzen, odaya kayıtlı bütün cep telefoncular ve bilgisayarcılar adına ‘Bilgisayar, bilgisayarcıdan alınır’, ‘Telefon, telefoncudan alınır’ şeklinde afişler yaptıklarını söyledi.
Üzen, “Piyasada seyyar çalışan birçok insan var. Biz işi, ehlinden yaptırmak gerektiğini vatandaşa empoze etmek istedik. Telefonu, telefoncudan almak gerekiyor. Bilgisayarların, tabletlerin ve diğer teknolojik cihazların odamıza kayıtlı üyeler tarafından hem tamiri hem satışının yapılmasıyla ilgili dikkat çekmek istedik” şeklinde konuştu.
Piyasada kayıt dışı olarak korsan çalışan birçok kişinin bulunduğuna dikkat çeken Üzen, “Biz bunlarla ilgili odamıza gelen bütün şikayetleri değerlendiriyoruz. Gerekli yerlere vergi dairesinden olmak üzere, SGK, zabıta gibi devletimizin yetkililerini gönderiyoruz. Zaten bu kuruluşlara ortaklaşa olarak sürekli çalışıyoruz. Özellikle telefon satışı olarak piyasada kayıtsız şekilde Yeni Camii bölgesinde 6-7 arkadaşımız sürekli korsan, kaçak iş yapıyor” dedi.
Üzen, afişlerin odaya kayıtlı her üyenin camlarına asıldığını belirterek, “Burada hem vatandaşımız bilinçli olsun istedik hem de AVM’lere karşı, internet satışlarına ve korsanların satışlarına karşı böyle bir farklı bir çalışma yaptık. Bu afişler bizim odamıza kayıtlı bütün üyelerimizin camlarında asılı. Vatandaşlarımızın dikkatini çekiyor ve dikkatini de çekmek zorunda çünkü elektronik cihazların kalitesi var, kalitesizi var. Bunların, bu işten anlayan, odamıza kayıtlı esnaf ve sanatkar tarafından bilindiği ve vatandaşımıza bu yönde doğru bilgiler verildiği herkes tarafından biliniyor. O yüzden vatandaşların genellikle teknolojik cihazları alırken ilgili, belgeli, kayıtlı esnaf ve sanatkardan alması bizim birinci tercihimiz” ifadelerini kullandı.
Geçen günlerde İzmir’de meydana gelen otel yangınına dikkat çeken Üzen, “İzmir’de bir otelde Kalitesiz bir ürünün, telefonun patlaması neticesinde bir yangın çıktı. Bu yangında şans eseridir ki 2 vatandaş 5’inci kattan düştü ve yaralı olarak kurtuldu. Ama her zaman böyle bir şans olmayabilir. Bu sebeple her zaman aldığımız ürünlere dikkat etmeli, kalitelisini almaya gayret göstermeli. Vatandaş her şeyden önce ucuz diye telefonları, elektronik cihazları evine sokmamalı. Kaliteli, garantili, gümrükten geçen ürünleri almalı. Kaçak yollarla ülkeye giren bu ürünlerin denetimleri maalesef yok. Bu nedenle vatandaş bilinçli olmalı ve teknolojik cihazları ilgili, belgeli esnafımızdan alması gerekiyor” dedi.

Gündem

12 Mart 2018 Pazartesi, 19:40:21 | 499 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

PARA ALAN ŞOFÖR KARTINI OKUTMAZSA KARTI İPTAL OLACAK
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürü Mustafa Çetin, toplu taşıma araç şoförlerine verdiği eğitimde önemli uyarılarda bulundu.
16.12.2018

76

ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER OCAK AYINDA YOLLARDA
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa'ya gelen 10 adet 18 metrelik elektrikli otobüsü, park halinde bulunduğu şarj istasyonunda inceledi
16.12.2018

86

ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER İÇİN ASFALT MESAİSİ
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediyesi, mevsim şartları el verdiği ölçüde il genelindeki yollarda yol bakım ve onarım çalışmalarına hızla devam ediyor
16.12.2018

84

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks