24 Mart 2018 Cumartesi - 01:35:44

SON DAKİKA

TELEFON TELEFONCUDAN ALINIR

Gündem

12 Mart 2018 Pazartesi, 19:40:21 | 194 Okunma
Manisa Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Mehmet Üzen, cep telefonu ve bilgisayar satışı yapan üyelerini korumak adına afiş yaptırdıklarını açıkladı

Manisa Elektronik Teknisyenleri Odası, vatandaşları bilinçlendirmek için broşür ve afiş bastırdı. Basılan fiş ve broşürlerle ilgili konuşan Oda Başkanı Mehmet Üzen, odaya kayıtlı bütün cep telefoncular ve bilgisayarcılar adına ‘Bilgisayar, bilgisayarcıdan alınır’, ‘Telefon, telefoncudan alınır’ şeklinde afişler yaptıklarını söyledi.
Üzen, “Piyasada seyyar çalışan birçok insan var. Biz işi, ehlinden yaptırmak gerektiğini vatandaşa empoze etmek istedik. Telefonu, telefoncudan almak gerekiyor. Bilgisayarların, tabletlerin ve diğer teknolojik cihazların odamıza kayıtlı üyeler tarafından hem tamiri hem satışının yapılmasıyla ilgili dikkat çekmek istedik” şeklinde konuştu.
Piyasada kayıt dışı olarak korsan çalışan birçok kişinin bulunduğuna dikkat çeken Üzen, “Biz bunlarla ilgili odamıza gelen bütün şikayetleri değerlendiriyoruz. Gerekli yerlere vergi dairesinden olmak üzere, SGK, zabıta gibi devletimizin yetkililerini gönderiyoruz. Zaten bu kuruluşlara ortaklaşa olarak sürekli çalışıyoruz. Özellikle telefon satışı olarak piyasada kayıtsız şekilde Yeni Camii bölgesinde 6-7 arkadaşımız sürekli korsan, kaçak iş yapıyor” dedi.
Üzen, afişlerin odaya kayıtlı her üyenin camlarına asıldığını belirterek, “Burada hem vatandaşımız bilinçli olsun istedik hem de AVM’lere karşı, internet satışlarına ve korsanların satışlarına karşı böyle bir farklı bir çalışma yaptık. Bu afişler bizim odamıza kayıtlı bütün üyelerimizin camlarında asılı. Vatandaşlarımızın dikkatini çekiyor ve dikkatini de çekmek zorunda çünkü elektronik cihazların kalitesi var, kalitesizi var. Bunların, bu işten anlayan, odamıza kayıtlı esnaf ve sanatkar tarafından bilindiği ve vatandaşımıza bu yönde doğru bilgiler verildiği herkes tarafından biliniyor. O yüzden vatandaşların genellikle teknolojik cihazları alırken ilgili, belgeli, kayıtlı esnaf ve sanatkardan alması bizim birinci tercihimiz” ifadelerini kullandı.
Geçen günlerde İzmir’de meydana gelen otel yangınına dikkat çeken Üzen, “İzmir’de bir otelde Kalitesiz bir ürünün, telefonun patlaması neticesinde bir yangın çıktı. Bu yangında şans eseridir ki 2 vatandaş 5’inci kattan düştü ve yaralı olarak kurtuldu. Ama her zaman böyle bir şans olmayabilir. Bu sebeple her zaman aldığımız ürünlere dikkat etmeli, kalitelisini almaya gayret göstermeli. Vatandaş her şeyden önce ucuz diye telefonları, elektronik cihazları evine sokmamalı. Kaliteli, garantili, gümrükten geçen ürünleri almalı. Kaçak yollarla ülkeye giren bu ürünlerin denetimleri maalesef yok. Bu nedenle vatandaş bilinçli olmalı ve teknolojik cihazları ilgili, belgeli esnafımızdan alması gerekiyor” dedi.

Gündem

12 Mart 2018 Pazartesi, 19:40:21 | 194 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

CHP'Lİ BİÇER'DEN İDDİA "SAĞLIK MUHAFAZAKARLAŞIYOR"
SIYASET
Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, AK Parti döneminde alternatif tıbbın hızla yayıldığını öne sürdü
23.3.2018

24

İYİ PARTİ'DEN FETHULLAH GÜLEN'İN KİTABI İDDİASI
SIYASET
Manisa'da, İYİ Parti Şehzadeler ilçe yöneticileri, kandil programı için gittikleri camide, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in 'Sonsuz Nur' isimli kitabını bulduklarını söyledi.
23.3.2018

19

PLANETARYUM VE BİLİM EVİ, 6 YILLIK BEKLEYİŞİN ARDINDAN AÇILDI
SIYASET
Manisa'da "251 Bin Dev Öğrenci" projesi kapsamında yapımına 2012 yılında başlanılan Planetaryum ve Bilim Evi, 6 yıl sonra tamamlanarak açıldı
23.3.2018

20

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks