24 Haziran 2018 Pazar - 06:09:50

SON DAKİKA

TELEFON TELEFONCUDAN ALINIR

Gündem

12 Mart 2018 Pazartesi, 19:40:21 | 328 Okunma
Manisa Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Mehmet Üzen, cep telefonu ve bilgisayar satışı yapan üyelerini korumak adına afiş yaptırdıklarını açıkladı

Manisa Elektronik Teknisyenleri Odası, vatandaşları bilinçlendirmek için broşür ve afiş bastırdı. Basılan fiş ve broşürlerle ilgili konuşan Oda Başkanı Mehmet Üzen, odaya kayıtlı bütün cep telefoncular ve bilgisayarcılar adına ‘Bilgisayar, bilgisayarcıdan alınır’, ‘Telefon, telefoncudan alınır’ şeklinde afişler yaptıklarını söyledi.
Üzen, “Piyasada seyyar çalışan birçok insan var. Biz işi, ehlinden yaptırmak gerektiğini vatandaşa empoze etmek istedik. Telefonu, telefoncudan almak gerekiyor. Bilgisayarların, tabletlerin ve diğer teknolojik cihazların odamıza kayıtlı üyeler tarafından hem tamiri hem satışının yapılmasıyla ilgili dikkat çekmek istedik” şeklinde konuştu.
Piyasada kayıt dışı olarak korsan çalışan birçok kişinin bulunduğuna dikkat çeken Üzen, “Biz bunlarla ilgili odamıza gelen bütün şikayetleri değerlendiriyoruz. Gerekli yerlere vergi dairesinden olmak üzere, SGK, zabıta gibi devletimizin yetkililerini gönderiyoruz. Zaten bu kuruluşlara ortaklaşa olarak sürekli çalışıyoruz. Özellikle telefon satışı olarak piyasada kayıtsız şekilde Yeni Camii bölgesinde 6-7 arkadaşımız sürekli korsan, kaçak iş yapıyor” dedi.
Üzen, afişlerin odaya kayıtlı her üyenin camlarına asıldığını belirterek, “Burada hem vatandaşımız bilinçli olsun istedik hem de AVM’lere karşı, internet satışlarına ve korsanların satışlarına karşı böyle bir farklı bir çalışma yaptık. Bu afişler bizim odamıza kayıtlı bütün üyelerimizin camlarında asılı. Vatandaşlarımızın dikkatini çekiyor ve dikkatini de çekmek zorunda çünkü elektronik cihazların kalitesi var, kalitesizi var. Bunların, bu işten anlayan, odamıza kayıtlı esnaf ve sanatkar tarafından bilindiği ve vatandaşımıza bu yönde doğru bilgiler verildiği herkes tarafından biliniyor. O yüzden vatandaşların genellikle teknolojik cihazları alırken ilgili, belgeli, kayıtlı esnaf ve sanatkardan alması bizim birinci tercihimiz” ifadelerini kullandı.
Geçen günlerde İzmir’de meydana gelen otel yangınına dikkat çeken Üzen, “İzmir’de bir otelde Kalitesiz bir ürünün, telefonun patlaması neticesinde bir yangın çıktı. Bu yangında şans eseridir ki 2 vatandaş 5’inci kattan düştü ve yaralı olarak kurtuldu. Ama her zaman böyle bir şans olmayabilir. Bu sebeple her zaman aldığımız ürünlere dikkat etmeli, kalitelisini almaya gayret göstermeli. Vatandaş her şeyden önce ucuz diye telefonları, elektronik cihazları evine sokmamalı. Kaliteli, garantili, gümrükten geçen ürünleri almalı. Kaçak yollarla ülkeye giren bu ürünlerin denetimleri maalesef yok. Bu nedenle vatandaş bilinçli olmalı ve teknolojik cihazları ilgili, belgeli esnafımızdan alması gerekiyor” dedi.

Gündem

12 Mart 2018 Pazartesi, 19:40:21 | 328 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
SIYASET
Yarın yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi nedeniyle Manisa'da alınan tedbirler Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında yapılan Seçim Güvenliği Toplantısında gözden geçirildi.
22.6.2018

52

SANDIĞA GİDİYORUZ
SIYASET
Türkiye ilklerin seçimine hazır… Yeni sistem ve yeni ittifaklar bu seçimde ilk kez uygulanacak…
22.6.2018

53

BAŞKAN ERGÜN FİNALİ MERKEZ'DE YAPTI
SIYASET
İlçe ziyaretlerini sonlandıran Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MHP'li adaylar, haftanın son mesai gününde Merkez'de seçim çalışması gerçekleştirdi
22.6.2018

58

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks