20 Temmuz 2018 Cuma - 15:43:19

SON DAKİKA

VALİ GÜVENÇER İFADE VERDİ

Gündem

23 Mayıs 2018 Çarşamba, 19:11:35 | 258 Okunma
Darbe girişimi sırasında İl Jandarma Komutanlığında yaşanan olaylara ilişkin soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 2'si tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi

Manisa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan eski İl Jandarma Komutan Vekili albay Ahmet Çiçek ve eski Yunusemre İlçe Jandarma Komutan Vekili teğmen Salih Uyar'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Manisa 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında İl Jandarma Komutanlığındaki olaylarla ilgili haklarında dava açılan tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.
Duruşmada tanık olarak dinlenen Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, darbe girişimi gecesi Ahmet Çiçek ile yaptığı konuşmalarda sanığın kısa cevaplar verdiğini, tedirgin ve endişeli bir tavrının olduğunu, darbe gecesi boyunca kendisiyle iletişim halinde bulunduğunu, kendisinde yüzde yüz bir güven sağlamadığını belirtti.
Çiçek'in, "darbe girişimi günü Turgutlu'daki bir cinayet zanlısının başçavuşu yaralaması nedeniyle kışlaya gittiğini ve bu durumu valiye bildirdiğine" ilişkin ifadesi hatırlatılan ve "telefonla kendisini arayıp aramadığı" sorulan Vali Güvençer, "Bu durumu ilk defa sizden duyuyorum ama yakın zamana ilişkin hafızam çok kuvvetli değil. Kati suretle asla beni bu konuda bilgilendirmedi diyecek pozisyonda değilim. Ama Turgutlu'daki o gece başçavuşun silahla yaralandığına dair bir bilgi şu an hafızamda yok. Olsa unutabileceğimi zannetmiyorum." dedi.
Vali Güvençer, 15 Temmuz gecesi İl Jandarma Komutanlığına vekalet eden Çiçek'in sıkıyönetime ilişkin bir mesaj geldiğine dair kendisine herhangi bir bilgi aktarmadığını ifade ederek, "Fakat daha sonra Ahmet Çiçek'in gözaltına alınmasının ardından İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç'in bana aktardığı kadarı ile kendisine böyle bir mesajın geldiğini ama bana iletmediğinden dolayı çok şaşırmıştım." diye konuştu.
Duruşmada, 15 Temmuz günü İlçe Jandarma komutanlıklarında görevli askeri personel de tanık olarak dinlendi.
Mahkeme heyeti, geriye kalan bazı tanıkların da dinlenilmesine karar vererek, tutuklu sanıkların bu durumlarının devamına hükmetti ve duruşmayı 16 Temmuz'a erteledi. AA

Gündem

23 Mayıs 2018 Çarşamba, 19:11:35 | 258 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

MANİSALILAR DENİZCİLİĞE MERAK SALDI
SIYASET
Manisa'da son dönemde artan tekne merakı, Amatör Denizci Belgesi'ne (ADB) sahip olmak isteyen kişi sayısını artırdı
19.7.2018

28

HAVALANDIRMA GÜRÜLTÜSÜ MAHALLEYİ SOKAĞA DÖKTÜ
SIYASET
Merkez Efendi Devlet Hastanesi'nin yeni yapılan binasının havalandırmasından çıkan gürültüden dolayı evlerinde oturamaz hale gelen mahalleli basın açıklaması düzenledi
19.7.2018

61

BÜYÜKŞEHİR'İN ÇEVRECİ PROJESİNE  ZEKA'DAN 1 MİLYON 5 BİN 995 LİRA HİBE
SIYASET
Proje kapsamında 1 milyon 5 bin 995 lira hibe desteği alacak olan Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Zafer Kalkınma Ajansı arasında sözleşme Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç'in katılımıyla imzalandı.
19.7.2018

60

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks