24 Haziran 2018 Pazar - 05:59:39

SON DAKİKA

VEFA SADECE BİR SEMT ADIYMIŞ

Gündem

14 Mart 2018 Çarşamba, 20:10:58 | 230 Okunma
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi'nin MTSO binasından sembolik olarak açması tepki çekti… Okula adı verilen MTSO eski başkanı Bülent Koşmaz'ın eşi sosyal medyadan sitemini dile getirdi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, dün Manisa programlarında TOBB'un öncülüğünde Manisa'da yaptırılan okulu sembolik olarak açtı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası başkanlarından Bülent Koşmaz'ın adının verildiği okul, odada düzenlenen bir programın ardından sembolik olarak açılınca Bülent Koşmaz'ın eşi Saaded Koşmaz adeta isyan etti.
“TOBB KENDİNE YAKIŞANI YAPMIŞ”
Sitemini sosyal medyada dile getiren Saaded Koşmaz, "Gelip görmediğiniz okulu kürsüden açmak. TOBB kendine yakışanı yapmış. Gençler sizi böyle hatırlayacak. Dost olarak bildiği için liderliginize verdiği destekten sevgi ve saygıdan dolayı eşimin kemikleri sızlamıştır. Zaten kalbi en derinden kırıktı" ifadelerini kullandı.
SAADED KOŞMAZ OKULUN EKSİKLERİNİ GÜNDEME GETİRMİŞTİ
Bilindiği gibi TOBB Manisa Bülent Koşmaz Fen Lisesi, geçtiğimiz aylarda altyapı yetersizliği ile gündeme gelmişti. Medyaya da yansıyan görüntülerde öğrencilerin fiziki imkansızlıklar içerisinde öğrenime devam ettikleri ortaya çıkmıştı. Okula gidip okulun içler acısı halini anlatan Saaded Koşmaz şunları söylemişti: “Bu okulda Türkiye’nin gelecekti bilimine ışık tutacak çocuklarımız okuyacak. Yemek artıkları ve dışkıların okul bahçesine fışkırdığı alt yapının iflas ettiği bir ortamda okuması mümkün değil. Tehlikenin kol gezdiği asansörlerin sular altında kaldığı, laboratuvarların bomboş olduğu revirin ardiye deposu olarak kullandığı okulda eğitim görmesi hayal ötesi bir durumdur. Okul aile birliği ve Vakıf olarak okulun eksikleriyle değil öğrencilerimizin hayata geçireceği projelerle uğraşmalıyız. Eğer TOBB-Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü bu eksiklikler gidermediği takdirde Bülent Koşmaz ismini oradan kaldırtırım. Ben bu sorunlarla boğuşmaktan üç yıldır gözümün yaşı kesilmiyor.”
Bu açıklamaların ardından TOBB adına da açıklama yapılmış, okulla ilgili sorumluluğun devlete ait olduğu bildirilmişti.

Gündem

14 Mart 2018 Çarşamba, 20:10:58 | 230 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
SIYASET
Yarın yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi nedeniyle Manisa'da alınan tedbirler Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında yapılan Seçim Güvenliği Toplantısında gözden geçirildi.
22.6.2018

52

SANDIĞA GİDİYORUZ
SIYASET
Türkiye ilklerin seçimine hazır… Yeni sistem ve yeni ittifaklar bu seçimde ilk kez uygulanacak…
22.6.2018

53

BAŞKAN ERGÜN FİNALİ MERKEZ'DE YAPTI
SIYASET
İlçe ziyaretlerini sonlandıran Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MHP'li adaylar, haftanın son mesai gününde Merkez'de seçim çalışması gerçekleştirdi
22.6.2018

58

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks