16 Ağustos 2018 Perşembe - 16:52:05

SON DAKİKA

YUNUSEMRE BELEDİYESİ KENDİSİYLE ÇELİŞTİ

Gündem

17 Mayıs 2018 Perşembe, 17:54:49 | 275 Okunma
Yunusemre Belediyesi, 22 katlı imar izni haberlerine yanıt verdi, "Biz daha yapı ruhsatını vermedik" dedi… Ancak gönderilen belgede yazanlar öyle demedi

Yunusemre Belediyesi, özel bir firma tarafından Uncubozköy’de yapılmak istenen projeye ait arsaya sınırsız yükseklik ve yoğunluk yapılaşmasına izin verecek şekilde imar durum belgesi verildiğine ilişkin iddialara yanıt verdi. Belediye tarafından yapılan açıklamada, firmaya yapı ruhsatı verilmediği, Büyükşehir Belediyesi’nden görüş sorulduğu ifade edildi. Ancak yine belediye tarafından gönderilen belgede, “Yürürlükte olan imar plan notlarına göre sakınca yoktur, estetik açıdan görüş alınmasına ihtiyaç duyulmuştur” denildi.
Yunusemre Belediyesi tarafından, ilçe sınırlarında Mimar Sinan Bulvarı üzerinde yapılacak bir projeye verdiği izin gündem konusu oldu. Tam 22 katlı olacak projeye izin veren Yunusemre Belediyesi Büyükşehir Belediyesi’nden de görüş isteyerek adeta suçuna ortak aradı.
“BİZİM AÇIMIZDAN SIKINTI YOK, ESTETİK AÇIDAN BÜYÜKŞEHİR BAKSIN”
Konu gazetelerde haber olunca da Yunusemre Belediyesi, haberleri yalanlamanın telaşına düştü. Ancak bu telaş Yunusemre’nin kendisiyle çeliştiğini belgeledi. Proje için ilgili firmanın yapısına henüz yapı ruhsatı verilmediği belirtilen açıklamayla birlikte basın kuruluşlarına bir de belge gönderildi. Belgede yazanlar ise Yunsuemre’nin kendisiyle çeliştiğinin kanıtı oldu.
Belgede şu ifadeler yer aldı: “Yapı ruhsatı talep edilen karma kullanımlı yapının mimari projesi belediyemizce incelenmiş olup, yürürlükte bulunan uygulama imar planı ve prestij yol imar planı notlarına göre herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Sonuç olarak yapı ruhsatı talebine esas taşınmazın prestij yol olan Mimar Sinan Bulvarı’nda cephe alması nedeniyle estetik açıdan makamınızdan görüş alınmasına ihtiyaç duyulmuştur.”

Gündem

17 Mayıs 2018 Perşembe, 17:54:49 | 275 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

"YAKMAYIN BOZDURUN"
GÜNDEM
MAGİDER Başkanı Ayberk Aloğlu, ABD'nin yaptırım kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu, dolar yakanlara seslendi
15.8.2018

78

VESTEL DAHA ÇOK ÇALIŞACAK
GÜNDEM
Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Başkan Erdoğan'ın yaptığı iPhone boykotu açıklamasında halkı Vestel'e yönlendirmesinden gurur duyduklarını söyledi.
15.8.2018

67

KRİZ SİMSARLARINA İZİN YOK!
GÜNDEM
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) ekonomik savaşı fırsata çevirmeye çalışan yerli malı üreticilerine karşı mücadele kararı aldı
15.8.2018

100

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks