23 Şubat 2018 Cuma - 05:32:41

SON DAKİKA

YUNUSKENT'TE İŞYERLERİ İHALEYE ÇIKIYOR

Gündem

13 Şubat 2018 Salı, 19:07:07 | 106 Okunma
Yunusemre ilçesi Akgedik bölgesinde TOKİ tarafından hayata geçirilen Yunuskent'in işyerleri için ihale zamanı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığıyla yapılan projenin bin 101 konuttan oluşan ilk etabının bahar aylarında hak sahiplerine teslim edilmesi planlanırken; ilk etaptaki 39 işyeri de ihaleye çıkarılıyor. 27 Şubat Salı günü saat 13.00’de TOKİ’nin Ankara ve İstanbul’daki merkezlerinde gerçekleştirilecek ihaleye başvurular elden son güne kadar yapılabilecek, internet katılımı ihale tarihinden bir gün önce kapatılacak.
İŞYERLERİ 21-23 ŞUBAT TARİHLERİ ARASINDA GEZİLEBİLECEK
İşyerlerini görmek isteyen vatandaşlar can güvenliği önlemleri kapsamında inşaat alanının diğer kısımlarına girmemek kaydıyla 21-23 Şubat tarihleri mesai saatleri arasında dükkanları Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğü ve inşaat sahası amiri nezaretinde görebilecek.
AKGEDİK’TE YAŞAM ÇOK KISA BİR SÜRE İÇERİSİNDE BAŞLIYOR
Bölgede hummalı bir yapım sürecinin devam ettiğini dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, çalışmalara ilişkin bilgi verdi. “Akgedik’te hayat çok kısa bir süre içerisinde başlayacak” diyen Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Akgedik’te çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Binalarımız tamamlanma aşamasına geldi. Evlerimizin hak sahipleri belirlenmişti ancak ilk etaptaki 39 işyerinin sahibi belli değildi. İşyerlerimiz de tamamlanma aşamasına geldi. İşyerlerimiz Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından açık arttırmayla satışa çıkarılacak. Projenin 2. etabında da bloklar hızla yükseliyor. Yunusemre Belediyesi olarak orta ve dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacağız. Bu anlamda gece gündüz demeden çalışıyoruz” diye konuştu.
İHALEYE BAŞVURU BEDELİ 10 BİN TL
İhaleye herkesin katılabileceğini, şartnameye TOKİ ve Yunusemre Belediyesi’nin resmi web sitesinden ulaşılabileceğini kaydeden Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya ise şunları söyledi: “İhale Ankara ve İstanbul’da TOKİ merkezlerinde gerçekleştirilecek. Herkese açık bir ihale. İnternetten canlı yayınla da takip edilebilecek. İlimizde yeterli başvurunun olması durumunda Manisa’da da açık arttırma masası kurma yönündeki çalışmalarımız devam ediyor. İşyerlerinin genişliği 42 ile 77 metrekare arasında değişiyor. Açılış fiyatları 117 bin ile 200 bin TL arasında. İhaleye katılmak isteyen vatandaşlarımız 10 bin TL’lik tutarı Halk Bankası Mesir Şubesi’ne geçici teminat olarak yatıracak. İhaleyi kazanmaları durumunda toplam ihale bedelinin yüzde 25’ini peşin olarak ödeyecekler. Kalan para ise 120 aya bölünecek. İhaleyi kazanamayan vatandaşlar da yatırdıkları teminatları aynı banka şubesinden alabilecek. Alıcıların bizzat veya kanuni temsilcileri ile ihaleye katılmaları gerekiyor. İhale hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin resmi web adresi www.toki.gov.tr ve belediyemizin resmi web adresi www.yunusemre.bel.tr’den öğrenebileceği gibi Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğü ile Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nü ziyaret ederek bilgi sahibi olabilirler.” Basın servisi

Gündem

13 Şubat 2018 Salı, 19:07:07 | 106 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

MHP'NİN TÜRKİYE İÇİN ÖNEMİ BÜYÜK!
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Erkan Öztürk ve yönetimini ziyaret eden Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, MHP'nin Türk siyaseti için çok kıymetli bir parti olduğuna vurgu yaptı
22.2.2018

35

CHP'Lİ BİÇER'DEN KADIN VE ENGELLİ KOTASI
SIYASET
Ankara Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde, 9-10 Martta basına kapalı yapılacak 2 günlük Tüzük Kurultayı için hazırlıklar başladı.
22.2.2018

29

‘AÇIK KAPI BİRİMİ' MANİSALILARIN HİZMETİNDE
SIYASET
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, İçişleri Bakanlığı'nca hazırlanan 'Açık Kapı Projesi' kapsamında 15 Şubat 2018 tarihinde Manisa Valiliği giriş katında hayata geçirilen Açık Kapı Birimini ziyaret etti.
22.2.2018

31

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks