2.36
1.81
84,040.83
84.70
Üye Olun Üye Girişi

 

“geri Adım Atmış Değilim”


Manisa’ya 4 yıldır hizmet veren Belediye Başkanı Cengiz Ergün bugüne kadar yaptıklarını ve bugünden sonra yapacaklarını tüm açık yüreklilikle gazetemize anlattı. Gönlünün Manisa sevdasıyla dolu olduğunu ifade eden Başkan Ergün, Manisa’nın menfaatleri ve kazancı için her zaman çalışacağını söyledi.

Haber: Berna MEMİŞ

 

SİZİ HERKES TANIYOR AMA YİNE DE BİRAZ SİZDEN BAHSEDEREK BAŞLAYALIM.

 

1960 doğumluyum. Hatta geçtiğimiz günlerde doğum günümü kutladık. 22 Şubat doğumluyum. Balık burcuyum. 2 kız babasıyım.  32 senedir evliyim.  İlk ve orta öğrenimimi Manisa’da liseyi de İzmir Fatih Koleji’nde ve sonra da üniversiteyi Muğla Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldum.  Kendi hayatımızda da baba mesleğimiz daha önce zahirecilikti sonradan da inşaat işlerine başlandı. 18 yaşından beri müteahhitliğin içinde 30 sene  geçirdik.

 

BABANIZ CEMAL ERGÜN MANİSA’NIN SEVİLEN HAYIRSEVER İŞADAMLARINDAN.  GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE NASIL GELİNDİ KISACA ANLATIR MISINIZ?

 

Bizim esas baba mesleğimiz zahirecilik. Yıllarca gençlik yıllarımızda bütün Manisa’daki köylere hububat yani un, arpa, kepek, ezme, yulaf ve yağ gibi ürünleri sattık. Yıllarca çuval salladık sırtımızda. O açıdan esas dede mesleğimiz zahireciliktir. Ondan sonraki süreçte 79’lu yıllardan sonra müteahhitliğe girdik. Bugüne kadar da kendi yerlerimiz başta olmak üzere, kentin bazı yerlerinde ve deniz kenarlarında inşaat işleriyle iştigal ettik.

MANİSASPOR’UN TARİHİNDE ÇOK ÖZEL BİR YERİNİZ OLDU. O SÜRECİ NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

Manisaspor’a yıllarımızı verdik. Tam 16 yıl çalıştık. 1989-2005 yılları arası hizmet verdik. 1999 - 2005 yılları arasında da 6 sene Kulüp Başkanlığını yaptım.  Bu süre içersinde Manisa’ya hem Vestel ile birlikteliğini sağlayarak, Vestel Manisaspor adını almak suretiyle 3. Ligden tarihinde ilk defa süper lige çıkartan bir başkanlık dönemini yaşadık.  Bütün ekiple, Vestel’in katkılarıyla güzel bir süreçti.  2-3 sene boşluktan sonra da 2009 yılında 63 bin oy alarak bugün bulunduğumuz makama layık görüldük. Hizmetlerimize devam ediyoruz.

 

BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE ADAYLIĞINIZI KOYARKEN KAZANACAĞINIZDAN EMİN MİYDİNİZ?

 

Herkes kazanmak için yola çıkar tabi ki biz de inanmasaydık bu yola girmezdik. Ama çok çalışmamız gerektiğini biliyorduk. Bu süre içinde 94 günlük maratonda erken yola çıkmanın avantajıyla erken kalkan erken yol alır sözünde olduğu gibi fazlasıyla çalıştığıma inanıyorum. Burada önemli olan vatandaşın elini sıkıp, onlarla göz göze gelip o teması yakalayabilmek ve onlara ulaşabilmek. Seçimlerden önceki 94 günlük süreçte her gün 4-5 kilometre yürüyerek Manisa’da ulaşmadığımız sokak nokta bırakmamıştık. Hatta bazı yerlerde ikinci turlarımızı bile bitirmiştik. O açıdan tabi ki bu süreçte kendimizi iyi anlatabildik. Geçmişten gelen çizgimizin hem ticari hem sosyal hayatımızın faydasını da gördük. Manisa’nın evladıydık. Sevilen bir ailenin çocuğuyduk. Bunların hepsi birleşerek bize başarıyı getirdi. Sonuçta nasip oldu. Tabi hiçbir şey baştan kesin olamaz. Eksi başladığımız maratonda ipi birincilikte göğüsledik.

 

BİR AY SONRA BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDA 4. SENENİZ DOLUYOR.  HEDEFLERİNİZ NEYDİ  VE BUGÜNE KADAR NE KADARINI GERÇEKLEŞTİREBİLDİNİZ?

 

Seçim süresince verdiğimiz sözlerin yüzde 90’ını netleştirme durumuna yaklaştık. Şu anda bir tek seçim döneminde verdiğim sözlerden biri olan; Oda ve Dernekler Projesi’nin hayata geçirilmesi hedeflerimiz arasında çok önemli bir yer tutuyordu. Bazı engellerle karşılaştık ve şimdi artık projesini kendimiz hazırlayarak ihalesine de yakın bir süre içinde çıkma noktasına geleceğiz. Önümüzdeki 1 yıl içerisinde de binanın hayata geçmesini, inşaatın devam ettiğini göreceğiz.  Masadaki bütün oda ve derneklerin sıkıntılarına çare olacak bu projeyle yer konusunda yaşanılan sıkıntılar sona erecek. Kiralarının giderlerini karşılayamayan çok sayıda dernek ve oda var. Bu proje tamamlandığında burada ortak kullanabilecekleri salonları olacak, hem 50-60 metrelik ofislerinde sekretarya ve başkanlarının oturabilecekleri yönetimleriyle toplantı yapabilecekleri iş ofislerine sahip olma imkanı bulacaklar. Bu da Garaj’ın yanındaki Tedaş’ın boş alanında yapılacak.

BU BORÇLARLA İLGİLİ NE TÜR ÇALIŞMALAR YAPTINIZ?

Mesela çöp işi o günün şartlarıyla 900 milyar aylık giderle yapılıyordu. Biz oraya el attıktan sonra bir anda yüzde 100 maliyetini düşürdük. Araç kiralamalarına çok büyük bedel ödeniyordu. Biz bu çöp işini 400-450 milyar rakamlarına çekerek, sadece ayda 500 milyara yakın bir tasarruf sağladık. Bunu yıla vurduğunuzda 6 trilyon gibi bir rakama tekabül eder. Bir kalemden bahsediyorum. Aynı şekilde park bahçe işlemlerini yapan o günün şartlarında ayda 600 milyar gibi hak ediş geliyordu. Bunu da biz kendi belediye bünyemize almak suretiyle ayda 200 milyara 150 milyara bu işi yapar hale çevirdik. Buralardan çok büyük bir tasarruf sağlandı. Başka bir örnek Garajın, Oto Terminali ayda 70-75 milyar gibi bir gelire sahipti. Orada yeni bir sistem kurarak tam otomasyon kamera sistemleriyle bütün sistemi değiştirdik. Bugün ayda 250-280 milyar arası bir gelire kavuştu.  Vergilerin tahsili noktasında GAÇ dediğimiz yani Gelir Artırıcı Çalışmalara girdik.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARINIZ NELER? 

 

Bu şehirde 1989 yılından beri yapılmayan bir genel imar planı var. Bu süreye kadar bu plan çalışmaları yapılmamış. O günün şartlarında Manisa nüfusu 80-100 bin iken bugün Manisa’nın nüfusu 320 bine gelmiş. Önümüzdeki 7 yıllık süreç içinde 500 binlere giden bir Manisa var. Organize Sanayi Bölgesi’nin çok çabuk büyümesinin getirdiği nüfus artışı Manisa’da görünen bir gerçek. Şimdiye kadar bu planlamanın yapılması gerekiyordu. 2010 yılında yapmış olduğumuz meclisten alınan karar gereği 25 sene sonra bir imar planı yapılması kararı alındı. 2 senedir öncelikle Manisa’da 300’ün üzerinde sondaj çakımları yapılarak bütün mahallelerde deprem haritaları çıkarıldı. Prosedür gereği ilgili Bakanlığa teslimi yapıldı. Artık inşaat yapacak arsa bulamama noktasına gelen Manisa’da yeni alanların açılması gerekiyor. Bu alanların açılabilmesi de yeni planlamalarla olur. Bugüne kadar geçen surede ıslah planlarıyla bilhassa gecekondu ve kaçak yapılan bölgelerde ufak ıslah bölge alanlarının planlarının yapılmasıyla günler geçiştirilmiş ama sağlıklı bir yapılaşma görülmemiş. Bunun önüne geçmek için Manisa’da kaçak yapıların önüne geçtik.  Manisa’da kaçak inşaat yapılmıyor. Bununla ilgili çok sıkı çalışma içerisindeyiz. Yapılan işlemlerimiz var. Bazı binaların yıkımları yapıldı.  60’ın üzerinde yıkım yapıldı ve çok sayıda cezalar kesildi. Bu imar planı geçtiğimiz eylül ekim aylarında CHP’nin de vermiş olduğu oy çokluğu ile onaylandı. Askıya çıkarıldı. Bu sürede çeşitle provokasyonlarla karşı karşıya kaldık. İnsanları Belediye’nin önüne gönderdiler. Olaylar yaratılmaya çalışıldı. Evlere kapıların altından itiraz dilekçeleri atıldı. “Geleceğiniz ipotek altına alınıyor” denilerek manipüle edildi. Bunları kimlerin ne amaçla yaptırdığını kamuoyu çok iyi biliyor. Sonuç itibariyle istenilen hedeflerde başarı sağladılar. CHP’nin sonradan geri dönüş yapması ve kararından caymasıyla..

 

SİYASİ ARENADA BİRBİRİNE ZIT OLAN AK PARTİ VE CHP’NİN BU KONUDA BİRLİK GÖSTERMELERİ SİZİ ŞAŞIRTTI MI?

 

Onların kararı. Sonuçta burada bir siyaset oyunu oynandı. 2 bağımsız ile beraber MHP nin oy çokluğunu kaybetmesiyle beraber istedikleri hedefe böyle bir siyasi karar alarak ulaştılar. İmar planını iptal ettirdiler. Sonuçta Manisa aynı noktada duruyor. İki senelik yapılan çalışma boşa çıkartılmış durumda. Tabi burada Belediye’nin yapılan ihale usulüyle firmaya yapılan bir bedel ödemesi var. Bundan sonraki süreçte bunları göreceğiz, tartışacağız. Ben inanıyorum ki geçtiğimiz ay mecliste bulunan grupların hepsine davette bulundum tekrar. Buyurun gelin hep beraber Manisa için Manisa’nın önünü tıkamayın. Manisa’nın önünü açalım. Bu planı hep beraber yapalım. Sizler de tamamlayıcı unsur olarak bu planın içinde yer alın. CHP bu konuyla ilgili olumlu bir görüşte bulundu. Yeni bir imar planı hazırlanması süreci herhâlde başlayacaktır. Tabi bir imar planı hemen hazırlanmıyor. Yeni bir imar planı hazırlanması en azından 2-3 aylık bir süreyi kapsayacaktır. Bu süre içerisinde ilgilileri çağıracağız grupları davet edeceğiz. Temenni ediyorum ki inşallah AK Parti grubu almış oldukları bu prensip kararının dışında hareket eder. Onlar da bu oluşumun içerisine katılırlar. Çünkü onlar şu anda plan yapılmasını istemiyorlar. Büyükşehirden sonra bu planları biz yaparız düşüncesiyle her türlü olumlu görüşün içinde yer almak istemediklerini de ifade ettiler. Bu önümüzdeki süre içinde göreceğiz yaşayacağız. İnanıyorum ki 3-4 ay içinde herkesin, vatandaşın, muhtarlarımızın olurunu alarak yeni bir planını Manisa’ya kazandırırız düşüncesindeyim. Bundan da geri adım atmış değilim.

 

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE ÇEVRE MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN MANİSA BELEDİYESİ ‘NİN KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPMADIĞINA YÖNELİK AÇIKLAMALARI OLMUŞTU. BU KONUDA NELER SÖYLEYECEKSİNİZ?

 

 

2012 yılının son ayında çıkan afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi kanunu ile ilgili çevre müdürlüğünün şikâyetleri oldu. Bu henüz birkaç aylık bir yasa. Konuyla ilgili Çevre Müdürlüğü’nden bize gönderilen üst üste iki yazı aldık. Hiçbir şey yapmadığımızı ifade etmek abesle iştigal. Biz iki senedir Manisa’da kentsel dönüşüm ile ilgili bütün Manisa’nın genel imar planını ile ilgili çalışmaları yaptık. Çoğu yatırım, dönüşüm de dahil olmak üzere bu planın iptaliyle kaldı. Çevre Müdürlüğü bunları keşke bize değil de Meclis’te bulunan AK Parti, CHP ve bağımsızlara söyleseydi. TOKİ 3 konutlarının yan tarafını yine Belediye Meclisi’nde aldığımız bir kararla 2 bin konutluk yapacağımız Kentsel Dönüşüm Alanı ilan ettik. Genel imar planının iptal edilmesiyle düştü.  İkincisi cumhuriyet Mahallesi, Fatih Mahallesi, Hafsa Sultan Mahallesi ve Yeni Mahalle’deki yaklaşık bin konutluk bir alanın imar çalışmalarını da bitirmiştik. Bu bölgedeki dönüşümü yapacak olan çalışma da ortadan kalktı.  Üçüncüsü Manisa Belediyesi Spil Dağı’nın eteklerinde yer alan 30 yıllık gecekondu yapılaşmalarını, doğal afet riski altında olan bu mahallelerin ilk etapta İshak Çelebi’de,  Ulu Cami’nin etrafındaki 175 tane konutun kamulaştırma kararını aldı. Bununla ilgili olarak da mahkeme süreci şu anda sonuçları gelmeye başladı. Yarı ücretleri hemen hemen ödendi. Önümüzdeki yaz buraların tahliyesi artık başlayacak. Genel imar planı sayesinde bu mahallelerinin de dönüşümü söz konusuydu.  

 

 

ATIK SU ARITMA TESİSİNİN ARTIK YETERLİ GELMEDİĞİ KONUSUNDA NE SÖYLEYECEKSİNİZ? BU YÖNDE ÇALIŞMALARINIZ VAR MI?

 

Bu 25 sene içinde nüfusun hızla artmasının getirdiği sıkıntılar. Biz 3 yıldır Manisa Atık Su Arıtma Tesisi projesinin uygulamasıyla ilgili çalışmaları yapıyoruz. Artık bitirdik. Önümüzdeki hafta İller Bankası’ndan projenin onayı bitme noktasına geldi hayırlısıyla. Sonuçta bu projenin de artık oluruna müteakip ihale süreci başlıyor. Burada mevcut 28 bin kapasiteli olan Atık Su Arıtma Tesisi o günkü zamanın kapasitesine göre yapılmış. Bugün Manisa’nın nüfusu 330 bin. Yeni kapasite 93 bin ile 100 bin arasına göre hazırlandı. Bunun yapımı başlaması ihalesiyle beraber 3 yılı alacak. Bugün çeşitli ilçelerin hangisi atık suyunu akıtmıyor? Gediz Nehri’ne akıtanları soruyorum. Sadece Manisa Belediyesi değil. Ta Kütahya’dan buraya kadar gelen hemen hemen bütün ilçeler aynı. Çalışmalarımız başlamıştır. Bu çalışmalar bakanlık nezdinde de kontrol ediliyor. Bunların bir tanesi de Manisa’dır. Biz de istiyoruz bir an önce atık su arıtma tesisimizi yapalım bitirelim. Bir klasik sistem var bir de yeni sistem var hangisiyle yapacağımıza karar verme aşamasındayız artık.

 

MANİSA’NIN ŞEHİR ÇÖPLÜĞÜ SORUNU ÜZERİNE ÇALIŞMALARINIZDAN BAHSEDER MİSİNİZ?

 

30-40 senedir Manisa’nın en büyük sorunu çöp meselesi. Çöple ilgili de geçtiğimiz Mayıs ayında başlattığımız çalışmaları yaklaşık 6-7 aylık süre içinde tamamlama noktasına geldik. Çevre Müdürlüğü 16 Mart’ta ÇET ile ilgili raporu bize verdiği anda ihalesine çıkabiliyoruz. Bakanlık nezdinde tüm izinler alındı. Şu anda Valiliğimizin ve ilgili Çevre Müdürümüzün ÇET raporuna müteakip ihalesine çıkacağız. Orada da yap işlet devret modeliyle yeri Uzunburun olarak bilinen mevkiye çöp alanında yeni tesislerin yapımının startını vereceğiz. Manisa için çok önemli sorun çözüme kavuşuyor.

 

MANİSA’DA OTOPARK SORUNU GÜN GEÇTİKÇE BÜYÜYOR. OTOPARK ALANLARI İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARINIZ HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

 

Evet, Manisa’nın en önemli sorunlarından bir tanesi de otopark. Otoparkla ilgili de mevcut Subay Lojmanları’nın olduğu yer 550-570 araçlık tam otomatik sistemli bir otopark ihalesi gündemimizde. 3 sene öncesi Milli Savunma Bakanlığı ile yapmış olduğumuz protokol gereği mevcut TOKİ konutlarından 24 dairemizi bir sene önce teslim ettik.  Yine Batı Kışla içerisinde karargah binaları, er pavyonları inşaatı şu an devam ediyor. 4 trilyonluk bir yatırımdır. Onu da Manisa Belediyesi karşılıyor. İkisiyle ilgili toplam bedel 6,5 trilyona yaklaşıyor. Tapu devirlerini geçtiğimiz hafta tamamladık. Tapuları Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne teslim ettik. Şu anda üst kullanma hakkını bekliyoruz. Bunun da ihale hazırlıkları hayırlısıyla son noktaya geldi. Şu anda üst kullanım hakkını bize verdikleri anda ihaleye çıkacağız. Ve onun startını vereceğiz. İkinci otopark projemiz Anıtlar Kurulu’ndan izinle Hatuniye ile Hükümet arasındaki alanda yaklaşık 7-8 ay orada kazılarla uğraşıldı. Altında herhangi bir tarihi eser çıkmayınca iznini aldık. Şu anda alt yapımın 400 araçlı iki katlı otoparkın ihalesinin çıkma talimatını verdik. Yerin altında. Üstünün peyzajının düzenlemesi ayrı yapılacak. İhalesi gün alınma aşamasında ve bu projeler başlıyor.

 

DİĞER ÖNEM VERDİĞİNİZ PROJELERİNİZ HANGİSİ?

 

 

Kent Park projesi var. Güzelyurt Mahallesi’nde 170 dönümlük bir alan üzerine çalışmasını yaptığımız. İçinde her türlü spor merkezinin olduğu, doğal park alanı, rekreasyon alanlar, her türlü dinlenme, gölet, su oyunları.. Manisalı gençlerin, çocukların ve herkesin vakit geçirebileceği, Manisa’nın nefesi olabilecek bir alan. İller Bankası’ndan olurlar geldi. İhaleler için ilk etabını tamamladık. İkinci ihalemiz pazartesi günü. İlk etapta 18 firma katılımıyla ihale gerçekleşti. Türkiye’nin en büyük firmaları katıldı bu ihaleye. Yeni garaj projemiz devam ediyor. Nasipse Ağustos ayında bitmiş olacak ve yıl sonuna kadar da mevcut garaj yeni yerine taşınmış olacak. KESK Kavşağı inşaatı başladı. Mayıs ayı sonu itibariyle inşallah yeni ismiyle Alparslan Türkeş Kavşağı Haziranda ayında inşallah bitmiş olacak. Bu arada Kumludere Caddesi projeleri bitiriliyor. Karaköy’den Kırmızı Köprü’den başlayıp Aynı Ali - Cafe Sera ve oradan Garaj istikametine giden bütün bölgenin tamamının düzenlemeleri bu yaz başlayacak. Haydar Deresi, Dış Mahalle ve Akmescit Deresi’nin üstleri, peyzaj düzenlemeleri Tarık Almış’ın yanındaki Grand Medical’e kadar giden Uncubozköy Deresi ve bunların düzenlemeleri yapılacak.  Küçük Sanayi’nin bütün iyileştirme çalışmalarının ikinci etapları devam ediyor.  500-600 dükkanın olduğu kısımlar aydınlatmaları devam ediyor ve o bölgenin işleri bitti. Yapıldığı günden yani 1977 yılından bugüne kadar tam 35 yıldır orada hiçbir yatırım yapılmadı.  Bizim bu sene başlattığımız çalışmalar çerçevesinde Küçük Sanayi’ye 10 trilyonluk yatırımda bulunduk. Suyu yapıldı, yağmur suları yapıldı, kalıdırımlar, bordurlar ve asfaltlar yapıldı. Şu anda da aydınlatmaları dikiliyor.  

 

 

BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA YENİDEN ADAYLIĞINIZ İLE İLGİLİ ÇOK ŞEY SÖYLENİYOR YAZILIYOR AMA NET BİR AÇIKLAMADA BULUNMADINIZ ŞİMDİYE KADAR. YENİDEN ADAY OLMAK İSTİYOR MUSUNUZ?

 

Bunu hemen hemen her gün soruyorlar. Vatandaş da soruyor, basın da soruyor. Siz de sordunuz şimdi..  Gelin ata binmiş ya nasip dedik biz de… Şu anda herhangi bir açıklama yapmamız için erken. Aceleci bir açıklama olur. Tabi ki öncelikle ne istediğimiz önemli karar vermemiz lazım. Eşimizle, dostumuzla, özellikle ailemizle ve yakın çevremizle, ekibimizle bir durum değerlendirmesi yapılır. Bundan sonraki aşaması il ve ilçe teşkilatıdır. Üçüncü safha Genel Merkez ve en son Genel Başkan safhasıdır.  İl Başkanlığı’nın bir açıklaması oldu geçen haftalarda. Şimdi önümüzde Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin ve Genel Merkezin Belediye Başkanları ile bir toplantısı olacak. Oralarda bir strateji kararı alınacak ve o görüşmelerden sonra önü açılacaktır belli olacaktır.

 

YAYIN HAYATINA YENİ BAŞLAYAN MANİSA OLAY GAZETESİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

 

Olay Gazetesi Manisa’nın gündemine geliyor hayırlısıyla. Demokrasinin değişmez kurallarının bir ayağı da basın. Basın, gazete halkın bilinçlendirilmesi, bilgilendirilmesi doğruyu yanlışı artısıyla eksisiyle en iyi şekilde haber alabilme özelliğini taşıyan faktörlerden en önemli unsurlardan bir tanesi. Manisa Olay Gazetesinin de inanıyorum ki bundan sonraki süreçte başarılı olacaktır. Değerli dostumuz kardeşimiz Kanber Ali Atabey’in açmış olduğu bir gazete. Manisa’ya hayırlar getirsin diyorum. İnanıyorum ki hiçbir faktörden etkilenmeden çizgisini de bozmadan en güzel haberciliği Manisa halkına ulaştıracaktır. Böyle olacağına inancım sonsuz. Kendisini çok eskiden beri tanıyorum. Dostluğumuz geçmişe dayanıyor. Çizgisini bozmayacağından eminim. Müteahhitlik ve sağlık sektöründen sonra şimdi de basın hayatına adım atarak tamamlayıcı bir unsura imza atmış oluyor. Manisa Olay Gazetesi’nin yayın hayatına renk katacağına inancımız sonsuz. Sizlere de görevinizde başlarılar diliyorum.

 


Haber Tarih Saat : 2013-03-01 13:43:35


Yapılan Yorumlar

İp:54.196.62.132
MAGİAD Özkara geleneğini bozmadı
Vali Bektaş Manisa'nın ilk Organik Yumurta Tesisini gezdi
Şehzadeler Belediyesi'nden Şahinbey'e ziyaret
Demokratik Yönetim için Akçay ’a yoğun destek var!
Özdağ’ın girişimleriyle hayvanlar Mavidil’den korunacak
Uzmanlar, mevsim geçişleri için uyarıyor
Varlıakman: “Öğrencilerden katkı payı istenemez”
Şairler Pamukkale’de buluşuyor
Grev kararı aldılar, işlerinden oldular
Yunusemre Belediyesi'ne rekor başvuru
“Barışı Bozmak İsteyenlere Fırsat Vermemeliyiz”
Rektör Adayı Ahmet Var Sağlık-Sen’i ziyaret etti
“Sağlık çalışanları tükenmişlik sendromu içinde”
“Son güne bırakmayın”
Yurttaş, Hafsa Sultan Hastanesi’nde hasta ziyaretinde bulundu
İslam Hukuku Profesöründen Başkan’a Övgü
Yunusemre’de Fen İşleri personeline iş güvenliği eğitimi
Meclis üyesi Kavas kızını evlendirdi
Tüm Gazete Sayfaları
Yazarlar
Resmi İlanlar
MANİSA 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNDEN İLAN 214/1076 ESAS ...
İLÇE BELEDİYEMİZ SINIRLARI İÇİNDE BULUNAN HİZMET BİNALARININ TAMİR VE BAKIMI ŞEHZADELER BELEDİYESİ FEN İŞ...
TEMİZLİK HİZMET ALIM İŞİ MANİSA VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI...
SALİHLİ SOSYAL HİZMET MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ 2015-2016-2017 YILLARI 2 KİŞİ TEMİZLİK, 2 KİŞİ ÜNİVERSİTE ME...
MANİSA 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNDEN ESAS NO: 2014/1087 Esas İLAN ...
MANİSA 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNDEN ESAS NO: 2014/1088 Esas İLAN ...
MANİSA 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNDEN ESAS NO: 2014/1089 Esas İLAN ...
MANİSA ÇOCUKEVLERİ KOORDİNASYON MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNE 4 KİŞİLİK ÖZEL GÜVENLİK...
MANİSA 3. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NDEN ESAS NO: 2014/1044 İLAN ...
MANİSA 3. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NDEN ESAS NO: 2014/1045 İLAN ...
MANİSA 3. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NDEN ESAS NO: 2014/1043 İLAN ...
MANİSA 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN ESAS NO: 2014/1025 KARAR NO: 214/530...
ÇİÇEK VE ÇALI SATIN ALINACAKTIR MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT ESTETİĞİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI...
T.C ADALET BAKANLIĞI SALİHLİ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI İHALE İLANI...
T.C. MANİSA ADLİ YARGI İLK DERECE MAHKEMESİ ADALET KOMİSYONU BAŞKANLIĞI İLAN ...
5 4 3 2 1
ANKET
Manisa'da bisiklet yoluna ihtiyaç var mı?