20 Temmuz 2018 Cuma - 15:43:38

SON DAKİKA

"İKİ ELİNİZ KANDA DA OLSA SANDIĞA GİDİN"

Siyaset

8 Haziran 2018 Cuma, 19:43:48 | 132 Okunma
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimleri kapsamında Manisa'nın Akhisar ilçesini ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimleri kapsamında Manisa’nın Akhisar ilçesini ziyaret etti. Bir otelde iş dünyası, esnaf muhtar ve sivil tolum örgütlerinin temsilcileriyle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, seçimler için hem CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye hem de CHP’ye destek istedi. 24 Haziran’da mutlaka oy kullanılması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "İki eliniz kanda olsa mutlaka sandığa gidip oyunuzu kullanın. Çocuklarınız, bayrağınız, Türkiye’nin geleceği için oy kullanın. Komşum geldi, ziyarete gideceğiz bunları bırakın. Türkiye’nin geleceğinden, huzurundan önemli başka bir şey yoktur. İkinci isteğim, demokrasiden, kadın erkek eşitliğinden yana, herkesin kazandığı kimsenin kaybetmediği bir cumhurbaşkanından yana oy kullanın. Yani Muharrem İnce’ye evet deyin. Çalışan birisi, özverili birisi ve bir öğretmen Yetiştirdiği binlerce öğrenci var. Kimisi üniversitede hoca kimisi asker. Hayatını bu ülkenin geleceğine adamış biri. Başka bir şey daha var. Diplomadan önemli önce insan olmak gerekli. İnsan olmak aklı kullanmaktır. Ne diyor Kur'an-ı Kerim'de Yüce Tanrımız; Aklınızı kullanmıyor musunuz? Ortak aklı inkar etmek kadar başka birey yoktur, insan olmak orada başlar. İnsan hata yapar, diğer canlılar hata yapar diyemezsiniz. O yüzden aklımızı kullanacağız. Ben size boşuna Muharrem İnce’ye oy verin demiyorum. Çünkü Muharrem İnce bütün vatandaşlara eşit uzaklıkta olan tek cumhurbaşkanı adayıdır. Göğsündeki CHP rozetini çıkarıp bana emanet etti, ben dedi 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım dedi. ‘Tarafsız olacağım, kimseyi ötekileştimeyeceğim’ dedi. Onun tek güvendiği bu ülkenin aydınlık insanları. Demokrasiden yana olan herkese tek arzum var; sandığa gidin, Sayın Muharrem İnce’ye evet mührünü basın ve evinize gidin. Öz güvenle basın" diye konuştu.
"BÜTÜN ANNELERE SESLENİYORUM, ÇOCUKLARININ VEBALİ ONLARIN BOYNUNA"
Eğitim sistemini eleştiren Kılıçdaroğlu, parti ayrımı olmadan bütün annelere seslenerek, "16 yıldır iktidardalar, geldikleri sonu. Bizim çocukların çoğu niteliksiz okullara gidiyor. Bütün annelere sesleniyorum, çocuklarının vebali onların boynuna. Gidecekler sandığa kendi çocuklarını niteliksiz okula gönderen bu düzeni değiştirmek için CHP’ye ve Muharrem İnce’ye oy verecekler. Eğitim sistemini allak bullak ettiler. Anne hangi okula gönderecek, hangi sınava girecek çocuk belli değil. 16 yılda 14 kez eğitim sistemi değişti, akıl var mantık var. Bunları değiştireceğiz. Eğitimde güçlü hamle yapacağız" ifadelerini kullandı.
Tarımda verimin artırılması gerektiğini ve bunun için adımlar atacaklarını, mazotu da çiftçiye indirimli vereceklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, "İster gitsin ister gitmesin, ister çatlasınlar ister patlasınlar, vallahi de billahi de çiftçiye mazotu 3 liradan vereceğiz." dedi. İHA

Siyaset

8 Haziran 2018 Cuma, 19:43:48 | 132 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

MANİSALILAR DENİZCİLİĞE MERAK SALDI
SIYASET
Manisa'da son dönemde artan tekne merakı, Amatör Denizci Belgesi'ne (ADB) sahip olmak isteyen kişi sayısını artırdı
19.7.2018

28

HAVALANDIRMA GÜRÜLTÜSÜ MAHALLEYİ SOKAĞA DÖKTÜ
SIYASET
Merkez Efendi Devlet Hastanesi'nin yeni yapılan binasının havalandırmasından çıkan gürültüden dolayı evlerinde oturamaz hale gelen mahalleli basın açıklaması düzenledi
19.7.2018

61

BÜYÜKŞEHİR'İN ÇEVRECİ PROJESİNE  ZEKA'DAN 1 MİLYON 5 BİN 995 LİRA HİBE
SIYASET
Proje kapsamında 1 milyon 5 bin 995 lira hibe desteği alacak olan Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Zafer Kalkınma Ajansı arasında sözleşme Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç'in katılımıyla imzalandı.
19.7.2018

60

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks