23 Şubat 2019 Cumartesi - 16:04:03

SON DAKİKA

"MEVCUDU KORUMAK CİDDİ BAŞARI"

Siyaset

29 Haziran 2018 Cuma, 19:58:36 | 436 Okunma
24 Haziran seçim sonuçlarını değerlendiren MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, Türk Milleti'nin MHP'ye kilit rolü verdiğini dile getirdi. Öztürk Manisa özeline de değindi

Burhan AKDEMİR
MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, 24 Haziran’da gerçekleştiren Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekili genel seçimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Anketlerin, anketçilerin ve MHP düşmanlarının yanıldığı bir seçimi geride bıraktıklarını kaydeden Öztürk, MHP’ni Türkiye’nin kilit partisi rolünü üstlendiğini belirtti. Manisa’da da göreve geldiği gün 11 ilçe başkanının istifa ettiğini hatırlatan Öztürk, mevcut milletvekili sayısını korumanın da ciddi bir başarı olduğunu savundu.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, 24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili genel seçimlerini değerlendirdi. Seçmenin MHP’ye denetleme görevini verdiğini ifade eden Öztürk, MHP’nin ve ülkücülerin her zor dönemde devletinin yanında yer aldığına dikkat çekti.
Cumhur İttifakı’nın Çanakkale ruhuyla hareket edeceğini dile getiren Öztürk, “Biz, üzerimize ne düştüyse, elimizi, gövdemizi nasıl taşın altına koyduysak bundan sonraki süreçte de koymaya devam edeceğiz ”dedi.
DÜŞÜŞÜ FIRTINALI SÜRECE BAĞLADI
Seçimin Manisa özeline de değinen Öztürk, Manisa’da AK Parti ve CHP gibi MHP’nin de oylarında düşüş yaşadığını aktardı. MHP’nin düşüşünü göreve geldiği zamanki çalkantılı sürece bağlayan Öztürk, “Göreve geldiğimiz ilk günü 11 ilçe başkanımız istifa etmişti. Birçok ihanetlerle karşı karşıya kaldık. Zor bir dönemden geçtik. Bu kadar zorluğun üstüne mevcut milletvekili sayımızı koruyabilmemiz ciddi bir başarıdır. Bu anlamda da biz başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Çok zor fırtınalı süreçlerden geçtik.” şeklinde konuştu.
“HEDEF HER ZAMAN EN ÜST NOKTA”
İlçe başkanlarıyla bir toplantı yapacağını ve yol haritası belirleyeceklerini kaydeden Öztürk, “Ben hem 6 belediye başkanımızdan hem de ilçe teşkilatlarımızdan konuyla ilgili olarak da faaliyet raporu istedim. Cumartesi günü (bugün) bu faaliyet raporları önüme gelecek. Konuyla ilgili gerekli incelemeleri yapacağım. Raporlarımızı hazırlayıp, genel başkanımıza nerede eksiğimiz var nasıl daha yukarıya çıkacağız? Bunu göstereceğiz. Sonuç olarak biz bir milletvekilini koruduk. Ama bizim hedefimiz her zaman en üst sınırda. Milletvekili sayımızı nasıl 2-3 yaparız bununla ilgili sonuna kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz. Özeleştirilerimizi istişarelerimizi eksik bırakmayacağız.” ifadelerini kullandı.
“YEREL SEÇİMLER İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Önlerinde bir yerel seçim olduğunu ve ona hazırlanacaklarını söyleyen Öztürk son olarak şöyle konuştu: “ Seçimlere hazırlanacağız. Bütün ilçe başkanlarımızdan faaliyet raporlarını aldıktan sonra kendi faaliyetlerimizi de üzerine ekleyip istişarelerimizi yapacağız. Sonrasında genel merkezimize bununla ilgili raporlarımızı vereceğiz. Sayın genel başkanımız bize hangi yolda istikamet belirlerse o yönde çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Ama ne yaparsak yapalım ortak akılla hareket edeceğiz. Ben yaptım oldu zihniyeti, belediye başkanları, teşkilat başkanları, ülkü ocakları başkanları için geçerli değil. MHP İl teşkilatları bundan sonraki süreçte tamamen ortak akılla hareket edecektir.”

Siyaset

29 Haziran 2018 Cuma, 19:58:36 | 436 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

TİCARET BAKANI MANİSA'YA GELİYOR
GÜNDEM
Manisalı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bugün babaocağı Demirci'de olacak… Bakan Pekcan daha sonra Manisa'da Anemon Otel'de geniş katılımlı bir toplantıda iş dünyası ile bir araya gelecek
22.2.2019

85

"AFFETMEM!"
GÜNDEM
Eski Başbakan Yardımcısı ve TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç, AK Parti'den kopan isimlerin yeni parti kuracağı iddialarıyla ilgili konuştu, net mesajlar verdi
22.2.2019

211

MANİSALI ŞOFÖR FATMA DESTEK BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa'nın tek kadın şoförü olan Özel Halk Otobüsü şoförü Fatma Güngör, Kaptanlar Kulübü Ayın Kaptan Şoförü Ödülleri Şehiriçi kategorisinde tek kadın şoför olarak yarışıyor.
22.2.2019

52

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks