17 Temmuz 2018 Salı - 06:49:36

SON DAKİKA

"SÜLEYMAN SOYLU DÖNEKTİR DÖNEKLER TEHLİKELİDİR"

Siyaset

29 Haziran 2018 Cuma, 19:59:59 | 152 Okunma
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, müsteşarı aracılığıyla valilere verdiğini söylediği "CHP il başkanlarını şehit cenazelerinde protokole almayın" talimatı tepkileri de beraberinde getirdi… CHP İl Başkanı Semih Balaban, ağır konuştu

BURHAN AKDEMİR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa İl Başkanı Semih Balaban, düzenlediği basın toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. Soylu’nun valilere gönderdiği “CHP il başkanlarını şehit cenazelerinde protokole almayın” talimatını eleştiren Balaban, Bakan Soylu’nun görevinin şehit gelmemesini sağlamak olduğunu vurguladı. Şehit gelmesini istemediklerini, ancak olursa da son görev için CHP’lilerin tam kadro olarak törene katılacağını ifade eden Balaban, “Süleyman Soylu bir dönektir. Daha önce AKP’ye en ağır hakaretleri yapmıştır ama koltuk merakı yüzünden bir numaralı savunucusudur. Dönekler her zaman çok tehlikelidir. Kraldan çok kralcı olurlar.” dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun valilere şehit cenazelerinde CHP il başkanlarını protokole kabul etmemeleri yönündeki talimatı üzerine ülke genelinde eş zamanlı olarak basın açıklaması düzenlendi. CHP Manisa İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın açıklamasına Milletvekili Vehbi Bakırlıoğlu İl Başkanı Semih Balaban, İl Kadın kolları Başkanı Zühre Karabulut, Şehzadeler İlçe Başkanı Zerrin İşnel ve partililer katıldı.
Açıklamasında sert sözlerle İçişleri Bakanı Soylu’ya yüklenen CHP İl Başkanı Semih Balaban, basın açıklaması yapmaktan dolayı utanç duyduğunu belirterek sözlerine başladı. Şehit cenazelerine CHP’lileri almamanın Soylu’nun haddine olmadığını kaydeden Balaban, “Süleyman Soylu toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu hadsiz tutumu açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında olmayan bir şeyi yaptılar. 15 Temmuz şehitleri ve diğer şehitler diye ayırdılar. Bu zaten ayrı bir utanç konusudur. Şehitler üzerinden siyaset yapmaktadır. O şehitler AKP’nin şehitleri değildir. O şehitler hiçbir siyasi partinin şehitleri değildir. AKP ve Süleyman Soylu bölücülük yapmaktadır. AKP’nin yöneticilerinden olayın üzerinden 24 saat geçmesine rağmen herhangi bir açıklama olmaması bizi düşündürmektedir.” diye konuştu.
“ŞEHİT GELMESİNİ İSTEMEYİZ”
Her türlü teröre karşı olduklarını belirten Balaban, ülkede terörün bitmesini istediklerinin altını çizerek, “Süleyman Soylu’nun yapması gereken şehit cenazelerini ortadan kaldırmaktır. Bunu şiddetle kınıyoruz. Biz şehit cenazeleri gelmesin diye mücadele ediyoruz. Eğer şehit cenazeleri olursa CHP olarak il başkanından il yöneticilerine kadar tam kadro orada yer alarak şehitlerimize son görevimiz yapacağız” dedi.
“ÇOCUKLARINIZI ASKERE YOLLADINIZ MI?”
Bugüne kadar terörle yapılan mücadelede CHP’ye gönül veren birçok ismin de şehit olduğunu vurgulayan Balaban, sözlerine şöyle devam etti: “Birkaç ay önce Mersin Anamur’da CHP ilçe yöneticisiyken şehit olan Ali Gümüş’ü hatırlatmak istiyorum. Herkesin sahip çıktığı Ömer Halisdemir’in ailesi CHP’liydi. Ömer Halisdemir’in ağabeyi Niğde’de Çukurkuyu CHP belde başkanıydı. Manisa’da Dilek Mahallesi’nde, Kabazlı Mahallesi’nde birçok CHP’linin evladı şehit oldu. Bunlar CHP’liydi. CHP hiçbir zaman bunların üzerinden siyaset yapmadı, siyasete alet etmedi. Şehitlerin siyasete alet edilmesi ülkeyi ayrıştırmaya götürür. Şehitler üzerinden siyaset yapan bu kişiler acaba çocuklarını askere göndermişler mi? Bu kişilerin çocukları bedelli askerlik mi yapmışlardır? Bunlar çürük raporu alarak askere gitmemişler midir? Hangisi gidip de askerlik yapmıştır?”
“SÜLEYMAN SOYLU DÖNEKTİR”
Bakan Soylu’yu sert sözlerle eleştiren Balaban, “Süleyman Soylu bir dönektir. Süleyman Soylu gerçekten daha önce AKP’ye en ağır hakaretleri yapmıştır ama koltuk merakı yüzünden AKP’ye yaptığı hakaretlere rağmen şimdi ait olduğu yerin bir numaraları savunucusudur. Dönekler her zaman çok tehlikelidir. Kraldan çok kralcı olurlar. CHP’nin terör örgütleri ile uzaktan yakından alakası yoktur, bunları söyleyenin alnını karışlarız.” ifadelerini kullandı.
“BÖLÜCÜLÜĞÜ AKP YAPIYOR”
Şehit ailelerini ziyaret edeceklerini belirten Balaban, şehit ailelerinin bu konudan son derece rahatsız olduklarını da sözlerine ekledi. Şehit ailelerinin özellikle 215 Temmuz şehidi’ ve ‘diğer şehitler’ olarak ayrılmalarına çok içerlediklerini aktaran Balaban, “Bizlere ‘15 Temmuz şehitlerinin vatan için ölen şehitlerden ne farkı var?’ diye soruyorlar. AKP’nin yanlış politikaları şehitleri bile böldü. 15 Temmuz şehitleri de bu vatan için ölenler de bizim şehitlerimizdir. Benim şehidim senin şehidin ayrımını yapmıyoruz. Ama AKP’nin bölücülüğü şehitler konusunda çok üzücüdür.” şeklinde konuştu.
VEKİL BAKIRLIOĞLU SÖZ ALDI, “AÇIKLAMALAR İPUCU VERİYOR” DEDİ
Balaban’dan sonra konuyla ilgili görüşlerini aktaran Milletvekili Vehbi Bakırlıoğlu da Bakan Soylu’nun açıklamalarının bölücü olduğunu belirterek şöyle devam etti: “Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklama önümüzdeki süreçte bu ülkenin nasıl yönetileceğiyle ilgili ipuçlarını barındırıyor. Benim korkum bu süreci yönetmek için farklı yöntemleri deneyecekler. Süleyman Soylu’nun açıklaması ülkenin ne şartlar altında yönetileceğini gösteriyor. Bu ülkenin güvenliğinden sorumlu, bu ülkede şehit cenazesi gelmemesi için çalışması gereken sorumlu kişi ülkeyi ayrıştırıcı, bölücü bir tavır içinde olması kabul edilebilir değildir. Süleyman Soylu’nun bu tavrını kınıyoruz. Süleyman Soylu vazifesini yapsın. CHP’nin yöneticileri şehit cenazelerinde bulunmak istemezler. Çünkü bizim amacımız şehit cenazelerinin gelmemesidir. Onun da amacı bu olmalıdır. Ama bunun üzerinden siyaset yapması hepimizi üzdü.”
Son dönemde bilinçli olarak CHP’nin PKK ile anılması için AK Parti tarafından propaganda yürütüldüğünü savunan Bakırlıoğlu, “Doğu’da, Güneydoğu’da şehirlerimizde hendek kazılırken görmezden gelenler, yüzlerce insanımızın şehit düşmesine neden olanlar, Oslo’da ahlaksız pazarlığa oturanlar, Habur’daki rezalete sebep olanların CHP ile terörü bir araya getirme çabaları saçmalıktan öte bir şey değildir. CHP bu ülkenin harcıdır. Terörle ilişkilendirilmesi art niyetli çalışmalardır. Bu rezaletlere imza atanların CHP’ye laf söylemeye hakları yoktur.” dedi.

Siyaset

29 Haziran 2018 Cuma, 19:59:59 | 152 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

MUHALEFETTEN ‘ETİK OLMAYAN' SATIŞ İZNİ
SIYASET
Manisa Büyükşehir Meclisi Temmuz ayı 2. oturumunda AK Parti grubunun şartlı olarak verdiği satış izni tartışmalara yol açtı
16.7.2018

38

TARİHİ MEZARLIĞA ATILAN KİTAPLAR TEPKİ ÇEKTİ
GÜNDEM
Manisa'nın Kırkağaç ilçesindeki Bakır Mahallesi'nde bulunan mahalle mezarlığında, tarihi kabirlerin üzerine birçoğu içinde duaların bulunduğu dini kitapların atılması vatandaşların tepkisine yol açtı.
16.7.2018

54

TOKİ, SEVİNÇTEN AĞLATTI
GÜNDEM
Manisa'da hayata geçirilen 1503 konut için kura çekimleri başladı. Noter huzurunda çekilen kuralarda isimlerini duyan ve ev sahibi olma hayali kuranlar, gözyaşlarına boğuldu.
16.7.2018

78

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks