20 Eylül 2018 Perşembe - 21:45:41

SON DAKİKA

"TÜRKİYE ORDUSUYLA DÜNYAYA DERS VERİYOR"

Siyaset

8 Mart 2018 Perşembe, 19:55:41 | 286 Okunma
TBMM Milli Savunma Komisyonu Sözcüsü Murat Baybatur, TRT El Arabia kanalında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu

Suriye savaşının başından bu yana Türkiye'nin sivil kayıplar konusunda gösterdiği hassasiyeti bölgede bulunan hiçbir aktörün göstermediğini vurgulayan TBMM Milli Savunma Komisyonu Sözcüsü Murat Baybatur, "Türkiye ordusuyla dünyaya bir ders veriyor" dedi. ABD'nin PYD/PKK'ya terör devleti kurdurma hayalini hala sürdürdüğüne de işaret eden Baybatur, bu nedenle bulduğu her fırsatta örgütü meşrulaştırmaya çalıştığına dikkat çekerek Türkiye'nin Suriye'de bir terör devleti kurulmasına asla müsaade etmeyeceğini vurguladı.
TBMM Milli Savunma Komisyonu Sözcüsü Murat Baybatur, TRT'nin Ortadoğu'ya yönelik yayın yapan TRT El Arabia kanalında Zeytin Dalı Operasyonu başta olmak üzere gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
TÜRKİYE ORDUSUYLA DÜNYAYA DERS VERİYOR
Türkiye'nin Afrin Operasyonu'nu planlarken birinci önceliği sivil kayıpların yaşanmaması üzerine kurguladığını ve bunu da başarıyla yerine getirdiğini vurgulayan Baybatur," Çok büyük bir operasyon yapılıyor ve sivil can kaybı minimum. Suriye savaşının başından beri hiç bir aktörün dikkate almadığı bir şeydi bu. Şu anda Türkiye Fırat Kalkanı Operasyonu'nda olduğu gibi ordusuyla dünyaya bir ders veriyor" dedi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin gücü karşısında PKK/PYD unsurlarının sahada tutunamadığını ve tamamen silindiğini ifade eden Baybatur, operasyon yavaş ilerliyor gibi görünse de yavaş ilerlemediğini, TSK ve ÖSO güçlerinin sivil kayıpların yaşanmaması adına bölgenin dağlık kesimlerini ilmek ilmek dokuyarak ele geçirdiğini söyledi.
AMERİKA VE AVRUPA PYD/PKK'YI BIRAKMAK İSTEMİYOR
Amerika ve Avrupa'nın PYD/PKK terör örgütüne yaklaşımının altında iki boyutlu bir hesap yattığını belirten Baybatur, birisinin Türkiye'ye karşı kullanmak, ikincisinin ise Suriye bölme planlarını hayata geçirmek olduğunu ifade etti. Amerika ve Avrupa'nın Türkiye'ye karşı kullanabileceği bir argüman olarak gördüğü terör örgütünü bırakmak istemediğini vurgulayan Baybatur, sahada Türkiye'nin hareket alanını daraltmak amacıyla kullandıkları terör örgütünü, ülke içerisinde de uzantıları ve sempatizanları aracılığıyla müdahalede bulunabilecekleri bir unsur olarak gördüklerini söyledi. Suriye'nin geleceğine yönelik parçalama planlarını da PYD/PKK üzerinden yaptıklarını kaydeden Baybatur, bu iki nedenle amaçlarına hizmet eden PYD/PKK'yı Türkiye'ye karşı savunduklarını vurguladı.
ABD TERÖR DEVLETİ HAYALİNDEN VAZGEÇMİŞ DEĞİL
ABD'nin Fırat'ın doğusunda PYD/PKK'ya terör devleti kurdurma hayalini hala sürdürdüğüne dikkat çeken Baybatur, Pentagon sözcüsü Manning'in, terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticisini "General Mazlum" olarak tanımlamasını örgütü meşrulaştırma çabası olarak yorumladı. Türkiye'nin Suriye'nin toprak bütünlüğünden yana olduğunun bir kez daha altını çizen Baybatur, Türkiye'nin Suriye'de bir terör devleti kurulmasına asla müsaade etmeyeceğini vurguladı. Haber Merkezi

Siyaset

8 Mart 2018 Perşembe, 19:55:41 | 286 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

ZEHNDER'İN MANİSA'DAKİ HEDEFİ BÜYÜK
GÜNDEM
Türkiye'de 2005 yılından bu yana üretim faaliyetini sürdüren havlu radyatör firması Zehnder, Türkiye'deki yatırımlarını genişletiyor
20.9.2018

63

MANİSA TSO'DA GÜVENLİ TİCARET SEMİNERİ
GÜNDEM
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerine yönelik bilgilendirme seminerlerine hız kesmeden devam ediyor.
20.9.2018

22

KURUTULMUŞ ELMADAN 400 BİN LİRA GELİR
GÜNDEM
Demirci ilçesindeki elma üreticileri kurutulmuş elmadaki fiyat artışının sevincini yaşıyor
20.9.2018

70

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks