17 Aralık 2018 Pazartesi - 12:40:26

SON DAKİKA

‘AÇIK KAPI BİRİMİ' MANİSALILARIN HİZMETİNDE

Siyaset

22 Şubat 2018 Perşembe, 19:32:03 | 408 Okunma
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, İçişleri Bakanlığı'nca hazırlanan 'Açık Kapı Projesi' kapsamında 15 Şubat 2018 tarihinde Manisa Valiliği giriş katında hayata geçirilen Açık Kapı Birimini ziyaret etti.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, İçişleri Bakanlığı’nca hazırlanan 'Açık Kapı Projesi' kapsamında 15 Şubat 2018 tarihinde Manisa Valiliği giriş katında hayata geçirilen Açık Kapı Birimini ziyaret etti. Valilik Açık Kapı Biriminden Sorumlu Vali Yardımcısı H. Volkan Köksal ile birlikte birimi ziyaret eden Vali Güvençer birimi inceleyerek bilgi aldı. Vali Güvençer, bu sırada görevli personelden hizmet alan İsmet Koyuncu adlı vatandaş ile görüşerek kendisine yakın ilgi gösterdi.
Açık Kapı Biriminden hizmet alan İsmet Koyuncu adlı vatandaş ise, vatandaşa sunulan yeni hizmet biriminin iyi bir uygulama olduğunu, görevli personelin kendisi ile yakından ilgilenerek başvurusunu aldığını söyledi.
AÇIK KAPI PROJESİ
İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından 81 ilde hayata geçirilmek üzere hazırlanan 'Açık Kapı Projesi' 180 günlük eylem planı çerçevesinde ilk etapta 15 ilde başlatıldı. Proje, 2. Etapta 21 il ile beraber ilimizde de uygulanmaya başladı. Proje kapsamında Valilik giriş katında Açık Kapı Birimi oluşturuldu ve biri koordinatör olmak üzere 5 personel görevlendirildi.
Valilikte görevlendirilen Açık Kapı Sorumluları eli ile Valiliğe gelen vatandaş başvuruları elektronik ortamda kayıt altına alınarak, Valiliğe bağlı 68 kamu kurum ve kuruluşunda görevlendirilen 138 irtibat görevlisi aracılığıyla yine elektronik ortamda başvurunun konusuna göre kurumlara yönlendiriliyor. Projeyle vatandaşların isteklerine karşılıklı güven ortamı içinde cevap verilmesi ve sorunlarının hızlı, etkin ve verimli bir şekilde çözümlenmesi amaçlanıyor. Bu amaçla elektronik ortamda vatandaşın başvurusu kayıt altına alınarak SMS ile bilgi veriliyor. Kurumlardaki irtibat görevlileri kendilerine ulaşan başvuruların kurumlardaki iş ve işlemlerinin takipçisi olacaklar ve 7 günlük periyodlar halinde başvurunun sonuçlanıp sonuçlanmadığı ve ne şekilde sonuçlandığı hakkında bilgi girmek suretiyle sistemin vatandaşı yine SMS yolu ile bilgilendirilmesini sağlayacaklar.
Vatandaşlar isterlerse istek ve sorunlarına ilişkin başvurularını www.acikkapi.gov.tr internet sitesi üzerinden yapabilecekler ve bu başvurular Valilikteki sorumlular tarafından kurum ve kuruluşlara iletilecek. Proje ile, başvurular ve konuları, vatandaşların sorun alanları Valilik ve İçişleri Bakanlığı tarafından da izlenecek. Başvurular ile ilgili oluşturulan veri tabanı sayesinde vatandaşların talep ve sorunları hakkında yeni hizmet sunum politikaları da üretilebilecek. Basın servisi

Siyaset

22 Şubat 2018 Perşembe, 19:32:03 | 408 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

PARA ALAN ŞOFÖR KARTINI OKUTMAZSA KARTI İPTAL OLACAK
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürü Mustafa Çetin, toplu taşıma araç şoförlerine verdiği eğitimde önemli uyarılarda bulundu.
16.12.2018

74

ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER OCAK AYINDA YOLLARDA
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa'ya gelen 10 adet 18 metrelik elektrikli otobüsü, park halinde bulunduğu şarj istasyonunda inceledi
16.12.2018

84

ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER İÇİN ASFALT MESAİSİ
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediyesi, mevsim şartları el verdiği ölçüde il genelindeki yollarda yol bakım ve onarım çalışmalarına hızla devam ediyor
16.12.2018

81

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks