20 Eylül 2018 Perşembe - 21:23:07

SON DAKİKA

‘AÇIK KAPI BİRİMİ' MANİSALILARIN HİZMETİNDE

Siyaset

22 Şubat 2018 Perşembe, 19:32:03 | 359 Okunma
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, İçişleri Bakanlığı'nca hazırlanan 'Açık Kapı Projesi' kapsamında 15 Şubat 2018 tarihinde Manisa Valiliği giriş katında hayata geçirilen Açık Kapı Birimini ziyaret etti.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, İçişleri Bakanlığı’nca hazırlanan 'Açık Kapı Projesi' kapsamında 15 Şubat 2018 tarihinde Manisa Valiliği giriş katında hayata geçirilen Açık Kapı Birimini ziyaret etti. Valilik Açık Kapı Biriminden Sorumlu Vali Yardımcısı H. Volkan Köksal ile birlikte birimi ziyaret eden Vali Güvençer birimi inceleyerek bilgi aldı. Vali Güvençer, bu sırada görevli personelden hizmet alan İsmet Koyuncu adlı vatandaş ile görüşerek kendisine yakın ilgi gösterdi.
Açık Kapı Biriminden hizmet alan İsmet Koyuncu adlı vatandaş ise, vatandaşa sunulan yeni hizmet biriminin iyi bir uygulama olduğunu, görevli personelin kendisi ile yakından ilgilenerek başvurusunu aldığını söyledi.
AÇIK KAPI PROJESİ
İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından 81 ilde hayata geçirilmek üzere hazırlanan 'Açık Kapı Projesi' 180 günlük eylem planı çerçevesinde ilk etapta 15 ilde başlatıldı. Proje, 2. Etapta 21 il ile beraber ilimizde de uygulanmaya başladı. Proje kapsamında Valilik giriş katında Açık Kapı Birimi oluşturuldu ve biri koordinatör olmak üzere 5 personel görevlendirildi.
Valilikte görevlendirilen Açık Kapı Sorumluları eli ile Valiliğe gelen vatandaş başvuruları elektronik ortamda kayıt altına alınarak, Valiliğe bağlı 68 kamu kurum ve kuruluşunda görevlendirilen 138 irtibat görevlisi aracılığıyla yine elektronik ortamda başvurunun konusuna göre kurumlara yönlendiriliyor. Projeyle vatandaşların isteklerine karşılıklı güven ortamı içinde cevap verilmesi ve sorunlarının hızlı, etkin ve verimli bir şekilde çözümlenmesi amaçlanıyor. Bu amaçla elektronik ortamda vatandaşın başvurusu kayıt altına alınarak SMS ile bilgi veriliyor. Kurumlardaki irtibat görevlileri kendilerine ulaşan başvuruların kurumlardaki iş ve işlemlerinin takipçisi olacaklar ve 7 günlük periyodlar halinde başvurunun sonuçlanıp sonuçlanmadığı ve ne şekilde sonuçlandığı hakkında bilgi girmek suretiyle sistemin vatandaşı yine SMS yolu ile bilgilendirilmesini sağlayacaklar.
Vatandaşlar isterlerse istek ve sorunlarına ilişkin başvurularını www.acikkapi.gov.tr internet sitesi üzerinden yapabilecekler ve bu başvurular Valilikteki sorumlular tarafından kurum ve kuruluşlara iletilecek. Proje ile, başvurular ve konuları, vatandaşların sorun alanları Valilik ve İçişleri Bakanlığı tarafından da izlenecek. Başvurular ile ilgili oluşturulan veri tabanı sayesinde vatandaşların talep ve sorunları hakkında yeni hizmet sunum politikaları da üretilebilecek. Basın servisi

Siyaset

22 Şubat 2018 Perşembe, 19:32:03 | 359 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

ZEHNDER'İN MANİSA'DAKİ HEDEFİ BÜYÜK
GÜNDEM
Türkiye'de 2005 yılından bu yana üretim faaliyetini sürdüren havlu radyatör firması Zehnder, Türkiye'deki yatırımlarını genişletiyor
20.9.2018

60

MANİSA TSO'DA GÜVENLİ TİCARET SEMİNERİ
GÜNDEM
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerine yönelik bilgilendirme seminerlerine hız kesmeden devam ediyor.
20.9.2018

21

KURUTULMUŞ ELMADAN 400 BİN LİRA GELİR
GÜNDEM
Demirci ilçesindeki elma üreticileri kurutulmuş elmadaki fiyat artışının sevincini yaşıyor
20.9.2018

64

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks