21 Kasım 2018 Çarşamba - 10:58:04

SON DAKİKA

2018'İN İLK BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANDI

Siyaset

9 Ocak 2018 Salı, 20:26:55 | 463 Okunma
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak Ayı Meclis Toplantısı'nda 45 madde görüşülerek karara bağlandı

Burhan AKDEMİR- Berfin ADICAN
Manisa Büyükşehir Belediyesi 2018 yılı ilk meclis toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis’te toplamda 45 madde görüşüldü.
Meclis öncesi söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla bütün meclis üyesi arkadaşlarımızın masaların Manisa Kitapları Kaynakçası konuldu. Bu kitap Şehzadeler Şehir Manisa’nın bir sakini olarak bizlere düşen görevlerden biri de bu kültürel kaynakları yeni nesillerle ulaştırmaktır. Yeni yılın ilk meclisini gerçekleştiriyoruz. Yeni yılda alınacak kararlar hayırlı olsun. Gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışmaya devam ediyoruz. Basın mensubu arkadaşlarımız da alınan kararları halkımıza duyuruyorlar. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Onların da gününü kutluyorum.” diye konuştu.
MESİR BÜTÇESİ ONAYLANDI
Meclis’te Mesir Festivali de gündeme geldi. Maddeyle ilgili konuşan Başkan Ergün, Mesir’e Büyükşehir’in 2 milyon TL, Şehzadeler Belediyesi’nin de 200 bin TL katkı verdiğini yineledi.
ANEMON KAVŞAĞI İÇİN YETKİ BAŞKAN ERGÜN’DE
Meclis’in 43’üncü maddesinde ise Anemon Otel önündeki kavşakla ilgili protokol yetkisi görüşüldü. Konuyla ilgili konuşan Başkan Ergün, “Organize Sanayi Bölgesi’nin de katkısını alacağız. Organizeden çıkış hatlarında hiç beklemeden İzmir’e gidiş geliş söz konusu. Bununla ilgili Sait Bey’le protokol anlaşması gerçekleştireceğiz. Kavşaklarla ilgili konuşmuşken Öğretmenevi Kavşağı’nda da çalışmalar son hızıyla sürüyor. Bugün (dün) asfalt çalışmalarına başlayacaktık. Ancak mevcut sisli ve nemli havanın etkisiyle yarına (bugün) kalacak. İki üç günlük süre içerisinde tamamlayarak çalışmaları bitirmek istiyoruz. Hava şartları müsait olmazsa mecburen bekleyeceğiz. Bir an önce Manisa’nın can damarı, kalbin AORT damarı olan kavşağın açılması trafiği rahatlatacak. Benim hedefim bu cumartesi ya da Pazar açmaktı. Ama yağış gelirse bekleyeceğiz mecburen. Haftaya ya da pazara açacağız.” dedi.
Konuşmaların ardından madde oy birliği ile kabul edilerek Başkan Ergün’e protokol yetkisi verildi.
Maddelerin görüşülmesinin ardından meclis sona erdi. Şubat ayı meclisinin 13 Şubat’ta toplanması kararlaştırıldı.

Siyaset

9 Ocak 2018 Salı, 20:26:55 | 463 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

TURGUTLU'NUN YOLLARI YENİ YILA HAZIR OLACAK
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgutlu programı kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesinin ilçede yaptığı çalışmaları yerinde inceledi
20.11.2018

63

ÇOCUKLAR HAKLARINI ÖĞRENDİ
SIYASET
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri'nde, bir dizi etkinlik düzenlendi
20.11.2018

56

İŞTE BÜYÜKŞEHİRLERDE SU FİYATLARI
SIYASET
MASKİ Genel Kurulu'nda konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 30 büyükşehirin birçoğunda suyun satış fiyatını açıklayıp Manisa'yla kıyasladı.
20.11.2018

64

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks