24 Haziran 2018 Pazar - 06:11:23

SON DAKİKA

8 MART'TA EMEKLERİYLE MEHMETÇİĞE DESTEK OLDULAR

Siyaset

8 Mart 2018 Perşembe, 19:57:17 | 198 Okunma
Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında, "Hünerli Eller Pazarı" isimli kermes etkinliği düzenledi.

Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Kadın Konukevi’nde kalan kadınlar ve Çocuk Destek Merkezi’nde kalan çocuklar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında el emekleriyle yaptıkları ürünleri, gelirlerini Mehmetçik Vakfı’na bağışlamak üzere düzenlenen kermeste satışa sundular
SARE KURTULAN
Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında, “Hünerli Eller Pazarı” isimli kermes etkinliği düzenledi. Eski Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü binası önünde kurulan kermeste, Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Kadın Konukevi’nde kalan kadınların ve Çocuk Destek Merkezi’nde kalan çocukların el emeğiyle yapmış oldukları çeşitli ürünler Manisalıların beğenisine ve satışa sunuldu. Manisalıların yoğun ilgi gösterdiği kermesin gelirinin Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacağı ve vakıf vasıtasıyla öncelikli olarak Afrin’de şehit olan asker ailelerine ve gazi olan askerlere iletileceği açıklandı.
Kadın Konukevi’nde kalan kadınların ve Çocuk Destek Merkezi’nde kalan çocukların, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün, “emek” olgusuna vurgu yaptığı kermes etkinliğinde, hem kadına ve çocuğa karşı şiddet ve istismara dikkat çekerek farkındalık oluşturmanın, hem de emek harcayarak Mehmetçiklere yardım edebilmenin amaçlandığı belirtildi. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde var olan sorunlarını bir kenara bırakarak Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kadın ve çocuklarının emeğiyle yaptıkları ürünlerin satışa sunulduğu kermeste, tatlı ve tuzlu yiyecekler, el boyaması ahşap tepsiler, kutular ve el örgüsü çeşitli ürünler satıldı.

Siyaset

8 Mart 2018 Perşembe, 19:57:17 | 198 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
SIYASET
Yarın yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi nedeniyle Manisa'da alınan tedbirler Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında yapılan Seçim Güvenliği Toplantısında gözden geçirildi.
22.6.2018

52

SANDIĞA GİDİYORUZ
SIYASET
Türkiye ilklerin seçimine hazır… Yeni sistem ve yeni ittifaklar bu seçimde ilk kez uygulanacak…
22.6.2018

53

BAŞKAN ERGÜN FİNALİ MERKEZ'DE YAPTI
SIYASET
İlçe ziyaretlerini sonlandıran Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MHP'li adaylar, haftanın son mesai gününde Merkez'de seçim çalışması gerçekleştirdi
22.6.2018

58

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks