20 Eylül 2018 Perşembe - 21:21:58

SON DAKİKA

8 MART'TA EMEKLERİYLE MEHMETÇİĞE DESTEK OLDULAR

Siyaset

8 Mart 2018 Perşembe, 19:57:17 | 286 Okunma
Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında, "Hünerli Eller Pazarı" isimli kermes etkinliği düzenledi.

Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Kadın Konukevi’nde kalan kadınlar ve Çocuk Destek Merkezi’nde kalan çocuklar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında el emekleriyle yaptıkları ürünleri, gelirlerini Mehmetçik Vakfı’na bağışlamak üzere düzenlenen kermeste satışa sundular
SARE KURTULAN
Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında, “Hünerli Eller Pazarı” isimli kermes etkinliği düzenledi. Eski Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü binası önünde kurulan kermeste, Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Kadın Konukevi’nde kalan kadınların ve Çocuk Destek Merkezi’nde kalan çocukların el emeğiyle yapmış oldukları çeşitli ürünler Manisalıların beğenisine ve satışa sunuldu. Manisalıların yoğun ilgi gösterdiği kermesin gelirinin Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacağı ve vakıf vasıtasıyla öncelikli olarak Afrin’de şehit olan asker ailelerine ve gazi olan askerlere iletileceği açıklandı.
Kadın Konukevi’nde kalan kadınların ve Çocuk Destek Merkezi’nde kalan çocukların, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün, “emek” olgusuna vurgu yaptığı kermes etkinliğinde, hem kadına ve çocuğa karşı şiddet ve istismara dikkat çekerek farkındalık oluşturmanın, hem de emek harcayarak Mehmetçiklere yardım edebilmenin amaçlandığı belirtildi. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde var olan sorunlarını bir kenara bırakarak Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kadın ve çocuklarının emeğiyle yaptıkları ürünlerin satışa sunulduğu kermeste, tatlı ve tuzlu yiyecekler, el boyaması ahşap tepsiler, kutular ve el örgüsü çeşitli ürünler satıldı.

Siyaset

8 Mart 2018 Perşembe, 19:57:17 | 286 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

ZEHNDER'İN MANİSA'DAKİ HEDEFİ BÜYÜK
GÜNDEM
Türkiye'de 2005 yılından bu yana üretim faaliyetini sürdüren havlu radyatör firması Zehnder, Türkiye'deki yatırımlarını genişletiyor
20.9.2018

60

MANİSA TSO'DA GÜVENLİ TİCARET SEMİNERİ
GÜNDEM
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerine yönelik bilgilendirme seminerlerine hız kesmeden devam ediyor.
20.9.2018

21

KURUTULMUŞ ELMADAN 400 BİN LİRA GELİR
GÜNDEM
Demirci ilçesindeki elma üreticileri kurutulmuş elmadaki fiyat artışının sevincini yaşıyor
20.9.2018

64

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks