17 Şubat 2019 Pazar - 05:17:19

SON DAKİKA

AK PARTİ ÇAKMA VAATLER Mİ VERİYOR?

Siyaset

7 Ekim 2015 Çarşamba, 11:39:22 | 1088 Okunma
CUMHURİYEt Halk Partisi (CHP) Manisa İl Gençlik Kolları tarafından, AKP'nin açıkladığı seçim bildirgesine tepki göstermek amacıyla Manolya meydanında basın açıklaması düzenlendi.
AK Parti'nin CHP'nin seçim vaatlerini taklit ettiği öne sürüldü
CHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, 7 Haziran seçimi öncesi kaynak yok diyen AK Parti Hükümetinin, 1 Kasım seçimi öncesi kaynağın olduğuna ikna olduğunu söyledi. Özel, kaynak olduğuna ikna olan AK Parti'nin şu anda CHP'nin vaatlerinin aynısının vaadinde bulunduğunu ifade etti. Türkiye'de artık CHP'nin siyaset gündemini belirlediğini aktaran Özel, geçen seçimlerde başlayan bu süreci memnuniyetle takip ettiklerini kaydetti.
EREN EKİNCİ
CUMHURİYET Halk Partisi Manisa İl Gençlik Kolları tarafından, AKP'nin açıkladığı seçim bildirgesine tepki göstermek amacıyla Manolya meydanında basın açıklaması düzenlendi. Düzenlenen basın açıklamasında AK Parti'nin asgari ücretle ilgili olan beyannamesini eleştirildi. Manolya Meydanı'nda düzenlenen basın açıklamasına CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Milletvekili Tur Yıldız Biçer, İl Gençlik Kolları Başkanı Serdar Bozyaka ve partililer katıldı. Basın açıklamasını yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Serdar Bozyaka, " 7 Haziran seçimlerinde de siyasi partiler asgari ücretlerin arttırılmasına yönelik farklı vaatlerde bulundular. Yalnızca CHP, bunu bir adım ileriye götürerek kanun teklifi verdi. Asgari ücretten vergi kaldırılarak işverene de yeni bir maliyet yüklenilmeden asgari ücretin 1.500 TL'ye çıkarılması konusunda ki kanun teklifi yine AKP tarafından reddedildi. İşçilerin açlık sınırının altında bir maaş almasını engellemek için verdiğimiz bu kanun teklifi konusunda dönemin Maliye Bakanı Mehmet Şimşek asgari ücretin arttırılmasını işçiye zulüm olarak yorumlamıştı. CHP'ye kaynak sormuştu. Kaynak gösterilirse CHP'ye geçeceğini söyleyerek asgari ücret vaadimiz ile alay etmişti. Başbakan Davutoğlu ise, işçiye, emekçiye yaşanabilir bir maaş vaat ettiği için Genel Başkanımızı mirasyedi gibi hazineyi dört ayda tüketmek istemekle suçlamıştı. Biz kaynağı açıkladık. Asgari ücreti 1.500 TL olmasının sözünü verdik. Bizim bu vaadimizi her fırsatta eleştirenler bugün görüyoruz ki bizim seçim bildirgemizi kopyalamışlar. Asgari ücret vaadimizin ne kadar haklı ve gerekli olduğunu tescillemişler. CHP olarak iktidara gelmeden icraata başladık. Bize kaynak yok diyenler asgari ücret 1300 TL olacak demeye başladı" dedi.
TÜRKİYE'DE SİYASETİN GÜNDEMİNİ CHP BELİRLİYOR
CHP Grup Başkan Vekili Özel ise tarihin tekerrürden ibaret olduğunu söyledi. Bir kez daha geçen seçimlerdeki bir gerçeği yaşadıklarını dilme getiren Özel, "Bir kez daha görüyoruz ki, Türkiye'de artık CHP siyasetin gündemini belirlemektedir ve geçen seçimlerde başlayan bir süreci memnuniyetle takip ediyoruz. O da şudur, CHP'nin takipçileri hızla artmaktadır. Geçen seçimde MHP ve HDP ekonomik takip ve taklit ederken bu seçimde bu kervana AKP'de katılmış, önce CHP'nin söylediklerini sosyal medya değimiyle beğenmiş, arkasından da takipçileri ile paylaşmıştır. Şimdi CHP olarak yaklaşımımız şudur. Eğer samimi iseniz, eğer sözünüzün arkasındaysanız, eğer 13 yıldır yapmadıklarınızı bugün yapacaksanız, gelin seçimi beklemeyelim. Gelin hemen Meclis'i toplayalım asgari ücreti biz diyelim bin 500 TL, siz diyorsunuz bin 300 TL, ortalama bin 400 lira yapıp geçelim. Hodri meydan." diye konuştu.
"HODRİ MEYDAN"
CHP'nin iki maaş ikramiye dediğini hatırlatan Özel, "AKP'de diyor ki, 100 lira emekliye maaş başına vererek yılda bin 200 lira artış sağlayacağız. Gelin hep beraber Meclis'e gidelim hiç değilse bir maaş ikramiyeyi gelecek hükümete bırakmadan şimdiki Meclis'ten derhal geçirelim, kalanını da iktidar olan yapsın. Hodri meydan. Mademki taşeron işçiye kadro diyorsunuz. Gelin Meclis'i toplayalım, 15 dakikada bütün taşeron işçilere kadro verelim. Hodri meydan. Mademki çiftçi ile ilgili paket açıklıyorsunuz, hiç değilse şimdi tarım harcamaları başlamadan önce gübreden, ilaçtan KDV'yi kaldırıp mazottan ÖTV ve KDV'yi kaldıralım. Hodri meydan." dedi.
"13 YILDIR YAPMAYAN SEÇİMDEN SONRA DA YAPMAZ"
Bu seçim öncesi kaynak tartışmasının olmadığını belirten Özel, "Geçen seçim vardı. Bu seçim kaynak tartışması yok, çünkü kaynak yok diyenler kaynağın olduğuna ikna oldular ve şu anda aynı vaatte bulunuyorlar. Bu seçim samimiyet tartışması var. 7 Haziran'dan önce ne dediysek, 7 Haziran'dan sonra da aynı şeyi söyledik. Söylemeye devam ediyoruz. 13 yıldır iktidarda olup taşerona bırak kadro vermeyi, taşeronu arttıranlar, mazotu 4 lira yapanlar, asgari ücreti 900 lira, bin lira da tutanlar, bugün gelinen noktada emekliyi süründürenler bu sözlerini tutamazlar. Ama tutacağız diyorlarsa 1 Kasım'dan sonrasını bekleyemez kimse. Çünkü 13 yıldır yapmayan seçimden sonrada yapmaz. Gelin 1 Kasım'dan önce yapalım. Seçimi kim kazanırsa kazansın, seçimi şimdiden emekli kazansın, işçi kazansın, memur kazansın, esnaf kazansın, taşeron işçi kazansın. Hodri meydan diyoruz. Gönlümüz açık, elimiz açık. Tutun elimizi Türkiye kazansın. 7 Haziran'dan önce ne dediysek, bugünde aynısını söylüyoruz. Tutarlılık içerisindeyiz. Kimse ile itişip, kalkışmıyoruz, kimse ile koalisyon kurmayız demiyoruz. Ülkeyi yönetmeyi hazırız. Önce partimizin menfaatleri değil, önce Türkiye diyoruz." şeklinde konuştu.

Siyaset

7 Ekim 2015 Çarşamba, 11:39:22 | 1088 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

SELMAN ALKIŞ İSTİFA ETTİ!
GÜNDEM
AK Parti'de teşkilatlardan sorumlu il başkan yardımcısı olarak görev yapan Selman Alkış, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada partisinden ve görevlerinden istifa ettiğini duyurdu
15.2.2019

190

CUMHUR İTTİFAKI'NIN BAŞKANLARI BULUŞTU
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Cengiz Ergün, Yunusemre Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Yunusemre Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Çerçi'yi makamında ağırladı
15.2.2019

127

KULA'YI AYAĞA KALDIRACAK İSTİHDAMA DESTEK
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, bin 750 kişilik istihdamla Kula'yı ayağa kaldıracak tekstil fabrikasını ve üretim sahasında incelemelerde bulundu.
15.2.2019

124

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks