24 Ocak 2019 Perşembe - 03:24:18

SON DAKİKA

AKGEDİK'TE YAŞAM BAŞLIYOR

Siyaset

14 Mayıs 2018 Pazartesi, 19:09:18 | 420 Okunma
Türkiye'nin en prestijli toplu konut projeleri arasında gösterilen 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi'nde ilk etap tamamlanıyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ortaklığıyla yürütülen projenin 1101 konut, 1 cami, 39 işyeri, meydan, oyun alanları, spor tesislerinden oluşan ilk etabında konutlar hak sahiplerine 9 Haziran 2018 Cumartesi günü düzenlenecek törenle teslim ediliyor. Akgedik’te bir şehir kurduklarını dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 2. Etap için başvuruların da çok kısa bir süre içerisinde başlayacağını duyurdu.
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projesi’nin 1101 konuttan oluşan ilk etabına ilişkin basın toplantısı düzenledi. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıya Başkan Çerçi’nin yanı sıra AK Parti Manisa Milletvekilleri Murat Baybatur, Recai Berber, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Dilşat Ulaş, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz ve parti yönetimi, Belediye Başkan Yardımcıları Kılıç Kaya, Ramis Şiyak, Şule Uygur, Şaver Yüksel, Can Mercül, Belediye Meclis Üyeleri, birim müdürleri katıldı.
HAK SAHİPLERİNE KONUTLARI 9 HAZİRAN’DA TESLİM EDİLİYOR
Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Çerçi, 1101 hak sahibi ve ailelerinin merakla beklediği projenin teslim tarihini duyurdu. Yoğun bir çalışma ve emeğin semeresini aldıklarını kaydeden Başkan Çerçi, “Biz önce şehrim, önce vatandaşım dedik. Türkiye’ye örnek olacak dev projelerle yola çıktık. Yoğun bir mesainin ardından 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projemizin ilk etabını tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığıyla yürüttüğümüz proje Türkiye'nin en büyük ve prestijli 3 projesi arasında gösteriliyor. Yoğun ve özverili çalışmanın sonunda evlerimizi 9 Haziran Cumartesi günü hak sahiplerimize teslim ediyoruz. Sonra da orada vatandaşımızla birlikte iftarımızı yapacağız. Burada emeği geçen herkese teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
  1. ETAPTA BAŞVURULAR ÇOK KISA BİR SÜRE İÇERİSİNDE BAŞLIYOR

  1. etap için başvuruların da çok kısa bir süre içerisinde başlayacağını müjdeleyen Belediye Başkanı Mehmet Çerçi sözlerini şöyle tamamladı: “Çok yakın bir zamanda da 2. etabın başvurularını almaya başlayacağız. Bölgede hummalı bir çalışma yürütülüyor. Altyapı çalışmaları tamamlandı. TOKİ ile birlikte bir şehir inşa ediyoruz. Cumhurbaşkanımız, başbakanımız ve hükümetimizden Allah razı olsun. Onların desteği ile bu projeyi hayata geçiriyoruz. Akgedik’te güzel bir yaşam alanı oluşuyor. Toplu taşıma hat güzergâhları belirlendi. Ulaşım başladı. Anahtar teslimi sonrasında hak sahipleri belediyemize davet edilerek nasıl bir yol izleyecekleri anlatılacak. Akgedik’te çok kısa bir süre içerisinde hayat başlayacak.”

İLK ETAP PROJESİNDE;
119 bin metrekare alan üzerine kurulan ilk etap projesinde 900 adet 2+1, 201 adet 3+1 konut tipinden oluşan toplam bin 101 konut, 39 ticari alan, 1 cami, bin 90 araçlık otopark, 1 çocuk oyun parkı, spor alanları, bir adet tenis kortu, 1 meydan ve kent parkı bulunuyor.
  1. ETAP PROJESİNDE;

2 kısım halinde ihale edilen 2. etap projesinde 1523 konut, 25 işyeri, 1 cami, 12 derslikli ilkokul, 12 derslikli ortaokul, altyapı ve çevre düzenlemeleri yer alıyor.
TÜM PROJELER TAMAMLANDIĞINDA;
Bir milyon 550 bin metrekare alan üzerine kurulacak Akgedik Yunuskent'te 5 bin 500 konut, 21 eğitim kurumu, 2 hastane, 1 pazaryeri, 7 ibadethane, 14 çocuk oyun parkı, 5 ticaret merkezi, 7 kent meydanı ve pek çok yatırım hayat bulacak.

Siyaset

14 Mayıs 2018 Pazartesi, 19:09:18 | 420 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

YUNUSEMRE BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA YÜZDE 20 ZAM
GÜNDEM
Yunusemre Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
23.1.2019

76

YAVUZ KURT'TAN GSS BORÇLULARINA ÇAĞRI
GÜNDEM
7159 sayılı yasa ile Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçları 28 Şubat 2019 tarihine kadar uzatıldı.
23.1.2019

61

BAŞKAN ERGÜN 2023 HEDEFİNİ AÇIKLADI
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2023 hedeflerinin 500 mahallenin altyapısını sağlıklı hale getirmek olduğunu söyledi
23.1.2019

52

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks