24 Haziran 2018 Pazar - 06:03:29

SON DAKİKA

AKILLI KAVŞAK ASFALTLANIYOR

Siyaset

11 Mart 2018 Pazar, 20:11:13 | 196 Okunma
Şehir merkezindeki trafik sıkışıklığını çözebilmek adına aralıksız olarak çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Devlet Hastanesi kavşağında gerçekleştirdiği akıllı kavşak uygulamasının ardından bölgede asfalt çalışmalarına bugün başlandı.

Şehir merkezindeki trafik sıkışıklığını çözebilmek adına aralıksız olarak çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Devlet Hastanesi kavşağında gerçekleştirdiği akıllı kavşak uygulamasının ardından bölgede asfalt çalışmalarına bugün başlandı. Çalışmayla ilgili bilgi veren Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir, çalışmaların bugün akşam saatlerinde tamamlanacağını söyledi.
Demir, “Bilindiği üzere Öğretmenevi Kavşağımızı yaklaşık bir buçuk ay önce tamamlamıştık. Onun devamı olan Devlet Hastanesi kavşağında da çalışmalara o günden itibaren başlandı. Ulaşım Daire Başkanlığımız tarafından bu kavşakta akıllı kavşak projesi hazırlandı ve hayata geçirildi. Onların çalışmasına müteakip biz de asfalt çalışmalarına başladık.” dedi.
HEM ZAMANDAN HEM YAKITTAN TASARRUF SAĞLANACAK
Akıllı kavşakların sağlıklı ve hızlı trafik akışının sağlanması adına uygulandığını belirten Daire Başkanı Fevzi Demir, “Beklemenin önlenmesi ile hem çevreye hem ekonomiye katkı sağlanacak. Bu akıllı kavşaklarla gerçek zamanlı olarak kavşaktaki yoğunluk ölçümlendirilerek trafiğe yön veriliyor. Dolayısıyla bu kavşakta daha önceden vatandaşlar yoğun saatlerde 5-10 dakikada geçiyorsa şimdi yaklaşık 1 dakikada geçecekler. Bu hem akaryakıt tasarrufu sağlayacak, hem çevreye verilen zarar ortadan kaldırılmış olacak hem de günümüzün en değerli unsurlarından olan zamandan tasarruf sağlayacak. Dolayısıyla vatandaşımıza olumlu yansıması olacak. İnşallah bu çalışmamızı yarın akşam itibariyle tamamlamış olacağız ve Manisa’ya güzel bir kavşak daha kazandırmış olacağız. Ayrıca asfalt sezonu da artık yavaş yavaş geliyor. 17 ilçemizde de vatandaşlarımızın güvenli seyahatleri için elimizden gelen iyileştirmeleri ve asfalt çalışmalarını yapmaya başlayacağız” dedi. Basın servisi

Siyaset

11 Mart 2018 Pazar, 20:11:13 | 196 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
SIYASET
Yarın yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi nedeniyle Manisa'da alınan tedbirler Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında yapılan Seçim Güvenliği Toplantısında gözden geçirildi.
22.6.2018

52

SANDIĞA GİDİYORUZ
SIYASET
Türkiye ilklerin seçimine hazır… Yeni sistem ve yeni ittifaklar bu seçimde ilk kez uygulanacak…
22.6.2018

53

BAŞKAN ERGÜN FİNALİ MERKEZ'DE YAPTI
SIYASET
İlçe ziyaretlerini sonlandıran Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MHP'li adaylar, haftanın son mesai gününde Merkez'de seçim çalışması gerçekleştirdi
22.6.2018

58

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks