16 Temmuz 2018 Pazartesi - 03:36:11

SON DAKİKA

ATATÜRK'LÜ ÖĞRENCİLER YERLİ MALI HAFTASI'NI KUTLADI

Siyaset

13 Aralık 2017 Çarşamba, 20:27:15 | 359 Okunma
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Sebze ve Meyve Toptancı Hali, Yerli Malı Haftası dolayısıyla Atatürk Ortaokulu öğrencilerini ağırladı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Sebze ve Meyve Toptancı Hali, Yerli Malı Haftası dolayısıyla Atatürk Ortaokulu öğrencilerini ağırladı. Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanlığı’nın organizasyonuyla Hali ziyaret eden öğrencilere Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanı Halis Satılmış, Haller Şube Müdürü Ferda Türker ile Manisa Sebze, Meyve Komisyoncuları ve Tüccarları Derneği Başkanı Mahfuz Yalçın eşlik etti. Öğrenciler programda ile olarak hal esnaflarının tezgahlarını ziyaret ederek mevsim sebze ve meyveleri hakkında bilgiler aldılar. Öğrencilerle yakından ilgilenen hal esnafı ve Hal Dernek Başkanı Mahfuz Yalçın, ürünlerin üretim yeri, vücuda olan faydaları ve mevsimsel özellikleri hakkında bilgiler verdi.

ÖĞRENCİLER ESNAFIN İKRAMLARINI TATTI

Reyonlarda halci esnafının ikramlarını tadan öğrenciler, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hediye edilen boyama kitapları ve futbol topları için de Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Yerli Malı Haftası dolayısıyla Atatürk Ortaokulu ile birlikte farkındalık yaratmak ve gençlere Türkiye’de yetiştirilen ürünlerini tanıtımını sağlamayı amaçladıklarını dile getiren Genel sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, “Aslında çocuklarımız da biliyor ki yerli malı sadece tarım ürünlerimiz değildir. Aynı zamanda ülkemizin kalkınması açısından bütün yerli üretimlerimizi kapsıyor. Sanayisinden, tekstiline ve diğer bütün iş alanlarında ülkemiz kendi kaynaklarıyla ürettiği bütün maddeleri vatandaşına sunmalı diye düşünüyoruz. Biz de Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak halimizde Hal Dernek Başkanı ve Daire Başkanlığı personellerimizle esnafımızla ülkemizde bu mevsimde üretilen sebze ve meyvelerin tanıtımını yapıyoruz. Hep birlikte yerli malı haftasını bir farkındalık yaratarak tanıtmaya çalışıyoruz” dedi. Basın servisi

Siyaset

13 Aralık 2017 Çarşamba, 20:27:15 | 359 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

MİNNETLER YÖRESİ KİRAZ FESTİVALİ'NİN 2.'Sİ YAPILDI
GÜNDEM
Demirci ilçesine bağlı Minnetler Mahallesi'nde ikincisi organize edilen "Minnetler Yöresi Kiraz Festivali"nde 55 kiraz üreticisi ürünlerini sergiledi.
15.7.2018

29

SAĞLIK SEN'DE BAŞKAN DEĞİŞMEDİ
GÜNDEM
Sağlık Sen Manisa Şubesinin 5. Olağan Genel Kurulu'nda, mevcut başkan Mustafa Irgatoğlu'nun tek listesi oylandı
15.7.2018

26

ALDIĞI GİRİŞİMCİLİK BELGESİYLE ECZANE AÇTI
GÜNDEM
MAGİDER Genel Sekreteri ve Kadınlar Kolu Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Saygı Şahinol dernekte verilen girişimcilik kursundan aldığı belge ile kardeşi Fatih Saygı ile birlikte eczane açtı.
15.7.2018

27

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks