24 Ocak 2019 Perşembe - 06:05:43

SON DAKİKA

BAŞBAKANLI AK PARTİ KONGRESİ'NDE GÜVENOYU BERK MERSİNLİ İÇİN

Siyaset

11 Şubat 2018 Pazar, 20:11:48 | 445 Okunma
AK Parti Manisa İl Başkanlığı'nın 6'ncı olağan kongresi Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla Atatürk Spor Salonu'nda yapıldı.

AK Parti Manisa İl Başkanlığı'nın 6'ncı olağan kongresi Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla Atatürk Spor Salonu'nda yapıldı. Kongrede 608 delegeden 510'unu oy kullandı. Tek liste ile gidilen kongrede kullanılan oyların 450'sini alan Berk Mersinli başkanlığa seçildi. 60 oy ise geçersiz sayıldı.
Kendisi tekrar başkan seçen delegelere teşekkür eden Berk Mersinli, "Bundan sonraki hedefimiz 2019'daki yerel ve genel seçimler olacak. Seçimlerde yeni kadromuz ile Manisa'da önemli başarılara imza atacağımıza inanıyorum" dedi.
SARE KURTULAN
AK PARTİ Manisa 6. Olağan İl Kongresi, Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşti. Tek listeyle gidilen seçimde 13 aydır AK Parti İl Başkanlığı görevini yürüten Berk Mersinli, üyelerin oylarıyla yeniden başkanlığa seçildi. 608 delegeden 510’u katıldı. Mersinli, oy kullanan 450 kişinin oyunun hepsini aldı.
AK Parti’nin bütün kongrelerini birere demokrasi şöleni içerisinde gerçekleştirdiğini kaydeden İl Başkanı Mersinli kongreye katılan herkese teşekkür etti. Mersinli, AK kadrolar olarak birçok zaferler elde ettiklerini vurgulayarak hedeflerinin 2019’da yapılacak olan yerel ve genel seçimlerde AK Parti’yi iktidara taşımak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi seçimlerinde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı başkan seçmek olduğunu kaydetti.
BAŞBAKAN YILDIRIM MANİSA’YA SABUNCUBELİ MÜJDESİYLE GELDİ
AK Parti İl Kongresi'ne katılmak üzere Manisa’ya gelen Başbakan Binali Yıldırım, kongre öncesinde vatandaşları otobüs üzerinden selamladı. Başbakan Yıldırım, Manisalılara İzmir-Manisa arasını 15 dakikaya indirecek olan Sabuncubeli Tüneli'nin Temmuz ayında açılacağı müjdesini verdi.
Başbakan Yıldırım, kongrenin yapılacağı Atatürk Spor Salonu'na geçmeden önce kendisini uzun süre yağmur altında bekleyen vatandaşları otobüs üzerinden selamlamayarak, bir konuşma yaptı. Başbakan Yıldırım’dan önce otobüsün üzerine Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Maliye Bakanı Naci Ağbal, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Cevdet Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Öznur Çalık ve Hamza Dağ, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, eski bakanlar, bölge milletvekilleri, eski milletvekilleri çıkarak vatandaşları selamladı.
YILDIRIM. “KAHVALTIDA İZMER’DE ÖĞLE YEMEĞİNDE MANİSA’DAYIZ”
Vatandaşların ‘Yolların kralı’ şeklinde tezahüratıyla otobüse çıkan Başbakan Yıldırım vatandaşlara, “Yine şaşırdık galiba. Ne diyecektik. Yolların kralı olmaz, yolların kuralı olur, yolların da mimarı olur" diyerek cevap verdi. Manisalılara ‘Sevgili hemşehrilerim’ diyerek hitap eden Başbakan Yıldırım, “Neden hemşehrilerim diyorum? Çünkü şu aramızda bir Sabuncubeli var, orayı aştık mı İzmir’e iniyoruz. Bu Temmuz ayında da inşallah Sabuncubeli’ni delip geçiyoruz, İzmir’le Manisa’yı da birleştiriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Manisa-İzmir 15 dakika. Sabah kahvaltıda İzmir’deyiz, öğle yemeğinde Manisa’dayız” dedi.
Gecikmeli olarak Manisa’ya Muğla’dan geldiklerini ve Muğlalılar'ın selamını getirdiğini kaydeden Başbakan Yıldırım, konuşmasını kısa keserek kendisini dinleyen vatandaşların da salona alınması için ‘Kapılar açılsın, hemşehriler salonun içine alınsın’ talimatı verdi. Yıldırım, daha sonra kongrenin yapılacağı Atatürk Spor Salonu'na geçti.
KONGRE SALONUNDA BAŞBAKAN’A SEVGİ SELİ
Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Manisa İl Teşkilatı 6. Olağan Kongresine katıldı. Teşkilatının mevcut il başkanı Berk Mersinli’nin yeniden aday olduğu kongrede, sevgi seliyle karşılaşan Başbakan Yıldırım, salonun çevresini dolaşarak halkı selamladı.
Olağan Kongrede konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Amerika Birleşik Devleri'ne "Ey Amerika; bir terör örgütü ile iş tutarak diğer terör örgütünü yok edemeyeceğini ne zaman anlayacaksın?" diye sorarken, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu da "kurtuluş buradadır" diyerek milli mutabakata davet etti.

BAŞBAKAN’DAN SURİYE VE TERÖR AÇIKLAMALARI
Konuşmasında, Suriye’de terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele verildiğini ifade eden Başbakan Yıldırım, "Meğerse bu terör örgütlerinin ne kadar da sevenleri varmış. Aman bir girdik her taraftan ses geliyor. Ama biz orada sadece terör örgütleri ile mücadele etmiyoruz. Orada terör örgütlerinin arkasına saklanan emperyal güçlere karşı da mücadele ediyoruz. Tıpkı Kurtuluş Savaşı'nda yaptığımız gibi. Zeytin Dalı Harekatı; PKK, KCK, PYD ve DEAŞ terör örgütlerine karşı yürütülen bir harekattır. YPG, PYD, DEAŞ’ı ayrı tutanlar artık bu yanlıştan vazgeçsin. Evvel gün bir grup DEAŞ’lı, PYD’lilere ve YPG’lilere yardım etmek için onlara katıldı. Ey Amerika; bir terör örgütü ile iş tutarak diğer terör örgütünü yok edemeyeceğini ne zaman anlayacaksın?" ifadelerini kaydetti.
Başbakan Yıldırım, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da "Kılıçdaroğlu, millilik ve yerlilik lafını bugünlerde çok söylüyorsun. Tabii ki milli ve yerli olmak lazım. O halde buyur gel milli mutabakata sen de katıl. Sen de bu saflara katıl. Kurtuluş buradadır" diye seslendi.

"KİRLİ PLANLARINI MUTLAKA BOZACAĞIZ"
Suriye’de 7 yıldır devam eden iç savaşta terör örgütünün bölge insanına büyük zulümler yaptığını vurgulayan Başbakan Yıldırım, "Gençleri, çocukları zorla kaçırıp ellerine silah verip ön saflarda ölüme gönderen bu terör örgütleri değil mi? Sivilleri canlı kalkan yapan bu alçaklar değil mi? Bu terör örgütlerinden en fazla zarar gören Türkiye’dir. Binlerce şehit verdik. Gerekirse yine şehitlerimiz olacak ama bunların ülke üzerindeki kirli planlarını da mutlaka bozacağız" diye konuştu.

"KİMSENİN TOPRAĞINDA GÖZÜMÜZ YOK"
Terör bitmediği için 3,5 milyon Suriyelinin misafir olduğunu söyleyen Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu:
"Afrin operasyonu ile terörü yok ettikten sonra Suriyeli kardeşlerimiz o topraklarda huzur içerisinde yaşamaya devam edecektir. Kimsenin toprağında gözümüz yok. Amacımız topraklarımıza yönelecek silahlı terör faaliyetlerini sona erdirmek, Kilis’e, Reyhanlı’ya, Fatsa’ya atılan o roketleri, füzeleri tamamen ortadan kaldırmak. Uluslararası hukuktan doğan hakkımızı kullanarak bu mücadeleyi yapıyoruz. Ülkemizi ve milletimizin güvenliği için her türlü tedbiri aldık, almaya devam ediyoruz."

"TÜRKİYE’YE KAFA TUTANLAR BU SESE KULAK VERSİN"
Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Başbakan Binali Yıldırım, "Başbakan bizi Afrin’e götür" sloganlarına "Türkiye’ye kafa tutanlara bu sese kulak versin. 81 milyonun her biri bu ay yıldızlı bayrak için, bu ülke için bir Mehmetçik, bir Nene Hatun’dur" cevabını verirken, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganlarına ise "Şehitlerimiz olacak, acı yaşayacağız belki. Bağımsızlığı sürdürmenin, bayrağa sahip çıkmanın, vatan ve toprak bütünlüğünü muhafaza etmenin, 81 milyonun kardeşliğini ve can güvenliğini sağlamanın bedeli var. Bu bedeli ödeyeceğiz ama ülkemizin bölünmesine, emperyal emellerin istilasına asla müsaade etmeyeceğiz. İstiklal Savaşında nasıl şehitler verdiysek ve nasıl vatanı kurtardıysak, 15 Temmuz’da alçak darbecilere nasıl Türkiye’yi dar ettiysek şimdi de içeride ve dışarıda PKK, YPG, PYD, DEAŞ, bilumum terör örgütlerine gereken dersi bu millet verecek. Bunun için gereken her şey yapılacak" yanıtını verdi.

KILIÇDAROĞLU’NA SESLENDİ
Konuşmasında CHP Lider Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenen Başbakan Yıldırım, şunları söyledi:
"Milli ve yerli olmamız gerektiğini söylüyor. Kim söylüyor; ana muhalefet partisi genel başkanı söylüyor. Yerlilik ve millilik nasıl olur ‘PYD, YPG, terör örgütü değil’ diyen milletvekilin varsa onlara gereken dersi vermekle olur. Millilik ve yerlilik PKK’lılarla, FETÖ’cülerle, PKK terör sevicilerle kol kola girmekle olmaz. Millilik ve yerlilik bu ülkenin birliğine, beraberliğine, 81 milyonun kardeşliğine saygı duymakla olur. Kılıçdaroğlu, millilik ve yerlilik lafını bugünlerde çok söylüyorsun. Güzel bir şey. Tabii ki milli ve yerli olmak lazım. O halde buyur gel milli mutabakata sen de katıl. Sen de bu saflara katıl. Kurtuluş buradadır."

SELÇUK ÖZDAĞ, “KIZIL ELMA’YA YÜRÜYORUZ”
Kongrede konuşma yapan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türk milleti olarak Anadolu topraklarında direnmeye devam edildiğini kaydetti. “Kızılelma ulaşmak istediğimiz son noktadır” diyen Özdağ, “Kimsenin toprağında gözümüz yok bizim. Biz Anadolu topraklarında büyük olmak istiyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi soydaşlarımız, dindaşlarımız ve dildaşlarımızı sınırlarımızın dışında bıraktık. Kırım’da, Kerkük’te, Doğu Türkistan’da, Orta Asya’da, Musul’da, Bayır Bucak’ta, Kıbrıs’taki kardeşlerimizle ilgilenmemek onları sahipsiz bırakmamak boynumuzun borcu. Peki, Kızılelma nedir? Kızılelma bugün marka olmaktır. Kızılelma bugün ürettiklerimizle Dünya’ya meydan okumak demektir. Kızılema yerli malı kullanmak demektir. Beyin göçünü beyin gücüne çevirmektir. Şimdi Sayın Erdoğan liderliğinde Kızılelma’ya yürüyoruz. Kızılelma’ya ulaşacağız ve Türkiye’yi süper güç yapacağız” şeklinde konuştu.
SAYIN ERDOĞAN SON MOHİKAN’DIR
“Biz bu topraklara 960’lı yıllarda geldik. Bu topraklar Dünya’nın en pahalı, en değerli toprakları” diyen Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Biz Türk milleti olarak bu topraklara geldiğimiz andan itibaren bu toprakları vatan kılmak için bedeller ödedik, bu topraklar bize acı verdi. Bugüne kadar 10 Milyona yakın Şehit verdik ama yılmadık, direndik. Alparslan’la 1071’de vatanlaştırdık. 1453’te Fatih Sultan Mehmet Han’la beraber Türkiye’nin ve Türklerin üstünlüğünü tüm Dünya’ya ilan ettik, medeniyetle tanıştırdık. Ardından 9 cephede dövüştük Kutul Amare ve Çanakkale’de direndik. Bu direniş Cumhuriyetin ve yeni Türk devletinin kuruluşunun simgesiydi. Daha sonra yıkıldık egemen emperyalist güçler bizim için, “geldikleri yere gidecekler” diyordu. Yeniden küllerimizden doğduk ve bir kahraman çıktı. Sakarya önlerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk çıktı. Türkiye’nin tarih ve talih sarkacını yeniden yazmaya başladık. Ardından Menderes, Özal, Demirel, Erbakan, Türkeş, Muhsin Yazıcıoğlu. Bu şahsiyetler hep direndiler. Türkiye’yi kalkınma hamleleriyle zengin ve özgür yapmak için çalıştılar. Ardından bir kahraman daha geldi. Her yüz yılda bir kahraman çıkaran Türk milleti Sayın recep Tayyip Erdoğan’a “Evet” dedi. Şimdi Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la beraber direniyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra Türk siyasi hayatının en büyük lideri. Benim ifademle, “Son Mohikan”, Dünya’nın en karizmatik lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.
BERK MERSİNLİ’NİN YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU
Mersinli'nin başkanlığındaki yeni yönetim kurulu, Adnan Şerbetçioğlu, Arzu Aslan, Ataman Taydaş, Bahadır Say, Burhan Öztürk, Bülent Bağcıbaşı, Cemal Alat, Cemal Sağ, Cemile Çiçek, Cihat Taş, Cüneyt Kamal, Dilşat Ulaş, Emre Şener, Gökhan Başlar, Gökhan Pekbayık, Gürkan Kızıltuğ, Güzin Pekiyi, Halenur Pekgürler, Hanife Baran, Hüseyin Boztaş, Hüseyin Işıkal, İlker Bilgin, İsa Yavaş, Kenan Sırmalılar, Kevser Karaca, Malik Biber, Mecit Aksoy, Mecit Osmanlı, Mehmet Ali Kışla, Mehmet Özer, Meshut Aksu, Metin Taşpınar, Musa Özdemir, Mustafa Bilgin, Mustafa Gürel, Osman Sönmez, Ömer Lale, Öner Gürsel, Özkan Satılmış, Ramazan Yolcu, Saadet Şeranoğlu, Sadık Tolga Başeski, Samet Doğuş, Selman Alkış, Serkan Kızıl, Sultan Yay, Şemsettin Şahin, Tuba Yıldız ve Ziyaattin Oyit'ten oluştu.
İl Disiplin Kurulu’nda Bülent Gök, Murat Aydoğmuş, Ömer Akar, Selim Şarkdağ ve Tuncay Bostancı yer aldı.
Büyük Kongre delegeleri ise; Berk Mersinli, Halil Özkan, Semra Kaplan Kıvırcık, Aynil Yavaş, Ahmet Gökmen, Ahmet Tonguç, Hüseyin Yaralı, Ender Gök, Fatih Katıöz, Hasan Ergene, İbrahim Sayın, Mehmet Çerçi, Mehmet Ali Aksoy, Murat Ertürk, Mürşit Gedizli, Ömer Faruk Çelik. Salih Hızlıve Selçuk Dinç oldu.

Siyaset

11 Şubat 2018 Pazar, 20:11:48 | 445 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

YUNUSEMRE BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA YÜZDE 20 ZAM
GÜNDEM
Yunusemre Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
23.1.2019

84

YAVUZ KURT'TAN GSS BORÇLULARINA ÇAĞRI
GÜNDEM
7159 sayılı yasa ile Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçları 28 Şubat 2019 tarihine kadar uzatıldı.
23.1.2019

70

BAŞKAN ERGÜN 2023 HEDEFİNİ AÇIKLADI
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2023 hedeflerinin 500 mahallenin altyapısını sağlıklı hale getirmek olduğunu söyledi
23.1.2019

58

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks