21 Kasım 2018 Çarşamba - 10:45:23

SON DAKİKA

BAŞKAN ÖZKASAP'TAN İSTİHDAM ŞURASI DEĞERLENDİRMESİ

Siyaset

15 Aralık 2017 Cuma, 18:44:22 | 401 Okunma
Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile TOBB tarafından düzenlenen istihdam şurasını değerlendirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile TOBB tarafından Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen İstihdam Şurası'nı değerlendiren Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, “İşletmelerimizi ve vatandaşlarımızı teşvikleri incelemeye ve yararlanmaya çağırıyoruz” dedi.

Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile TOBB tarafından düzenlenen istihdam şurasını değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katıldığı şurada önemli çağrılar yapıldığını dile getiren Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, 2017 yılında iş dünyasının zor süreçlerden geçtiğini söyledi.

MANİSA’DAKİ İSTİHDAM SORUNLARI HÜKÜMETE VE BAKANLIĞA ANLATILDI

Başkan Sadık Özkasap, “2017 yılı genelinde iş dünyası olarak, zor süreçlerden geçen Türkiye'nin her zamankinden daha üretken olmak zorunda olduğunun farkındaydık. Manisa’daki istihdam oranının artırılmasına yönelik gerçekleştirebileceğimiz çalışmalar kapsamında da çalışma süreçlerinde iş dünyasına zaman kaybettiren, üretim, ticaret ve istihdam kapasitesini düşürücü maliyet yükleyen, fiili çalışma hayatı ile mevzuat arasında uyumsuzluk yaşanan hususları yıl içerisinde Bakanlığımıza ve Hükümetimize aktarma fırsatımız oldu. Özetle hedef büyüktü, ama dikkate alınan tespitlerle benzeri görülmemiş teşvikler de devreye sokuldu” dedi.

İŞLETMELER VE VATANDAŞLAR TEŞVİKLERDEN FAYDALANSIN

Sadık Özkasap, “2018 yılında ise yine Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla Milli İstihdam Seferberliği’nin ikinci fazına geçilecek, bu da beraberinde yeni uygulamaları getirecek. İmalat ve bilişim sektörlerindeki işverenler, bugüne kadar yalnızca asgari ücretli çalışanları için prim desteği alıyordu, bu destek genişletilecek ve ek istihdamda 4 bin 740 liraya kadar olan ücretler de sigorta primi teşvikine dahil edilecek. 2017 yılında çalışan başına 773 liradan bin 884 liraya kadar olan prim ve vergi desteği her sigortalı için 12 ay olacak şekilde önümüzdeki yıl da devam edecek. Kadınlar, 18-25 yaş arası gençler, engelliler bu sistemden diğerlerine göre 6 ay daha fazla yani 1,5 yıl süreyle yararlanabilecekler. 3 ve daha az çalışanı olan işletmelerimizin, sağladıkları her ek istihdam için ödedikleri maaş, prim ve verginin bir ayını kendileri, bir ayını da devlet ödeyecek. Bu teşvik, 12 ay süreyle geçerli olacak. İŞKUR tarafından uygulanan iş başı eğitim programının süresi bilişim ve imalat sektörleri için 3 aydan 6 aya çıkacak. Diğer sektörler için bu süre yine 3 ay olarak devam edecek. Ana hatları ile ifade edebileceğimiz bu teşviklerin yanı sıra uzun vadeli büyümeyi esas alan başka uygulamalar da 2018 yılında çalışma hayatında yerini alacak. Bizler de yine aynı inançla işletmelerimizi ve vatandaşlarımızı teşvikleri incelemeye ve yararlanmaya çağırıyoruz. Ülkemiz için şimdiden hayırlı olsun”

Siyaset

15 Aralık 2017 Cuma, 18:44:22 | 401 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

TURGUTLU'NUN YOLLARI YENİ YILA HAZIR OLACAK
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgutlu programı kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesinin ilçede yaptığı çalışmaları yerinde inceledi
20.11.2018

62

ÇOCUKLAR HAKLARINI ÖĞRENDİ
SIYASET
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri'nde, bir dizi etkinlik düzenlendi
20.11.2018

55

İŞTE BÜYÜKŞEHİRLERDE SU FİYATLARI
SIYASET
MASKİ Genel Kurulu'nda konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 30 büyükşehirin birçoğunda suyun satış fiyatını açıklayıp Manisa'yla kıyasladı.
20.11.2018

63

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks