21 Kasım 2018 Çarşamba - 11:47:15

SON DAKİKA

BİLGİ VE TECRÜBE BULUŞACAK

Siyaset

6 Aralık 2017 Çarşamba, 17:35:26 | 312 Okunma
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi arasında imzalanan iyi niyet protokolü ile ‘İş Yeri Uygulama Eğitimi' modeli hayata geçiyor.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarafından bölge üniversiteler arasında ilk kez uygulamaya konan, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kasım ayı olağan Meclis toplantısında da bilgilendirmesi yapılan ve Manisa iş dünyasını heyecanlandıran ‘İş Yeri Uygulama Eğitimi’ modeli için iyi niyet protokolü imzaları atıldı.
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, Manisa Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Miynat, Turgutlu Meslek Yüksek Okulu Müdürü ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi İşyeri Uygulama Eğitimi Koordinatörü Prof. Dr. Kenan Yalınız’ın imzaladığı protokolle Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğrencileri, son dönemlerini Manisa’daki iş yerlerinde tam zamanlı ve kesintisiz olarak 15 hafta süre ile yapacakları uygulamalar ile tamamlayacaklar.
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Bülent Koşmaz Hizmet Binası’nda gerçekleşen imza törenine MTSO Başkanı Adnan Erbil, MCBÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Miynat ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Manisa İl Oda ve Borsalar Akademik Danışmanı Mahmut Karğın katıldı.
ÖĞRENCİLER İŞE DOKUNACAKLAR
Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerin son dönemlerine kadar üniversiteden edindikleri bilgi ve becerilerini geliştireceklerini belirten Prof. Dr. Mustafa Miynat “Bölge Üniversiteleri içinde ilk kez üniversitemiz tarafından uygulamaya konulan bu yeni eğitim-öğretim modeli ile öğrencilerimizin istihdama yönelik yetişmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Bu yeni modelle, öğrencilerimiz son dönemlerini iş yerlerinde tam zamanlı ve kesintisiz olarak 15 hafta süre ile yapacakları uygulamalar ile tamamlayacaklar. Son dönemlerine kadar üniversitemizden edindikleri teorik ve pratik bilgilerini, iş yerlerinde uzman kişilerin denetiminde yapacakları uygulamalar ile birleştirerek, uygulamaya yönelik bilgi ve becerilerini geliştirecekler. Hayata ve işe dokunacaklar, tüm iş tasarım ve üretim süreçlerinin içerisinde yer alacaklar. Ve bunların sonunda da mezun olduklarında 15 haftalık iş tecrübesine sahip olup, iş bulma konusunda da daha avantajlı konumda olacaklar” dedi.
NİTELİKLİ ELEMAN SORUNU ÇÖZÜLECEK
Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olan nitelikli eleman ihtiyacını önemli ölçüde son verecek olan projeyi hayata geçirdikleri için Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğretim üyelerine teşekkür eden Başkan Adnan Erbil de, “Geçen meclis toplantımızda değerli hocalarımız ‘İş yeri Uygulama Eğitimi’ modeli ile ilgili detaylı sunumlarını bizlere yapmışlardı. Bizler de projenin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etmiştik. Hızlı bir çalışmanın ardından bugün projenin iyi niyet protokolüne imza attık. ‘İş yeri Uygulama Eğitimi’ modelinin öğrencilerimize ve Manisa iş dünyasına hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.


Siyaset

6 Aralık 2017 Çarşamba, 17:35:26 | 312 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

TURGUTLU'NUN YOLLARI YENİ YILA HAZIR OLACAK
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgutlu programı kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesinin ilçede yaptığı çalışmaları yerinde inceledi
20.11.2018

66

ÇOCUKLAR HAKLARINI ÖĞRENDİ
SIYASET
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri'nde, bir dizi etkinlik düzenlendi
20.11.2018

60

İŞTE BÜYÜKŞEHİRLERDE SU FİYATLARI
SIYASET
MASKİ Genel Kurulu'nda konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 30 büyükşehirin birçoğunda suyun satış fiyatını açıklayıp Manisa'yla kıyasladı.
20.11.2018

67

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks