17 Şubat 2019 Pazar - 05:36:12

SON DAKİKA

BOZYAKA ÇERÇİ'NİN KOLTUĞUNA MI TALİP?

Siyaset

19 Ekim 2018 Cuma, 18:56:40 | 290 Okunma
CHP'nin Manisa'daki 2 yöneticisinin istifa ettiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü. İstifa eden iki isimden birinin belediye başkanlığı için aday adaylığını düşündüğü öne sürüldü

BURHAN AKDEMİR
Cumhuriyet Halk Partisi Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka’nın Yunusemre Belediye Başkan aday adaylığı için görevinden istifa ettiği öne sürüldü. Göreve geldiği günden bu yana Yunusemre Belediyesi ve Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’yle ilgili açıklamalarıyla gündemden düşmeyen Bozyaka’nın istifa ettiği, ancak aday adayı olmayı düşünen isimlerin önünü kesmek istemediği için istifasını açıklamadığı iddia edildi. CHP’de aday adaylığı başvuru sürecinin 26 Ekim’e kadar uzatıldığı öğrenilirken, Bozyaka’nın da bu tarihte aday adaylığını açıklayacağı konuşuluyor.
Yerel seçimlere 6 aydan kısa bir süre kaldı. Seçimler yaklaştıkça da siyasette kazan kaynamaya başladı. Cumhuriyet Halk Partisi Manisa teşkilatlarıyla ilgili yaşanan bir gelişme Manisa gündemine bomba gibi düştü.
İddialara göre CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka ve İl yöneticisi Netice Okutan istifa etti. Bozyaka'nın Yunusemre'den belediye başkanı aday adaylığı için istifa ettiği öne sürüldü. İl yöneticisi Netice Okutan’ın da belediye meclis üyeliği adaylığı için istifa ettiği iddia edildi.
BOZYAKA, ÇERÇİ’NİN KOLTUĞUNA MI TALİP?
İstifa iddialarıyla ilgili en dikkat çekici isim ise hiç şüphesiz Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka oldu. Göreve geldiği günden bu yana hedef tahtasına AK Partili Yunusemre Belediyesi’ni ve Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’yi koyan Bozyaka, yaptığı açıklamalarla gündemden düşmedi.
ADAY ADAYLIĞINI DA AÇIKLAMASI BEKLENİYOR
TOKİ ile ilgili yaşanan sıkıntıları, Akgedik Mahallesi sakinlerinin tapu problemlerini, Yunusemre Belediyesi tarafından satışı yapılan arazileri ve ilçede yapılması planlanan kentsel dönüşüm konusundaki anlaşmazlıkları yaptığı basın açıklamalarıyla gündeme getiren Bozyaka’nın, belediye başkan adaylığı için istifa ettiği, en kısa sürede aday adaylığını açıklayacağı konuşuluyor.
‘ADAY DEĞİLİM’ DEDİ AMA…
Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada adaylık düşüncesi olmadığını dile getiren Bozyaka’nın, bu açıklamayı hedef şaşırtmak amaçlı yapmış olabileceği de konuşulan konular arasında yer alıyor. Bozyaka’nın, ilçe başkanı olarak adaylık açıklaması yapması durumunda adaylık düşünen isimlerin çıkmayabileceği, bunun da siyasi nezakete uygun olmaması gerekçesiyle son günü beklediği iddiaları dolaşıyor.
BAŞVURU SÜRECİ UZATILDI
Öte yandan daha önce CHP Genel Merkezi tarafından 19 Ekim olarak belirlenen aday adaylığı başvuru sürecinin bir hafta daha uzatıldığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre aday adaylığı başvuru süreci 26 Ekim’de sona erecek.
BOZYAKA’DAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI
Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Serdar Bozyaka, henüz istifa konusunda net karar vermediğini, parti tabanından ve üst yönetiminden adaylığı ile ilgili teveccühün olduğunu ifade etti. Bozyaka, “Genel Merkezimiz süreyi bir hafta daha uzattı. Adaylığımla ilgili şu an kesin bir şey söyleyemem. Ancak şunları rahatlıkla söyleyebilirim, hem tabandan hem de üst yönetimden böyle bir talep var. CHP için verilen hiçbir görevden kaçınmam. Eğer aday olmam noktasında bir değerlendirme olursa bunu seve seve kabul ederim. Partim ve Manisa için elimi taşın altına koymaktan çekinmem.” ifadelerini kullandı.

Siyaset

19 Ekim 2018 Cuma, 18:56:40 | 290 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

SELMAN ALKIŞ İSTİFA ETTİ!
GÜNDEM
AK Parti'de teşkilatlardan sorumlu il başkan yardımcısı olarak görev yapan Selman Alkış, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada partisinden ve görevlerinden istifa ettiğini duyurdu
15.2.2019

191

CUMHUR İTTİFAKI'NIN BAŞKANLARI BULUŞTU
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Cengiz Ergün, Yunusemre Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Yunusemre Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Çerçi'yi makamında ağırladı
15.2.2019

128

KULA'YI AYAĞA KALDIRACAK İSTİHDAMA DESTEK
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, bin 750 kişilik istihdamla Kula'yı ayağa kaldıracak tekstil fabrikasını ve üretim sahasında incelemelerde bulundu.
15.2.2019

125

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks