19 Mart 2019 Salı - 22:14:09

SON DAKİKA

BOZYAKA İDDİALI KONUŞTU

Siyaset

11 Haziran 2018 Pazartesi, 19:43:52 | 358 Okunma
CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka, 24 Haziran seçimleri öncesinde çalışmalarını ve partisinin vaatlerini değerlendirdi… Bozyaka, CHP'ye karşı bir algı operasyonu yürütüldüğünü savundu

BURHAN AKDEMİR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka, partisinin seçim çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bozyaka, kendi seçim çalışmalarını, cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ve Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun Manisa’ya gelişiyle ilgili konuştu.
CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin çok geniş kitleleri sürüklediğini ve gümbür gümbür geldiğini iddia eden Bozyaka, “Şu an Türkiye’nin en güçlü, en zinde ve en çok ilgi çeken partisi CHP. Bunu meydanlarda görüyoruz. Muharrem İnce’nin mitingleri, Tayyip Erdoğan’ın 10 yıl önceki mitinglerini bile geçmiş durumda. Düşüşte olan bir iktidar partisi var. Onların miting alanları bomboş, ilgi yok. Cumhurbaşkanı ve başbakanın mitinglerine Türkiye’nin hiçbir yerinde ilgi yok. Vatandaşlarımız onları önemseyip de onların mitinglerine gitmiyor” diye konuştu.
“ECEVİT’TEN SONRA EN KALABALIK CHP MİTİNGİ”
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Akhisar mitingiyle CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Manisa mitingini karşılaştıran Bozyaka, “Sayın Cumhurbaşkanının mitinglerini bazı kamera hileleri ile kalabalık göstermeye çalışıyorlar. Sadece kamera hilesi. İlgi yok. İlgi CHP’de, ilgi Muharrem İnce’de. Muharrem İnce’nin mitinglerinde taşıma olmuyor. Muharrem İnce’nin Manisa’da ilk mitingi olmasına rağmen Ecevit’in 1977’de Manisa’ya geldiğinden beridir CHP’nin en kalabalık ve en heyecanlı mitingi oldu.” ifadelerini kullandı.
“BİZ YOLA, KÖPRÜYE KARŞI DEĞİLİZ”
CHP’nin derdinin vatandaşın refahı olduğunu vurgulayan Bozyaka, mevcut iktidarın bu anlamda yine yandaşı zengin edecek vaatlerle seçmenin karşısına çıktığını iddia etti. Yol, köprü gibi hizmetlerin elbette yapılması gerektiğini ve CHP’nin buna asla karşı olmadığını ifade eden Bozyaka, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şöyle bir algı yaratmışlar. Sabahtan akşama kadar bazı televizyon kanallarında partimize hakaret ediyorlar. Biz, iktidara geldiğimizde yolları, köprüleri yıkacakmışız. Böyle bir yalan ve böyle bir yobazca söylem yakışmıyor. İktidar partisi demek ki büyük bir çöküşte, böyle yalanların arkasına sığınarak iktidarda kalmak istiyor. Özellikle belirtmek istiyoruz. Bu ülkede taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun. Yapılan bütün yatırımları koruyup kollayacağız. Ama bizim yatırımımız bundan sonra farklı olacak. Biz yağmacı bir ekonomi değil, biz üreten bir ekonomi getireceğiz. Biz vatandaşlardan toplanan vergilerin yandaş müteahhitlerin zengin etmek için kullanıldığı bir Türkiye değil, iş adamlarının havuz medyasıyla beraber bütün televizyon kanallarını ele geçirdiği ekonomi değil, biz ekonomiyi canlandıran fabrikalar yapacağız.”
“YAPTIK, YİNE YAPACAĞIZ”
CHP’nin geçmiş dönemlerde bu ülkeye fabrikalar kazandırdığını ifade eden Bozyaka, “Bu eleştirileri getirenler bir tane şeker fabrikası yaptı mı? Bir tane uçak fabrikası yaptı mı? CHP bu ülkeye uçak fabrikası yapan parti. Bu ülkede yerli otomobil üretiliyordu ama malum zihniyet sadece ve sadece yandaşları zengin etmekten başka bir şey yapmıyor. Bizim bakış açımız işsizliği bitirmekten, esnafı canlandırmaktan, emekliye 300-400 lira maaş veriliyor. Annesinden babasından. Bu ayıp ama Türkiye’nin gerçeği. Bizim bakış açımız en düşük emekli maaşını bin 500 lira yapmak. İşçinin bin 600 lira ile geçim sıkıntısı yaşadığı bir ülkede en düşük asgari ücreti 2 bin 200 liraya getirmek. Bizim söylemlerimiz yoksuldan yana. Bizim söylemlerimiz her eve bir maaş getirmekten yana. Biz yoksulu zenginleştirmek istiyoruz. Yoksulluğu tarihe gömmek istiyoruz. Biz bu ülkede hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir ülke inşa etmek istiyoruz” dedi.
En önemli çılgın projelerinin huzur olduğunu kaydeden Bozyaka, şunları söyledi: “Türkiye şu an yangın yeri. Türkiye’de hak yok adalet yok. Yurt dışındaki bir yatırımcı canını malını Türkiye’ye emanet eder mi? Etmez. Demokrasi liginde 100’ncü sırada olan bir ülkeye gelip de milyarlarca dolar yatırım yapmaz kimse. Adalet, hukuk olmayan bir ülkeye kimse gelmez. Biz bu ülkeye bu yangını söndürmek istiyoruz. bu yangını söndüreceğiz, Ülkedeki insanları barıştıracağız.”
CHP’YE ALGI OPERASYONU MU VAR?
Bozyaka, köylerde ve bazı yoksul mahallelerde CHP’ye yönelik iftira kampanyaları yapıldığını iddia etti. Köylerde ve yoksul mahallelerde CHP’ye yönelik çok çirkin bir propaganda yapıldığını savunan Bozyaka, “Diyorlar ki CHP gelecek size yapılan yardımları kesecek. Külliyen yalan, iftira. Bunu söyleyen insan namussuzdur, bunu söyleyen insan şerefsizdir. Biz bu yardımları iki katına çıkartacağız. Biz bunları söylerken iftira ile siyaset yapıyorlar. Biz yapılan tüm propagandalara rağmen iktidar olacağız” dedi.

Siyaset

11 Haziran 2018 Pazartesi, 19:43:52 | 358 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR ÖRENCİKLİ ÜRETİCİLERİN YANINDA
GÜNDEM
Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvan içme suyu göletlerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.
19.3.2019

41

DEV SPOR KOMPLEKSİ MANİSALILARI BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün girişimleriyle uzun yıllardır atıl durumda bulunan Sümerbank arazisi üzerinde projelendirilen Sümerpark Bülent Yelkenci Spor Kompleksi, Manisalı konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor
19.3.2019

43

SARUHANLI DOĞALGAZA KAVUŞTU
GÜNDEM
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Aksa Doğalgaz tarafından döşenen doğalgaz dağıtım hatlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.
19.3.2019

41

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks