21 Mayıs 2018 Pazartesi - 00:32:41

SON DAKİKA

BU EĞİTİM TÜRKİYE'DE İLK OLACAK!

Siyaset

12 Eylül 2017 Salı, 18:01:15 | 682 Okunma
Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde ‘Psikiyatri Birimlerinde Hemşirelik Hizmetleri Sertifikalı Eğitim Programı' açılıyor
MANİSA Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, bir süre önce başlattığı hemşirelik uygulamaları sertifikalı eğitim merkezi çalışmalarının sonuçlarını almaya devam ediyor. Alaşehir Devlet Hastanesi için alınan Palyatif Bakım Hemşireliği ve Turgutlu Devlet Hastanesi için alınan Evde Sağlık Hizmetleri Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Uygulama onayının ardından, Türkiye'de devlet hastanelerinde bir ilk olan Psikiyatri Birimlerinde Hemşirelik Hizmetleri Sertifikalı Eğitim Programının, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde açılması için gerekli izinler tamamlandı.
TÜRKİYE'DE BİR İLK
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Ayhan Korkmaz, "Özellikli bir alan olan psikiyatri birimlerinde hastalarımıza yeni uygulamalar ışığında daha verimli ve nitelikli hizmet sunulmasını amaçlayarak yola çıktık. Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanemizde vereceğimiz sertifikalı eğitimlerimize katılacak olan Türkiye genelinde görev yapan hemşireleri Manisa'mızda ağırlayarak, psikiyatri alanında mesleki bilgilerinin arttırılmasına, yeni beceriler kazanmalarına ve ilimizin kültürel değerlerinin tanıtımına katkı sağlamayı hedefliyoruz" dedi.
Sağlık Bakanlığı standartlarına uygun olarak iki ay sürecek olan sertifikalı eğitimin bir gruptaki katılımcı sayısı otuz kişi olacak ve eğitim yıl boyunca devam edecek. Eğitim boyunca hemşireler psikiyatri alanındaki ulusal ve uluslararası hemşirelik uygulamaları, hasta ve yakınları ile sağlıklı iletişim kurma, danışmanlık modelleri, psikoeğitim gibi konularda bilgi sahibi olacak ve Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde (TRSM) uygulamalı eğitimler alacaklar.
TURGUTLU'DA EVDE SAĞLIK SERTİFİKALI EĞİTİMİ
Yirmi iş günü boyunca bir grupta on sekiz kişiye verilecek olan sertifikalı eğitimde, hemşirelere evde sağlık hizmetlerine hasta kabulü, ev ziyaretlerinin organizasyonu, yapılacak temel uygulamalar, çeşitli bakım cihazlarının kullanımı ve hasta takibi gibi konularda teorik ve uygulamalı eğitimler verilecek. Korkmaz, Manisa'daki hastaneleri birer eğitim merkezi haline getirme yolunda önemli adımlar atıldığını, bu sertifikalı eğitim merkezleri ile tüm Türkiye'ye hizmet vermenin ve Psikiyatri Birimlerinde Hemşirelik Hizmetleri Sertifikalı Eğitim Programı ile Sağlık Bakanlığına bağlı Ruh Sağlığı ve Hastalıkları dal hastaneleri içinde örnek teşkil ederek bir ilki gerçekleştiriyor olmanın mutluluğu yaşadıklarını belirterek, emeği geçen tüm personele teşekkür ettiğini bildirdi. Haber Merkezi

Siyaset

12 Eylül 2017 Salı, 18:01:15 | 682 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

TARZAN'DA KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU
GÜNDEM
Grandmedical Manisaspor'da kongre tarihi belli oldu. Siyah beyazlı yönetim resmi sitesinden yaptığı açıklamada kongrenin 3 Haziranda yapılacağını duyurdu.
20.5.2018

79

ŞEHRİM 2023' OTOBÜSÜ MANİSA'DA
GÜNDEM
"Şehrim 2023" projesi kapsamında yola çıkan ve gittiği kentlerde vatandaşların yaşadıkları şehir ile ilgili görüş ve önerilerini alan "Şehrim 2023" otobüsü Manisa'ya geldi.
20.5.2018

73

PARTİLERİN YERİ BELİRLENDİ
GÜNDEM
Yüksek Seçim Kurulu'nda partilerin seçim pusulalarında yerlerinin tespit edilmesi için kura çekimi yapıldı
20.5.2018

78

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks