24 Ocak 2019 Perşembe - 06:05:07

SON DAKİKA

BUGÜN EL KALDIRMAYANLAR İKİ AY SONRA MECBUR KALIRLAR

Siyaset

11 Nisan 2018 Çarşamba, 19:41:05 | 355 Okunma
Büyükşehir Meclisi'nde söz alan MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, AK Parti grubuna veryansın etti. Güzgülü, "Sizin yaptığınız ‘Ben bu belediyeyi çalıştırmak istemiyorum' demek" dedi

Burhan AKDEMİR
Manisa Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı, oldukça gergin bir ortamda yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e borçlanma yetkisi vermeyen AK Parti grubu, hizmetin karşısında durunca tepkiler de birbiri ardına geldi. MHP Grubu adına söz alan Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, “AK Parti’nin ‘Hizmet yapılmasın’ düşüncesi aşılır mı? Bugünkü Türkiye gerçekleriyle aşılır. Bugün bu hatayı yapanlar, iki ay sonra el kaldırmak zorunda kalır. Ama kaybeden Manisa olur.” dedi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı Meclis Toplantısı’nda AK Parti Grubu’nun hukuka aykırı kararları gündeme damga vurdu. Yasa gereği alınmış olan borçlanma yetkisinin güncellenmesi ile ilgili maddeyi Plan ve Bütçe Komisyonu’na göndermesi gereken AK Parti Grubu, hem yetkiyi, hem de söz konusu maddelerin komisyona gitmesini reddetti. AK Partili meclis üyelerinin bu kararının hukuka aykırı olduğu yönünde CHP ve MHP’li meclis üyelerinin uyarısına rağmen karar böyle geçerken, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 97 mahallenin acil altyapı ve içme suyu beklediğini, asfalt, Irlamaz, Manisa Prime, elektrikli otobüsler gibi çok sayıda hizmetin yapılmasına engel olunduğuna dikkat çekti.
“MADDELER KOMİSYONDA YOĞRULUR”
Başkan Ergün’den söz isteyen Manisa Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, maddenin komisyona dahi gitmesini istemeyen AK Parti grubunun tavrına veryansın etti. Meclis’e gelen gündem maddelerinin komisyonlarda şekillendiğine dikkat çeken Güzgülü, “Meclise gelen maddeler komisyonlarda yoğrulur. Oralarda üzerinde durulur, Meclis’te karar verilir. Zaten komisyonlarda görüşülmese meclisler 10-20 saat sürer. Burada istenen şu, maddeler bütçe komisyonuna gitsin. Ancak AK Parti grubu sadece ötelemek için yaklaşıyor. Dışarıdan görünen fotoğraf o. 5 gün oturulacak görüşülecek. Kendi partilerinde görüşülecek.” dedi.
BAŞKAN ERGÜN’ÜN BAHÇELİ’YLE KONUŞMASINI AÇIKLADI
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinin sadece Manisa’da değil Ankara’da da engellendiğinin altını çizen Güzgülü, “Kaldı ki sadece meclisten geçmesi de yetmiyor. Geçen sefer de meclisten geçti. Onaylandı da. Ama Ankara’dan çıkmadı. Bu kasıtlı ya da art niyetsiz çıkmadı. Bilemem. Sayın başkanım açıklamadı, ben açıklayacağım. Başkanım Ankara’ya gittiğinde Sayın Devlet Bahçeli’yle görüştüğünde bu konuyla ilgili sıkıntı söylenince yanıtı şu olmuş: “Meclisinizden geçirin. Biz İçişleri Bakanımızla görüştük. İlgili miktarı çıkaralım” demiş.” ifadelerini kullandı.
“BUGÜN HAYIR DERSİNİZ AMA…”
Amaçlarının Manisa’ya hizmet olduğuna vurgu yapan Güzgülü, bu anlamda yatırımların bir an evvel hayata geçmesi düşüncesiyle hareket ettiklerini kaydetti. Güzgülü şöyle devam etti: “Ama sizin yaptığınız ‘Ben bu belediyeyi çalıştırmak istemiyorum’ noktasında. Bunu yaparsanız çok da önemli değil. Bunun da aşılacağı yerler var. Buradaki arkadaşlar bugün el kaldırmazlar ama iki ay sonra el kaldırırlar. Biraz tartalım kendimizi. Önümüzde bir komisyon var. Gerekirse bir değil, iki komisyona gitsin, tartışılsın. ‘Manisa’ya faydalı olan tesislerin yapılmasını istemiyoruz’ kararı mı çıksın bu meclisten? Bu meclis şimdiye kadar böyle bir çalışma yapmadı. Bu meclis CHP’lisiyle, AK Partilisiyle, MHP’lisiyle, bağımsızıyla hep hizmet yapmaya çalıştı. Ancak şu anda gelinen nokta bu yönde değil. Ben meclis üyelerinin iyi düşünmeleri gerektiğine inanıyorum. AK Parti’nin ‘Hizmet yapılmasın’ düşüncesi aşılır mı? Bugünkü Türkiye gerçekleriyle aşılır. Bugün bu hatayı yapanlar, tekrar söylüyorum iki ay sonra el kaldırmak zorunda kalır. Ama kaybeden Manisa olur.”

Siyaset

11 Nisan 2018 Çarşamba, 19:41:05 | 355 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

YUNUSEMRE BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA YÜZDE 20 ZAM
GÜNDEM
Yunusemre Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
23.1.2019

84

YAVUZ KURT'TAN GSS BORÇLULARINA ÇAĞRI
GÜNDEM
7159 sayılı yasa ile Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçları 28 Şubat 2019 tarihine kadar uzatıldı.
23.1.2019

70

BAŞKAN ERGÜN 2023 HEDEFİNİ AÇIKLADI
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2023 hedeflerinin 500 mahallenin altyapısını sağlıklı hale getirmek olduğunu söyledi
23.1.2019

58

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks